Büyü yapıldığını düşündünüz mü?

arkadaşlar hiç büyü yapıldığını düşündüğünüz oldu mu böyle şeylere inanırmısınz

0|0
21|29

En İyi Erkek Görüşü

• Büyünün var olduğu Kuran-ı Kerim'de açık açık beyan edilmektedir. Büyüyü yapmak da, yaptırmak da Allah katında çok büyük suçtur. Büyü yapanların, büyüye ait bilgileri satın alan ve onunla çıkar sağlayan kimselerin ahrette bir nasibi olmadığını belirtiyor Allahû Tealâ. Onlar cehennemin en aşağı katına gidecek olan onlardır.

1|0
    0|0
    • kesinlikle böyle ve insanların hayatlarıyla oynamak kadar onların hayatını etkilemek kadr kötü bişi olabilr mi :(

Erkekler Ne Diyor 28

• dedem yapıyor :) büyü demiyelim de muska. asla kötü muska yazmaz. hep iyi yazar. aylık 700-800 kazancı var :) + bi de emekli maaşı :) oh miss kebap :)

0|0
    0|0
  • büyüye inanmamak gibi bi şey olmaz sanırım. büyük dinlerin hepsinde büyüden bahsediliyor o yüzden araştırmakta fayda var. evet büyü yapıldığını düşündüm hatta büyü yapıldığına şahit oldum. Havas ilmi diye birşey var. Araştırırsanız anlarsınız...

0|0
    0|0
  • Büyü kesinlikle var olanbirşey.Bu konuda dikkatli olmanı öneririm.dini olarak tarifinin yanı sıra rus bilim adamları bunu özellikle göz ve nazar deymesini bilimsel olarak ıspat ettiler.son olarak bir ayet ile cevap vereyim.AND OLSUN Kİ ONLARI YAPANLAR VE YAPTIRANLAR,CENNETİN EN KÜÇÜK NİMETİNDEN DAHİ FAYDALANAMAYACAKLARINI BİLİYORLARDI.Bakara suresi.

0|1
    0|0
  • peh peh ne biçim soru bu büyü diye birşey yok allahın izni olmadan hiç birşey olmaz insana ama islam büyünün var oldugunu söylüyor ma onun duygusuna kapılma diyor

0|0
    0|1
  • büyü ve cinler oldugu gercektir:) bana degilde bir arkaşıma yapılmışti evlenmek istemıyodu bir anda ne olduysa evlenmeye karar verdi tabi büyünün etkisi geçince hemen boşandı ..

0|0
    0|0
  • inanıyorum ama kendisine büyücü denen soytarılara inanmıyorum.. benimde bildiğim kadarıyla Kur'anda geçiyor, bilmeden reddetmek mazallah adamı dinden bile çıkarır.. bu konular hassas, gereken hassasiyeti göstererek konuşmak lazım

0|0
    0|0
  • Büyü var ,yapanlarda oldukça fazla.Genelde kıskançlıktan dolayı yapıyor insanlar.Büyü insana eğer ALLAH CC. izin verirse etki eder.Yapan ve yaptıranlarında vay haline

0|0
    0|0
  • evet yapılıyor hemde oyle bı yapılıyorkı aklın almaz kendım sahıt oldum daha oncelerı ınanmazdım ama sımdı buyu sıhır bunlar var ve cok ta acayıp oluor

0|0
    0|0
  • yok cok sükür öyle bişey olmadıda evet inanıyorum büyü vardır tabi inanırım Kuranda da varlıgı bıldırılır geçer yani

0|0
    0|0
  • Düşünmek değil, itiraf bile edildi..

0|0
    0|0
    • aaa nasıll

• hahaha alam yaaa Allah kolaylık versin banada yapıldı ve şuan korkuyorum aşırı effamlıyım bende yaaa::):) takıntılıyım:)

• ateyizlere sormak gerek

1|0
    0|0
  • ewet inanırım büyü gerçek bişey ama yapılması günah.

0|0
    0|0
  • İnanmam,ateistler bile açıklamayaz bu durumu...

0|1
    1|0
  • şimdi düşündüm... BÜYÜ ARTIK BÜYÜ çocukluğu bırak BÜYÜÜÜ

0|1
    1|0
  • pek inanasım gelmiyor

0|0
    0|0
  • Büyüye inanırım gerçek birşeydir.Ve günahtır.

0|0
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • inanmazdım ama varmış

kısmetimi kapamışlar açtırdım şimdi çok kısmetim var

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Büyü yapılıyor ve tutuyor , bana işlemiyor yalnız denedilerde

0|0
    0|0
    • neden işlemio anlamdm:)

• O büyüyü yapmaya gelen varlıklar benle uğraşılmıyacağını anlayıp geri gidiyorlar

• Inanmamak mantıksızliktir.Kuran da geçiyor .duydum ve yakinlarima yapıldıgi zamanlar oldu

0|0
    0|0
    • ya evet bende korkuyorum böyle şeylerden olduğunuda biliorum acaba tek inanan benmiyim dedm bii:)

• :):)

• ilginç doğrusu çoğunluk inanmıyor. ama var olduğu gerçek. ilgiiinççç

0|0
    0|0
    • evet ben inanıyorum kokruyorum falann yanii var völe bişiii:)

• hım.. dediğim duaları her gün oku. hiç bişi olmaz merak etme. müslüman a büyü vız gelir diğer duaları da oku hergüb. illa da korkuyorsan

• evet sanırım yapmalıyım dua koruyucudur herzaman

• Yok..

0|0
    0|0
  • fireball atan insanlar gördüm..

0|0
    0|0
  • Bana yaptılar geçende

0|0
    0|0
  • düşünmüyorum

0|0
    1|0
  • Öyle şeylere inanmıyorum esasında ama bende bi bokluk var

0|0
    1|0
  • İnanmıyorum. Büyü diye bir şey yok.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Ben böyle şeylere inanmiyorum ama nazara inanıyorum ama büyülere inanmıyorum.Bana bu zamana kadar hiç bir büyü tutamadı ve tutmazda :)

1|0
    0|0
  • kuran'da var ama benım aklım almıyor

0|0
    1|0
    • evet insana ürkütücü geliyor ben inanırım Allah korusun

• Aatatürk'ün güvendiği gençlerden çıkan sözler. peh senin kafan 6. yüzyılda kalmış. BÜYÜ DİYE BİR ŞEY YOKTUR...

• büyü diye birşey vardır yengeyim ancak dinimizcede günahtır Atatürkçü bir genç olarak bu mevzularla atatürkü pekiştirmeniz beni rahatsız etti

• Büyü olayının varlığı ve Allah cc tarafından insanlara bir imtihan olarak nasıl gönderildiği, Hz. Musa a.s. döneminde insanların büyü konusunda çok ileri gittikleri Kuran-ı Kerim' de açıkça anlatılmaktadır. Bu anlamda büyünün var olup olmadığını tartışmak dinimize aykırılık teşkil etmektedir. Bu dine inanan bir insanın büyü yoktur demesi kabul edilemez. Akıyla karasıyla büyü vardır ve insanlığa zarardan başka hiç bir getirisi yoktur.

0|0
    1|0
  • Gençler.

Cesaretimizi takviye ve idame eden sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan muhabbetinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz tesis ettik; onu ila ve idame edecek sizsiniz.”

Kaynak: link

0|0
    0|0
  • Büyüye ,fala vs. inanmam.

1|0
    0|0
    • yani aslında var sanırım ben inanıorum ama fallada büyüylede işim olmaz

• Olsa bile kafanı böyle şeylerle bulandırma .Bir dileğin varsa Tanrıdan dile. (=

• en iyisi böyle şeyler oldukça kötü affı yok

• tabiki de büyü var kuranla da sabit bu. yapan da yaptırana da çok günah ama .. büyü ile birlikte yapılan kişiye cin musallat olur belirtileri vardır

0|0
    1|0
    • Aatatürk'ün güvendiği gençlerden çıkan sözler. peh senin kafan 6. yüzyılda kalmış. BÜYÜ DİYE BİR ŞEY YOKTUR...

• canım bende atatürk çüyüm .. çok seviyorum hep dua ediyorum.. ama atatürk size İNANÇSIZ olun demedi ki .. siz onu yanlış anladınız bence .. büyü kur an dada var inançlı bi insan büyye de inanır..

• Büyü var Peygamber Efendimize yapıldığını okumuştum bir yerde.Ama hiç yapıldığını düşünmedim.Allah Korusun.

0|0
    1|0
  • tabiki inanmıyorum büyüye safmısınız ya. herşeyi büyüye yoruyorsunuz aha biride kuranda var diyor allahım allahım şaka gibi kısmetin kapanır büyü herşey kötü gider büyü üzülürsün büyü ağlarsın büyü öhh valla öhhh ya:))

0|0
    1|0
    • hayatında kaç kez kuran okudun da kuranda var diyenle dalga geçiyosun ? :)

• Atatürke tamışsınız sizde :)

0|0
    0|0
    • Bu atatürk vurgusu nedir bu kadar

• Atatürk güvendiği gençlerin hiçbirine git inançsız ol demedi konuyu okadar çok birbirine karıştırmışsız ki aslına bakıldığında konuşma tarzınızla Atatürk'ün güvendiği gençlik sözünü yalnızca ben size söyleyebilirim.Konuşmalara dikkat Atatürk böyle konuşan bir gence asla güvenmez

• Başarı için “En hakiki mürşitin ilim ve fen” olduğunu bilen Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin ancak bu doğrultuda yetişmiş gençler sayesinde ayakta kalabileceğini biliyordu. O yüzden “Cumhuriyet; fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister”

illetimizin fikr-i terbiyesinde de rehberimiz ilim ve fen olacaktır. Mektep sayesinde, mektebin vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı, bütün bedayiiyle inkişaf eder.”

• büyüye inanırım ama daha önce ne yaptım nede bana yapıldı allah yaşatmasın öyle şeyler..

0|0
    1|0
    • bende inanırım yapanlar cidden var Allah cümlemizi korusun

• Sizin gibileri bana tek tek gönderiyorlar sanırım.. Bu konunun Atatürk le ne ilgisi war pek çözememekle birlikte sanane kardesim ister inanırım ister inanmam bu benim bilecegim bişey sense sadece saygı göstermek zorundasın o kadar ! ..

• Başlarda inanmıyordum ama Kuranda geçiyor-muş. büyü yapan veya yapılan birini görmedim ama vardır ya öyle bir şey.

0|0
    1|0

• Benim Atatürkçü olduğum kadar bile sen Atatürkçü olamazsın.. Başkalarının yorumlarına saygı duymayan biri olarak senin kafan 6. yy'da kalmış.

• Ya peki büyüden falan nasıl korunucaz

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum.

1|0
    0|0
  • ben inanmıyorum ama annem olduğunu söylüyor ve inanıyor maalesef.:(

1|0
    0|0
  • saçmalık.

0|0
    1|0
    • oda bir düşünce ve bakış açısı

• Şu sıralar düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • bana yapıldı.kobe bryant tarafından

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • inanıyorum...

0|0
    1|0

• Atatürke takmışsınız sizde

• ben Atatürk'ün güvendiği bi gencim.yengeyim hanımefendi başına gelmesini istemem ama sen bu durumu başına gelmeden anlayamazsın.tabi biraz da inançlarla alakalı.6. yüzyılda falan da kalmadım 21. yy daym ben.ve 30. yy de olsa büyü yine olacak yine olacak.

• Düşünmedim izzat söyledin yapan kişi söyledi. Millette iç güç yok

0|0
    1|0
    • aaa nasıl yani itiraf mı etti bizde baktırmıştık banada yapılmıştı

• bişi demedimne diyebilrsin ki

• yani nebilim bu kötü bişi ben cıngar çıkarırdım:)

• benm eski sevgilim ona yaptırdımı sanıyo mal işte büyüye vereceğim parayla içerim ben

1|0
    0|0
Yükleniyor...