Kaslı adam güçlü adam mıdır?

Beyler kaslı adam güçlü adam değildir... bunu aklınıza sokun. kaslar güç kriteri değil, istediğin kadar kaslı ol ne yazar?

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam valla güreş yapıyordum kas illa çıkıyor ama gücümde yaşıma göre çok iyi. Güç aslında dayanıklılıktır ne kadar darbe alırsan al ayakta kalmaktır. Sizin bahsettiğiniz kuvvet hocam o değişir işte mesela ben 85 kiloyken 110 kilo adamları bilek güreşinde yeniyordum ama 70 kilo akrabam vardı beni o yeniyordu bir tek adam köylü habire bileğini çalıştırmış ama güreşte rahat yeniyordum çünki fiziki yönden öndeydim.
    Belki güçlüsünüzdür ama kadınlar yönünden bakarsanız güç değil fiziğe bakıyorlar hocam :/

1|0
    0|0
    • aynen kardeşim fiziğim iyi şimdilik şükür :)))

o birazda çalışma yapısına bağlı ve adamın yapısına... adam 110 kgdir yapılıdır ama bilekleri güçsüzdür. 50 kiloluk 15 yaşındaki çocuk gelse belki ondan güçlü çıkar :))

Adam 70 kilodur güreşçi kadar kuvvetli değildir vücudu ama zamanında bileklerini iyi çalıştırdığı için güreşçiyi bilek güreşinde indirir.

kısaca herkes ne ile ilgileniyorsa onda daha başarılı oluyor.

güreşçi adam 20 yıllık bodyci kadar yüksek ağırlık kaldıramaz belki ama güreşte de bodycinin sanşı yoktur.

• Deneyiminiz var ise çokta geç değil tabii kide :)

• anladım... teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 5

• Güçlü ya da değil beni ilgilendirmez. Çok seksi
    http://hizliresim.com/7VM9Vm

1|0
    0|0
  • bunu bilen bir erkek olması ne kadar güzel:)

0|0
    0|0
    • aynen kardeşim herkes kaslı adamların oldukça güçlü kuvvetli olduğunu düşünüyor ancak değil... 48 cm kolu olan kas azmanı bir canavar sadece sıradan bir insandan daha güçlüdür. ne bir boksör gibi vurabilir ne bir halterci gibi yüksek ağırlıklara girebilir nede bir bilek güreşçisinin bileğini oynatabilir!!!

• normal insandan bile güçsüz kasları kısalıyo çünkü hayvan gibi şişmekten ama anlamıyolar anlatamazsın da insanlara

• kas hacmini artırıyorlar gücü de artar biraz evet ama hacminin hakkını asla vermez...

• Zaten lazar angelov bir güçsüz ki inanamazsınız ;)

0|0
    0|0
    • Güç antrenmanı farklı bişey demek istemiş arkadaş :)

• fazla kas yapmak çok zor zaten yıllar alır :)))))

doğal body sabır işidir toz kullanmadan zordur bu işller

• Fazla yqpma diyolar benin kafa atiyo o gordugunuz modellerdwki kaslar az kas mi oluyo? Kas kutleleri nekadar bir araştırın ;)

• yoo bazıları güçlü değil

0|0
    0|0
  • hem fikirim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• kesinlikle yanlış:)))

0|0
    0|0
  • atom karınca geldi dağılın asdfgh

1|1
    0|0
  • bazıları güçlü değil

0|0
    0|0
  • evet ya doğru diyorsun kaslı adamlar güçlü değildir zaten o yüzden boksta 10 kilo fark ölümcüldür. biraz araştırın ya böyle saçma sapan şeyler söylemeden. kaslı adam güçlüdür.

0|0
    0|0
    • Ne alakası var kardeşim? Boksör tekniğini biliyor zaten iyi bir boksörün karşısına hiçbir bodyci kolay kolay çıkamaz. boks teknik, zeka, pratik gerektirir gücünde faydası olur ama sağlam bir teknik kadar değil...

+ hacim çalışmaları insan gücünü %5-15 artırır ancak

+ kavga ile kasın pek bir alakası yok

• Yaw neyse kısaca;

-herkes dalında başarılı

• biz burada bir bodyci kadar ağırlık kaldıramayız

bir boksör kadar sert vuramayız

bir bilek güreşi şampiyonunu indiremeyiz

bir futbolcunun çalımındaki topu alamayız

bir güreşçi kadar iyi güreşemeyiz.

ama bir bodyci de benim kadar iyi santranç oynayamaz. benim kadar iyi basketbol oynayamaz.

• 18 yasımdayım süper amatör ligde futbolcuyum, arkadaslar halısaha macına cağırdı kırmamak icin gittim. Rakip takımda izbantud hayvan gibi kas yığını 170 boylarda adam vardı. Benim boyumda 1.91,78 kiloyum. Herneyse ikili mücadeleye girdik stoperim üstüme geliyodu topla bende hafiften iterek ayağından topu aldım sonra napıyosun l*n sen diye bağırdı. Bende insan gibi faulunu isteyemiyomusun dedim bu hepten dellendi. Ne diyon l*n sen diyerek üstüme gelirken hemen guardımı alıp adamın çenesine bir sol elimle bir koydum adam ölecekti az kalsın yere yığıldı direk. Kimse kendine güvenmesin ne olacağı belli olmaz :)

0|0
    0|0
    • aynen kardeşim isterse tüm vücudu kas yığını olsun yinede kendine aşırı güven iyi değildir. köprücük kemiği ve çenede kas yok bunu unutmasın

• tabi kardo var güc, teknik falan cok önemli seyler :) ama en önemlisi guard almak bence

• Ne alaka tekni k farkli guc farkli guc dengesi farkli. Genelde agirlik calisirken guc antrenmani yapilir bu nedenle kas kutlesi alirken biraz gucleniri nsanlar ama guc dengesi calismadiklari icin. Tabi agility falan da var isin icinde. Var da var. d

• Değildir.

0|0
    0|0
  • evet bencede öyle kaslı olucagına bence zayıf olmak daha ıyı göbek bırakıp boksör gibi olucagına zayıf ol veya normal ol daha iyi tamam kas yapta aşırıyı kaçmamak lasım bence

0|0
    0|0
    • 1 yıl body yapınca hayvan gibi olmuyosun zaten :D

5-6 ayda iyi beslenme ile ancak fit vücut yaparsın

• seni analdım kardeşim ama hani kas yapmak için kilo alıyorlar yağ kas oluyor falan bence değiğin gibi fit olsa daha iyi gibime geliyor ben spora gidiyordum arkadaş body yaparken fıtık oldu ben fıtnessa gıdıyordum onu görünce bende bıraktım hem sağdan hem soldan kasık fıtığı oldu

• 150 kilo ağırlık takılı bench press barını dedem de kaldırır zaten, nedir ki di mi? : )))

0|0
    0|0
    • he he he :))))

hiç kas çalışmamış kişiler kaldırabilir doğuştan gelen bir kuvvetleri varsa tabii

• haklisin. :)

0|0
    0|0
    • teşekkürler birde elbette çok kaslı biri sıradan insanlardan kuvvetlidir, güçlüdür. ancak asla potansiyelinin üzerinde güce sahip olamaz. ister en iyi protein tozunu, cretani hatta en iyi steroidi kullansın yinede genetiğin çizdiği güç sınırını geçemez bak isterse dünya vücut geliştirme şampiyonu olsun tabii bu adamları küçümsediğimden demiyorum sonuçta yıllardır çalışıyorlar elbette evde boş boş oturan göbekli adamdan güçlüler :)

• Fitness salonunda sadece kaslara şekil veriliyor. Göze güzel görünmesi için. Örneğin bir mermer ustası görünüşte yağlı birine benzese bile bir kol kasi yapmis birinden kesinlikle daha gucludur.

0|0
    0|0
  • askerde cılız diye bir arkadaşımız vardı başlardık güreşe şerefisiz bir türkü yıkamazdım bütün taburu yıkarken.

0|0
    0|0
    • aynen kimileri de öyledir. zayıftır ancak kuvvetlidir çelik gibidir yıkılmaz. işte bizim body building salonunda bunlardan biri de var sanırım 4 aydır çalışıyor zayıf ama baya kuvvetli ondan çok daha kalıplı kaslı adam ondan sadece 5-10 kg fazla ağırlıkla çalışıyor

• şimdi kızlar gençkenn kaslı erkek sever yaşlar ilerledikçee cüzdanı kaslı olan erkekleri sevmeye başlarlar ona göre ayağını denk al hacım .

• heheheheh aynen :)))

• 17 yaşında kick boks yaparken zayıftım şimdi 20 yaşında kaslı bir fiziğe sahibim çok fark var o yüzden kaslı adamlara çamur atma.

0|0
    0|0
    • kaslı adamlara çamur atmıyorum küçümsemiyorum adamlar yıllardır çalışıyorlar ama isterse 100 yıl çalışsınlar potansiyelin üzerine çıkmaları imkansız

• Nasil imkansiz power antrenmani ne oluyo saçma sapan konusuyon düdük

• yaa uza l*n şurdan :dDDD

• Teknik gücü kapatır ancak şimdi hak yememek lazım vücut geliştirme yaparsan istemesende zamanla güçlenirsin tabi sağlam bir teknik dedim gibi her zaman teknik önemli teknik varsa alırsın ;) hem olaya spor olarak bakmak lazım boş işler bunlar :)

0|0
    0|0
    • katılıyorum :)

yani şimdi sen vücut geliştirme yapsan eski haline oranla daha güçlü olursun ama asla potansiyelin üzerine çıkamazsınn

• Vücut geliştirme yapıyorum daha önce farklı dövüş branşlarıylada ilgilendim işte öyle :)

• Bıçaklayinca hemen bayılıyorlar :(

0|0
    0|0
  • Adam haklı ;)

0|0
    0|0
  • Katiliyorum kasli insan daha yavas yumruk atar mesela :) arastira bilirsiniz

0|0
    0|0
    • evet biliyorum ancak tam nedenini bilmiyorum onun açıklar mısın?

• Onu tam olarak bende bilmiyorum ama antremanlarda hoca soylerdi agirlik calisin ama kas yapmak icin degil gelismek icin diye yavas yumruk atarsiniz yoksa derdi birgun olsun gidip sormak aklima gelmemisti :) keske sorsaydim

• Dostum o kasın boyutuna göre değişir. Dünya +100kg şampiyonuysan elbette yavaş yumruk atarsın. Ama normal doğal yaptıysan pek fark olmaz

• Ne alakası var kardeşim. Mantıksız düşünüyorsun.

0|0
    0|0
    • güç=kas

asıl bu yanlış kardeşim hacim ve güç çok farklı şeyler

• Dostum kaslı adam güçlü adam değildir diyorsun. Kas güç demek değildir desen anlarım. Sorunu güncelle yanlış anlamayalım bizde.

• Power antrenmanini bosuna mi yapiyoz mk :D

0|0
    0|0
    • aynen :D

• Ama zor be bide cikinca muhafaza etmek daha zor :))

• kesinlikle katılıyorum. ben mesela geçen sene güzel karın kası yaptım, bu sene eser yok :) eser yok derken karnım yine sert hafiften belli ama geçen seneki gibi değil :) kazanılan kas hacmini korumak gerçekten zor

• Kastan kasa fark var aga, 1. Şişerme kas
    2. Pres kas pres kasa örnek. Bruce Lee

0|0
    0|0
    • şişirme kas derken?

-steroid diyorsan hem hacim hem güç artıran birçok steroid var piyasada.. steroidlerin gücede faydası var yani...

-syhol diyorsan haklısın o makine yağı

Yükleniyor...