Bodybuilding yapıp boyu kısalan var mı?

Boy yapıpta 2-3cm kısalan var mı

Güncellemeler:
arkadaş ben sanki kısaldımı hissettim sanki 186 boyum varken simdi 184cm cikiyo ne ye bağlayabilirim bunu?
yaşım 20

0|0
311

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam konuyu açıklığa getirelim.
    Şimdi siz göğüs basıyorsunuz diyelim bench press vs 80 basıyorsunuz diyelim.
    Her eklemlerin arasında bir miktar boşluk vardır bunlar zamanla kemik ile dolarak boy uzamasını sağlar basketbol yapanlar zıpladıkları için o eklem araları açılıyor zamanla kemik ile doluyor ve boy uzaması sağlanıyor. Sizde mesela squat hareketinde omzunuza 100 200 kilo alıp yaparsanız o eklem aralarındaki boşluklar fazla esnemeden kendi kemikleriniz ile kapanır o yüzden büyümeniz durur gibi olur uzamazsınız.
    Haltercilerin boyu neden kısa sanıyorsunuz :)

0|0
    0|0
    • hocam basketbol uzatmaz uzunlar basketbol oynar bence basit bir örnek Tony Parker diye bir basketbolcu vardı bilmiyorum hala var mı onun boyu kısaydı mesela bir basketci icin 1,89 civarıydı basket boy uzatsaydı bu adamda 2m gibi birşey olmazmıydı

• :)) sağol kardes görüşlerin icin

• Ne demek hocam :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben yapiyodum tam karin kaslar belli olmaya basladi bana doktorum dedi yapmayim diye temelli gelismeden yaparsan boyun artik uzamiyormus o yuzden biraktim yani ama yakinda basliycam yine

0|0
    0|0
    • temelli gelişmeden derken anlamadım

• Yani mesela kucuk yasda baslarsan temelli gelismemis oluyorsun ancak son boyunu aldiktan sonra bisey olamaz

• Boy uzatır

0|0
    0|0
  • yok boy uzatır diye biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bu bir efsanedir.

vücut geliştirme yaptığınız zaman daha kalıplı olacağınız için daha kısa gösterirsiniz sadece..
    www.idealkilox.com

0|0
    0|0
  • Boy uzatır

0|0
    0|0
  • Boyun kısalmaz.

0|0
    0|0
  • ölcümlerde bır hata vardır bır yaştan sonra kısalmaz ya da uzamasın tabı saglık problemın yoksa

0|0
    0|0
  • Body boy kisaltmaz

0|0
    0|0
  • 13-15 yasinda isen ve cok agir kilolarin alitna girersen belki ama bu senin icin gecerli degildir

0|0
    0|0
  • Ya yok hurafe

0|0
    0|0
  • Yok dostum öyle birşey imkansız

0|0
    0|0
  • Ypnca kslrsn ama yatnca tekrar eski boyuna gelir

0|0
    0|1
  • Birden 45 kg başlarsan olur.