Genç kızın türban yorumu!! siz ne düşüyorsunuz?

Genç kızın türban yorumu!! siz ne düşüyorsunuz?

www.youtube.com/watch?v=qW5AX0iSR-U

vay arkadaş ya ne günlere kalmışız! gerçekten sinirlendim şu videoya,dinci değilim, ama böyle de saçma düşünülmez.sizin yorumlarınızı da almak isterim.

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bu bayanın başörtüsünün ne olduğunu bilmediğini iddia ederim. " Başörtülerinde neden barışçıl bir simge yok " demiş.

Behey gerizekalı insan tesettürün manası zaten " Şekli olmayan vücudu tamamen örten elbisedir." Ayrıca medeniyetten söz eden kadın che'nin resmiyle geziyor. Şimdi ben bu kadının hakikatten Müslüman değil, Türkiye vatandaşı olduğunu nerden anlayayım.

Sanki çok önemli bir şeymiş gibi, " Nasıl spor yapsın" gibi abuk subuk açıklamalar da bulunmuş, ha her ne kadar engel değilse de bu salak'ın aklı bu kadar çalışıyor. Buna söylenecek tek şey var

" Medeniyet dediğiniz açmaksa bedeni, hayvan dedikleriniz sizden de medeni..."

(İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy)

2|0
    1|0
    • bu kadar güzelde bir yorum yapılmaz ki...

• Gerçekten hani Müslüman biri olsa, bir kere Müslümanın en büyük vasıflarından biri " Tanıyıp tanımadığı herkese selam vermektir." Selamdan kasıt şiddetle bakmamasıdır. Ben inançlı bir Müslüman olarak açık bir bayana asla kafir, ya da başka bir gözle bakmadım. Basşörtüsünü anlatırken ne kitaplarımda ne yazılarımda başörtüsüzleri topa tüfeğe tutmadım. Ama parantez içinde bu tip insanları da topa tanka tutmak gerek : )

Erkekler Ne Diyor 12

• çok güzel, çok beğendim kızı.

önyargılı da olsa doğru düzgün konuşmuş. halbuki özgürlükçü bir tipin var, dünya barışından bahsediyorsun ama daha kendi yaşadığın toplumun insanlarına katlanamıyorsun.

amaaan

2|0
    0|0
    • kızı beğendim diyor ya güldürdün saolasın :)

• Bu kızı anlayabildiğiniz zaman, çağ atlayacak bu ülke..

4|0
    2|0
  • bu kızın anlamak her beynin harcı değildir

4|1
    4|0
  • herkesin siyasi fikri olabilir. ama saygısızlığın diz boyu olduğu bir durum. aslında şunu söyleyeyim. kız tam bir kaltak..

2|0
    1|0
  • bu kolpa bnce ya, yok böyle bişey. bu kadar saçmalanamaz çünkü. ama gerçekse evlen benimle yuvarlak gözlüklü kız sonsuza kadar mutlu olalım senin harika yorumlarınla :)

1|0
    0|1
  • röportajı yapana birz küfür ettim. kızı bıraksa ne güzel saydırıyordu. kızıntek sorunu 5000 farklı yöntemi 75 milyon farklı çeşidi var. gibi abartmaları olmaasaydı %100 verirdim. bir de onlar hiçbiryere giremesinler dememeliydi saygısız davranmış. %90 verdim gitti aferin kıza :=)

1|0
    0|0
  • millet çıkmış mars a

biz hala

uffffffffff ss

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum.

1|0
    0|1
  • Kendince felsefe yapıyor işte amcamdan dönme ablam :)

1|0
    1|1
  • dinci deyilim ne demek senin bir dinin yokmu

0|0
    0|0
    • dinim var ama dine körü körüne bağlı değilim demek

• körü körüne bağlı değilim demek araştırdığım şeylere inanıyorum atalardan kalma inançları araştırmadan inanmıyorum demek ki doğrunun da bu olduğuna inanıyorum.

• araştırıyosundur ama kaynağın sağlam olup olmadığını nasıl biliyosun sana aynı konuda bir birinin zıttı hüküm veren bir sürü örnek verebilirim

• dinci nedir yaf ? :S

0|0
    0|0
  • bu işler burada konusalacak değil yha

0|0
    0|0
    • tabki değil ama internete düşmüş ve o kadar beğeni toplamış bir videodan bahsediyoruz gerçekten sinir bozucu

Kızlar Ne Diyor 8

• ben videoda konuşan kıza katılıyorum.kimse dinini bu kadar çok belli etmek zorunda değil.demek istediği şeyi anlamakta zorlanıyor bazı insanlar önce olayı objektif görmeleri gerekiyor.

3|0
    3|0
    • bastım artıyı.

• yo ben illa örtünsünler demiyorum ki ben de açık bi insanım ama bana kapalı insanlar nasıl saygı gösteriyorsa bende onlara saygı gösteririm arkadaş! ne demek bu ülkede yaşamasınlar.başımızdakilere göre değerlendirmeyin bazı şeyleri.başımızdakileri öven destekleyen yok !

• insanları başındaki aklındaki fikirlere göre değerlendiriyorum,ayrıca kimseyi yargıladığım yok.bak yukarı da ne yazıyor kıza katılıyorumdan sonra bir açıklama var.hangi konuda katıldığım yazıyor.kimseyi bu ülkeden atmaya kimsenin hakkı yok.insanlarının sınıflara ayrılmasına karşıyım kapalı-açık gibi bir tanım benim lugatımda yok.

• Dinini belli etmekle türbanın ne alakası var. Her şey ayarındaysa güzeldir özgürlüktür. Boynunda haç taşıyan ya da orasına burasına haç dövmesi yaptıran hristyanlara dinini belli etmek zorunda mısın diye soran var mı acaba? Çok saçma açıklamalar. Kimse kimsenin kıyafetine karışamaz adap aranır ama dışlayamazsın böyle saygısızca konuşamazsın ki konuşmanın eleştirmenin bile adabı vardır. Kapalı değilim hatta ailemde sülalemde bir tek kapalı şahıs yok ama bu tür konuşmalar çok saçma geliyor bana. Bu ülkede başka dinleri yaşayanlara sonsuz saygı kendi dinimizi yaşamaya çalışanlara abuk sabuk sataşmalar. Bu tip insanları anlayamıyorum.

1|0
    0|0
  • Türban takarak bir şeyler çıkardığını düşünüyorsa bende onun saçına ve üzerine giydiği tişörte bakarak siyasi fikri ve yansıtmaya çalıştığı imaj hakkında çok da güzel yorum yaparım.

Çok taraflı ve ön yargılı yorum yapmış, " bazı " türbanlıları kastedererek kendisinin de yaptıklarını gayet güzelce anlatmış.

3|0
    1|0
  • Kız biraz abartmış ama haklı yani.Hele de zorla kapananlar var.Belli bir kalıba konuluyor türbanlılar ondan onu yapması bekleniyor yazık.Gelişmeleri engelleniyor,özgürlükleri..Ayrıca o örtünün altında diye çok şey bekleniyor çok namuslu,çok dinine sahip saygılı..Ama öyle değil hepsi hatta çoğu o açık saçık gezen kızdan daha namussuz biline!

1|0
    0|0
  • doğru söylüyor! bakıyorum çevreme başı türban altı otoban.daracık kot giymiş vücut hatları gözüküyor.altında platform topuk.kapanmanında bir adabı vardır.bune böyle kardeşim.

2|0
    0|0
    • bak burda da sen haklısın sözde kapalılar için doğru söylüyor. ama edebince kapalılar için kabul edilemez!

• Kesinlikle ya yüzünde de bi ton makyaj madem kapanacaksın adabına göre yap bari

• ben o istisnalarla karşılaştım fakat onlar üniversite yaşında yada altında değildiler.dul kadınlar, evliler ve teyzelerdi.

• kız haklı.

ayrıca yıl olmuş 2012 hala bu kızı bilmeyenler var la.

3|0
    3|0
    • gereksiz olduğu için bilmiyo olmayayım ha bu arada keşke hiçte bilmeseydim müslüman ülkede bu kadar geri zihniyet insanların yaşadığını !

• o ünlemle çok seksisin.

• linki acamadim. herneyse genel fikrimi belirteyim. turbanlilardan zirnik haz etmiyorum. aktif bir sey yaptigim yok. tartismaya girmiyorum onlarla. bana bulasmadiklari surece bulasmiyorum. kendi aramizda konusuyoruz, tartisiyoruz.

1|0
    3|0
    • yani bende açığım ama hakkını vererek kapananlara da saygım sonsuz ,onlarında bizlere olduğu gibi.önemli olanda bu dediğin gibi kmse kmseyi sevmek zorunda değil

• hakkini vererek kapananlarin sana saygisi yok emin ol bundan. ha gene ellesmem banane yani. bana dokunmayini hic isirmadim.ini

• genelleme yapmasaydı "cogu sozunde haklı" diyebilirdim

0|1
    0|0
Yükleniyor...