Beyler boks yapmanin faydalari nelerdir?

Evet beyler boks yapmanin bana ne gibi faydalari olur disarda olsun sosyal hayatta olsun cinsellikte olsun her seyde bana ne gibi faydalari olur

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu bir boksör olarak ben cevaplıyorum :) 'Boks kafa ve yürek işidir.' diye bir laf vardır Boksa kaba kuvvet değil teknik ve zeka konuşur (bkz: Muhammed Ali) boks yapmak için yüksek kondisyon gerekir aynı anda hem savunma hem de saldırıyı düşünebilmen gelen yumruğu en az yorucu ve dengeli şekilde savuşturman gerekir bundan dolayı dikkat ve refleksler duyarlı hale gelmeye başlar ve gelişir hem boksta her zaman karşına senin gibiler veya senden güçsüzler gelmez (benim ilk antrenmanım 14 yaşındayken karşımda 19 yaşında 2 yıl boksa giden birine karşıydı) hem de özgüven patlaması yaşarsın ve kendi potansiyelini anlayabilirsin cinsel olarak da sporla uğraşanlarda salgılanan testesteron hormonunda artış gözlendiği bir gerçektir ;) Zararlarına gelirsek kafatasına ve çenelere gelen her yumruk her zaman aynı etkiyle surata çarpar sadece boyun kaslarını geliştirerek yumruktan etkilenen sinirleri biraz daha az etkilenmesini sağlayabilirsin ama elbette ki kafaya alınan her darbenin vücut açısından bir zararı vardır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Boks profesyonel olarak ilerleyebileceğiniz bir spor olduğu gibi, sadece güçlenmek ve fit kalmak için de yapabileceğiniz bir spordur. Kimseyle dövüşmeden, eğitmeninizle bire bir çalışarak; hem teknik hem de vücut gelişiminizi kısa vadede hissedeceğiniz gerçek anlamda dövüşmeniz gerekmeden yapabileceğiniz bir dövüş sporudur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Saldırılardan korunursun

0|0
    0|0
  • Faydaları: Yumrukların hızlanır, güçlenir, sertleşir ve sağlamlaşır. Daha dengeli basarsın yere.. Kuvvetin biraz artar. Esnersin. Özgüven açısından inanılmaz faydası var. Cesaretlendirir. Cinsellikte faydası: özgüvendir...

zararları: beyin tümörü, beyin tramwası, beyin hastalıkları, aşırı darbeden kaynaklanan ani beyin ölümleri, çok ileri boksörlerde bitkisel hayat, kimyasal çöküş, fiziksel çöküş, parkinson (bkz:muhanmed ali) kemik ve eklemler kırılabilir veya zedelenebilir

0|0
    0|0
  • Zayıflarsın ve korunmayı öğrenirsin.

0|0
    0|0
  • Faydadan çok zararı var bkz: sinan şamil sam

0|0
    0|0
Yükleniyor...