Kocam çalışşın ben yiyeyim parasını diyen kadınlar çoğaldı mı?

herkes için demiyoruz tabiki bunu

sadece güzellik ile bu hayatı nasıl kurtaracaklar?

kadın ana olacak...bilgisiz bi ananın çocukları?

kadınlar çalışşsın..kendileri ayakta dursunlar::

18 yaşında kadınların evlenme merakı niye?

sonra evlilikler çatlıyo

biz sıkıldık

e o yaşta evlenirsen...

0|0
40|25

En İyi Kız Görüşü

• Çalışmalıyım. Kendi param olmalı .

0|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 39

• Bence her ikisinin de cAlismasi cok iyi bu zamanda ev gecindirmek hic de kolay degil evli degilim ama cevremde evlendikten sonra para veya is bulamadiklari icin tartisan ciftler var.Is secimide onemli bu konuda ben bilgisayar bolumu okudum is olanagi cok bide bu alanda uzmanlasmak istiyorum evlensem bile calismak isterim calistigimi benim demem paranin lafi bile olmaz askin oldugu yerde :)

0|2
    0|0
  • Bir insan eğer kendisini hazır hissediyorsa evlenmeli 30 yaşını beklemesi şartı yok. Olması gereken de budur. Çalışmayıp gayet güzel bir şekilde ev hanımlığını yapan ve çocuklarıyla tam zamanlı bir şekilde ilgilenen bilinçli kadınlar elleri öpülesi kadınlardır. Onlara kezban yakıştırması yapan cahiller de vardır tabi... Ayrıca okumuş ve eli maaşlı çalışan bir insan olmak cahilliği yok etmez. İnsanın matematik fizik bilmesi bilinçli olmayı getirmez. Ve tabi herkesin kendine göre bir hayatı vardır çalışır ya da çalışmaz, herkes kendi hayatına bakmalı ve yoluna devam etmelidir... Sen de gider ve çalışan bir kadın alırsın olur biter. Ayrıca evliliğin çatlayıp patladığı da tamamen yalandır... Anlayıştır evliliği ayakta tutan ve eğer ki kadın çalışıyor ve okul bitirip de aldığı parayla evin erkeğini eziyorsa asıl çatlamalar o zaman başlıyor. Bu çok önemlidir. Her evde erkeğin ağırlığı biraz daha fazla olmalı. Aksi olursa işte evlilik o zaman bitmeye başlar...

0|0
    0|2
  • Açıkçası bunu daha çok erkekler istiyor hatta böyle bi soru bile soran olmuştu ' ben karımın çalışmasını istemiyorum siz ne düşünüyorsunuz' diye. Ben evde oturup çocuk bakarım çalışmam beyim çalışır diyen kadınlar da artılandi hatta biri en iyi seçildi. Bu toplumun erkeklerin kültürün tercihi, çoğu zayıf ve ezik karakterli kadın da kabul görmek için buna katılıyor. Önce o sığ erkekler suçlansn biri suçlanacaksa.

0|1
    0|0
  • Dogru demissin ama bence calisip kendi param olmali diyen kadinlar cogaldi :) ciddi giden iliskim iki hafta once bu sebepten dolayi bitti. Bence kadin kendi ayaklari ustunde durmali.

0|1
    0|0
  • bu bir tesadüflerin şansların olgusu olabiliyor ancak.tabiki bir bayanın ayakta durabilmesi çok önemli.benimde kendimi ayakta tutabilecek imkanlarım var ama eşimin durumu buna gerek olmadığından yiyen kişi durumundayım.

0|0
    0|0
  • kadının elinde mesleği olmalı bence.Bi eve 2maaş girince herşey çok daha kolay olur hem

0|1
    0|0
  • 'Benim karım çalışamaz' diyen erkeklerden anında en uzağa kaçma gibi bi huyum var. Kendi ayaklarımın üzerinde durmalıyım. Bu kişi kocam dahi olsa kimseye muhtaç olmamalıyım

0|1
    0|0
  • 19 yaşındayım, eğer mesleğim elimde olsaydı şuan evlenmek isterdim. Ama bu çalışmayacağım anlamına gelmezdi. Bilgili olmak için değil. Yeteri kadar bilgeye sahip olduğumu düşünüyorum. En azından kendi çocuğumu eğitebilecek kadar. Ama bunun dışında hiç bir zaman tam olarak bilgili biri olamam.

Çalışmayı istiyorum çünkü kendi paramı kazanmak istiyorum...Bir ev tek bir maaş ile zor ayakta kalır. Bunu kendim çocuğum ve kocam için isterim. Tekrar diyorum mesleğim olsa şuan evlenirdim.

0|2
    0|1
  • Bir kadin calismak zorunda degil! Baba evinde baba koca evinde koca bakmak zorunda! Ama tabi bu zamanin sartlarina göre herkes calismak mecburiyetinde! Baba evinde babaya destek koca evinde kocaya destek! Yapcak bise yok :))

Haaa baktim evlendim esimin durumu iyi ozaman calismam evimle ocagimla kocamla columla cocugumla ilgilenirimmmmm yine neblim bi kac saat icin calismaya gider bir katkim olur evime … ama evli bir bayan icin bütün gün calismak cok zor …

0|0
    0|0
  • zoruna mı gitti la o zmn karın çalışsın sen yi :D

0|0
    0|0
  • Tam tersi artık 'ben çalışmalıyım ekonomik özgürlüğüm olmalı' diyen kadınlar çoğaldı

0|1
    0|1
  • kesinlikle çalışırım hiç kimse engel olamaz :D

0|1
    0|1
  • okul bitti,çalışıyorum..evlenince de çalışmaya devam... ama gönül istiyor evlenince çalışmıyım yemekler yapıyım sevgiliye,çocuklarla ilgileneyim doya doya,günde bikaç saat zamanımı alcak bi iş de olsun ama,yine para kazanayım..bak yine çalıştırdım kendimi :)

0|0
    0|0
  • Çalışıcam ama bell bir süre dinlenmek istiyorum

0|0
    0|0
  • çalışma hayatı zor ve stresli..kadınlar için evde olmak,yemek hazırlayıp kendi evlerinin patronu olmak daha kolay geliyor..hele büyük şehirlerde trafik,yol,ev işleri, ve çalışmak daha da büyük sorumluluk+ zaman..her şeye rağmen kadın erkek insanın gayesi olmalı,hayat daha çekilir oluyor..tarla bile kazsan,bahçe yapsan,hayvanlarla ilgilensen de ya da her hangi bir meslek erbabı olsan da değişmez bu.

0|0
    0|0
  • yoooo bence tam tersi "kadın çalışsın ben kendime bakamıyorum daha kadın eve para getirsin" diyen erkek çoğaldı..

o dediğin kadınlar her zaman vardı.. hatta şimdi azaldı o türler..

0|0
    0|0
  • Tam tersi olanlar çoğalmıştr kmse birinin eline bakmak istemez kendm çalışırm ztn ev kızı olmaz bneden :D

0|0
    0|0
  • Valla ben onlardan olmam aksine esime yardım etmek isterim .

0|1
    0|1
  • çalışsın kelekler, yesin melekler <3

4|0
    0|4
  • 18 gün sonra evleniyorum düğün telaşı falan filan derken işide aynı anda yürütemeyeceğim için işi bıraktım. Evlendiğimde belki bir iki ay dinlenir sonra tekrar iş bulup çalışırım diye düşünüyorum. Koca eline bakmak istemiyorum bende...

0|0
    0|0
  • Amca yas olmus 35 sen neye dellendin böyleee.

0|0
    0|0
  • boşuna okumadım ben ekonomik özgürlük kendi ayaklarımın üzerinde durmak benim için önmeli.kimseye bağımlı olmak asla istemem.kimsenin parasına ihtiyacım yok. evlenmeyi de hayatı paylaşmak,çocuklarımın olması için isterim.

0|1
    0|1
  • kişisel tercihlere bağlı, bi kadının kendi ayakları üzerinde durmasından başka güzel bir şey yok. Ama illa da çalışmalı,ev hanımı olsun demek de şaçma. Kendi adıma konuşacak olursam,ev hanımı olmayı hiç istemem..

0|0
    0|1
  • kesinlikle kendi ayaklarım üzerinde durmadan elenmem ve evlenincede çalışırrım. ayrıca cocukta yaparım kariyerde :):)

0|0
    0|1
  • çoğalmak mı aksine azalıyor bence.

0|0
    0|0
  • cocugum olana kadar calismak isterim evde patlarim ben duramamki calismak güzeldir bosuna mi okudum :) okuyorum hatta hala.

0|0
    0|0
  • şuan valla kocam çalışsın ben yerim parasını modundayım fenada olmaz hani ama . çalışmak candır .

1|0
    0|1
  • Sadece güzellik yetmez, sadece eşin çalışması yetmez, mesleğin olacak çalışacaksın zamanı gelincede evleneceksin .

0|0
    0|1
  • Bence tam tersine artık kadınlar ayaklarının üzerinde durmak için çabalıyor. 18 yaşında evlenenler çocukluk yapıyor.

0|0
    0|1
  • O yesın ben paramı.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 25

• hayırda ben kimin için kazanıcam bankayamı atayım

küpemi biriktireyim

yastık altımı yapayım

Tabi kide iyi bir hayat sürmemiz için

çocuklarımızı güzelce yetiştirmemiz için

gerekli olanı kadın yapar zaten

Erkek nereye ne kaç lira gideceğini pek fazla bilemez bu yüzden

ama Kadınlar hep ayaklarını yorganına göre uzatır ...

Birikimi severler

3-5 lirası bile olsa evi için harcar

tabiki hepsi değil ama

birçoğu böyledir ...

süste ,alışverişte ,lükse düşkün kadın zaten har vurup harman savurandır

sittin sene bişey olmaz o aileden ...

0|0
    0|0
  • aşırı derecede

0|0
    0|0
  • Erken yaşta evlenmek isteyen kadınların genel olarak aile baskısından kaçtığını düşünüyorum. Toplumumuzda "Bir kadın ömrü boyunca bir erkekle birlikte olmalı sadece bir erkeği" düşüncesi hakim. BU toplumun içinde yetişen kadınlarda bu şekilde düşünüp, hayatlarını bu şekilde planlıyorlar. Eğer o kişiyi erken yaşta bulduklarına inanırlarsa da bir an önce evlenip (ya da nişanlanıp) rahat rahat birlikte olmak (gezip tozmak veya daha ilerisi) isterler. Yani toplumun kadın kimliğine biçtiği rol ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Önceliklu şunu söylemek istiyorum verilere göre eskiye oranla çalışan kadınlarımız çoğalmıştır... Ancak ülkemizde eskiden kadınlar çalışmasa bile ev hanımlığı görevini kusursuz yapıyorlardı şimdiki bazı kadınlar hiç bir iş yapmayayım yemek yapmam vs kocam çalışsın mantığında davranmaktadır bu kadınların sayısınında arttığını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • öyle kadınlar çok,ama bazı bayanlara bakıyorum helal olsun diyorum sırtına yük binmek istemediklerii söylüyorlar

0|0
    0|0
  • hayir arkadasim. eger es-koca iliskisi varsa zaten koca karisina bakmak zorunda? parasini yeme derken nasil bir kiyaslama bu ona bakmak gerek. eger amacsizca harcama varsa soylersinde karin calismiyor diye ona bakmayacam mi diyeceksin. benim allaha sukur iyi bi meslegim var eger bigun evlenirsem esimin calismasini istemem. tabii o da kariyer olayina getirmezse bu konuyu..

0|0
    0|0
  • eğitimle alakası yok, iş-güç sahibi kadınlar bile kocam bana baksın diyor rahatça.

0|0
    0|0
  • Kadınların çalışmıyor oluşu ozellıkle bosanma davalarında cıddı sorunlar teskıl edebılıyor.İşin yasal yanını bır kenara bırakırsanız manevi yönden kocanızın hakim aracılığı ile size biçeceği 3 kuruşa talim edecek olmak hoş mudur bayanlar? Bence herkes çalışmalı alın teriyle gelirini kazanmalı.

0|0
    0|0
  • keşke hepsi öyle dese.ben şahsen eşimin çalışmasını istemem.gerekirse gece gündüz çalışmaya razıyım yeter ki çocuğum annesinin yanında büyüsün sağda solda babaanne anneanne kreş kahrı çekmesin

0|0
    0|0
  • :D misyonumuz bu hacı bız calsıcaz onlar yıyecek

0|0
    0|0
  • nerde kaldın kadın erkek eşitliği devir değişiyo yemesinler onlar bize baksın biz yatalım arkadaş :)

0|0
    0|0
  • çoğalmışta olabilir , çoğalmamışta... çoğalmasını isteyenler bana yollasın itinayla çoğaltırım onları !

0|0
    0|0
  • Çoğaldı evet :) Bir çok kızdan duyuyorum bunu oysa ki kendi ayakları üzerinde durmaya hevesli kızlar her zaman daha güvenli geliyor bana.

0|0
    0|0
  • Ya kardeşim.Sorma birara bunları kadın-irkek eşitliği diye falan kandırıyorlardı.Çalışıyorlardı falan şimdi uyandılar ama :)

0|0
    0|0
  • karı yer. net

0|0
    0|0
  • Karımın geliri yüksek olmalı. Çalışmayan zillilerle evlenmeyin, mallık yapmayın !1

0|1
    0|0
  • Karım benden çok kazansın

0|1
    0|0
  • karım çalışsın ben yiyeyim

1|0
    0|0
  • Aksine azaldı bugün bir çok kadınlarımız kendi ayakları üzerinde durabilecek konuma geldi.

0|0
    0|0
  • Tam tersi, kocalar oturuyor kadınlar çalışıyor.Ev temizlemek için yarış yapan çok

0|0
    0|0
  • Kocam çalışşın ben yiyeyim parasını diyen kadınlar azaldımı?

0|0
    0|0
  • Evlilik yaşı 16 ya indirilsin.

0|0
    0|0
  • Hayatta tek gerçek kariyer sen çalışırsın karı yer

dünya atasözü :-)

0|0
    0|0
  • seni tümüyle içime alabilirim

0|0
    0|0