İnancınız bittiğinde ne yaparsınız?

İnançtan kastım dini şeyler değil..

Hevesiniz kalmadığında, güven, aşk ve bu tür kavramları artık anlamlandıramadığınızda ve bu kavramları düşünmekten vazgeçtinizde böyle tamamen akışına bıraktığınızda ama, aynı zamanda boşlukta düşüyor gibi hissettiğinizde ne yaparsınız? Ya da hiç size oldu mu bu?

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Evet oluyor nadir olsa da , koca bir dünya iken yerlere göklere sığamıyorken küçücük bir çekirdeğe dönüşüyorum bir gece de , çözmeye çalışmakla da olmuyor kurtulamıyorsun bu girdaptan .Ama inan geçici bir süre bu , kalbin ruhun ayrı ayrı kararlar aldığında oluşuyor sanırım ee anlaşmaya varmalarıda biraz zaman alıyor .

Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını ?

Gökleri bir mendil gibi dürüp avucuna almalı.. Sonsuz zevalsiz çerağı, bir kandil gibi gök kubbesine asmalı.

mevlana oku , şems oku , çok iyi geliyor , yol gösteriyor ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İnsanın bazen şevkinin kırıldığı zamanlar olur.

bir abdest al 2 rekat namaz kıl

Sonra dua et

Sonra sevdiğin şarkıyı aç

sonra mutlu zamanlarını düşün

sonra sahip olduklarına şükret

Allah var gam yok !

Ona sığın ona teslim ol

Kahrolsun yeis,

Yaşasın ümit

1|0
    0|0
  • Hayatımı dönemlere ayırsam büyük payı akışına bıraktığım zamanlar kaplar.Böyle hayattan kopmuş tamamen ilgimi yitirdiğim dönemler az değil.Ne beni o dönemlerde kurtardı artık bilmiyorum.Veyada halen o dönemlerdeyim onu da bilemiyorum.Çünkü öyle bir alışıyorki insan en olumsuz olaylara bile aldırış etmiyor.Öyle boş bir yaşam.Ama sanırım öyle durumlardan çıkmak için herzaman değer kavramını bilmek gerekiyor.Örneğin ben değerliyim öyleyse herkes değerli öyleyse bu yaşama karşı gösterdiğimiz cesaret sonuna kadar değer ,sevmek değer ve haliyle yaşam değer.Ama yaşamını değersizleştiren insanlar ve yaptıkları davranışlar değil.Bir umut yaşam, her baktığımız pencerede gördüğümüz renksiz bir dünya değil gönlümüzün renkleriyle dolması dileğiyle.

0|0
    0|0
    • :) kendimin değerini de düşünemiyorum ki.. işte sorunum tam da bu böyle şeyleri düşünemiyorum artık tıkanıyorum. kavramların içi boşalmış gibi..

• yok yaa birşey var bulamıyorum ben.. nedir düşüncelerimi böyle boşaltan hevessizleştiren beni.. bu inançsızlığı körükleyen ne?

• Vazgeçmişlilik.Tek sebep bu.Artık direnmemek insanı bu hale getiri.evet herkesin sıkıntısı var.Kafanı rahatlat.Ne olursa olsun ben buyum diye bakmak en iyisi.Zayıf yanlarını sen hayattan daha iyi biliyorsun.O yanlarını kullanmasına izin verme.Biraz olsun gülümseme hayatı çekilir kılar.Profilimdeki o kız çocuğuna bak.:)))

• Hayata küserim, hissizleşirim. Özellikle insanın en yakınından gördüğü vefasızlık, saygısızlık, sevgisizlik bitiriyor insanı. :(

0|0
    0|0
  • aşkı anlamlandırmak pek mümkün değil zaten, " Dışında olan Adını anmayı, içinde olan yanmayı bilir" , ama bu sorun daha kapsamlı ise, kendi açımdan söylüyorum , Boşlukta hissi oluyor, hiç bir şey keyif vermiyor, Ne tat kalıyor Ne tuz , düşüyorsun sürekli artık ne kadar sert olsada bir zemine çarpıyım diyorsun ama oda olmuyor, o kadar derinki düştüğün boşluk bitmiyor, bitsin diyorsun bitmiyorr

0|0
    0|0
    • evet hep sürekli devam mı ediyor bu.. yani bittiğini bir yer yok mu?

• Nerede biter bilmiyorum, sabırla bekliyorum bende bitmesini :(

• inancın gereği yapmak gereken şeyleri yaparım.musik dinlerim özellikle farklı ve yeni tarzda olmalı. yada en güzeli olumsuz insanların olamayacağı , bu bir kır, bir şehir ,bir köy o an aklıma neresi eserse ortamı değiştirmeye bakarım. dönüş harikadır:)

0|0
    0|0
  • kendimi motive edebilmek için her insanın böyle zor durumlardan geçtiğini ve bu durumdan kurtulabilmek için daha çok çalışmam gerektiğini düşünürüm.

0|0
    0|0
  • Bana çok oldu ama yapımda pes etmek gibi bir kavram olmadığı için bu tür olaylardan daha güçlü olarak geri dönüşler yapmışımdır.

0|0
    0|0
    • hımm benimde çok çabuk vazgeçen kabullenen bir yapım var..

• Hakkımızda hayırlısı neyse öyle olsun diyelim o zaman ve bende kahvaltı hazırlamaya gider:)

• afiyet olsun..

• beni yeniden hayata bağlayacak küçük mutluluklarla yetinirim herdaim ;)

0|0
    0|0
  • hiç öyle hissetmedim

0|0
    0|0
    • karamsar biri değiliz o zaman.. yoksa hayat inişleri ve çıkışları vardır..

• hiç öyle hissetmedim

0|0
    0|0
  • ya uyurum yada içerim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hissizleşiyorum saçma bir hal alıyorum kendi halimde takılıp gidiyorum ta ki biri titre ve kendine gel dediği zaman.

0|0
    0|0
  • İnanmak,güvenmek için yeni birini beklersin genellikle ama insanların çok hatalı olabileceğini kabul edip,onlara karşı beklentini yüksek tutmazsan daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • yooo öyle bişi beklemiyorum..zaten insan insana her zaman yüktür.. ve bu yükü düşünmüyorum hiç birşey gibi..

• Dua ederim. Allah'tan hayırlısını isterim.

0|1
    0|0
  • Kendimi soyutluyorum yalnız kalıyorum böyle zamanlarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...