Ofsayt sorunsalı diyorum

bana şunu unutmayacağım biçimde kim anlatabilir ? öğrendim diyorum yine unutuyorum

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• şimdi 3 kız topuklu ayakkabılarla yarışacak. koşu yarışı:)) biri sensin diğerleri senin rakibin. yan tarafta size başla komutu vermek için elinde tabanca ile bekleyen kişi var. o ateş edince başlayacaksınız. Adam tetiğe bastığında eğer sen diğer kızlardan önde başlarsan ofsayt olur.

herkes eşit olacak. şimdi sen futbolcusun yanındaki iki kız senin rakibin olan takımın oyuncusu. tabanca elinde olan kişide seni golle burun buruna bırakacak pası atacak olan takım arkadaşın. takım arkadaşın topa vurduğu anda senin rakip futbolculardan önde olmaman gerekiyor. olursan OFSAYT:))

0|0
    0|0
  • bi kere ofsayt falan değildi...satılmış hakem dersen yırtabilirsin, beyin hücresi öldürme boş yere.

Ha baktın pozisyona itiraz yok, millet kendi takım oyuncusuna ne işin vardı orada diye sövüyor, kesin ofsayt. Bence bunu net olarak anladın.

0|0
    0|0
  • Ucuzluktaki süper çantayı almak için mağazaya girdin...Sadece bir tane kalmış, o da kasanın(kale) hemen yanında.. Ama bu çantanın tek taliplisi sen değilsin. Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri(rakip oyuncu)de senin hemen yanında bitiveriyor...İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz...

Tam o esnada; biraz önce başka reyonda ödemeyi yaptıktan hemen sonra cüzdanını çantana koymadan arkadaşına verdiğini ve onda unuttuğunu fark ediyorsun.Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elini havaya kaldırarak arkanda kalan arkadaşından cüzdanı(topu) sana atmasını istiyorsun.

Öyle bir durumdasın ki, rakibin gerisinde kalırsan kasaya daha uzak kalacağınız için avantajını kaybedeceksin ama eğer arkaya geçmezsen arkadaşından uzak kalıyorsun ve arkadaşın da o kalabalıkta sana cüzdanını fırlatamıyor, herşey bir an meselesi.

Bu durumda yapman gereken rakibinin arkasına geçip cüzdanı (topu) alman ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibini geçmeye çalışman...

İşte ofsayt bu!..

Top (cüzdan) sana atıldığı anda kaleye (kasaya) rakibinden daha yakın olamazsın!

0|0
    0|0

• Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.

Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda. Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz! çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yaninizda bitiveriyor. Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yoneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.

Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz. öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.

Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu) almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.

Iste ofsayt bu. Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin.

(alıntıdır)

0|0
    0|0
  • Üzülme...aslında erkeklerin de çoğu bilmez tam anlamıyla:) şimdiiii

Kural 1: Pas atılan oyuncu (top pas atanın ayağından çıktığı anda) topla aynı hizadaysa ya da topun gerisindeyse ya da top atıldığı anda kendi sahasındaysa hiç bir şekilde ofsayt olmaz.

Kural 2: Pas atılan oyuncu (top pas atanın ayağından çıktığı anda)top hizasının önünde (ve rakip sahada)olmakla beraber kendisiyle kale çizgisi arasında en az 2 rakip oyuncu varsa ofsayt değil, aksi halde ofsayttır. Genelde 2 oyuncudan biri kaleci olduğu için 1 defans oyuncusu olarak bilinir ancak bu yanlıştır.

0|0
    0|0
  • diyelim ki alışveriş yaptın, ödeme noktasına geldin sıra var diyelim önünde bir kişi var arkanada biri geldi, işte o anda arkanda ki kişi, önünde ki kişiye aldığı eşyaları uzatır geçirtmeye kalkışırsa bunun adı ofsayttır :D

0|2
    0|0
  • Rakıp kaleye en yakın futbolcu takım arkadasın ise

ve sen ona pas atarsan ofsayt olur

daha basiti olamaz sanırım

0|1
    0|0
  • Ne biçim bi beyne sahipsiniz anlamakta sıkıntı çekiyorum. Bu beyinle halen yaşıyo olmanız enteresan. Kusura bakma biraz hakaret ettim amk dum ortalığın ama idare et.

0|0
    0|0
  • En kısa şekilde anlatmaya çalışayım: Forvet oyuncusu,RAKip takımın son adamını geçtiğinde,yani RAkip takımın defans oyuncusundan bile kaleye daha yakın olduğunda,eğer forvet oyuncusuna pas gelirse OFSAYT olur

0|0
    0|0
  • şimdi biri mango veya zara ürün geyiği yapar. ki zaten yapılmış.

ben de frikiki anlatayım istersen.

0|0
    0|0
  • Ofsayt bir hanımın anlayamayacağı derecede kompleks veriler içerir. Tırnak törpüle sister. Yorma kafanı böyle şeylere...

0|0
    0|0
  • Kaleye , en yakın oyuncu rakip takımdansa o adama top atıldığında ofsaytta kalıyo

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • hacı:D rakip oyuncu diğerleri geçmeyecek!

0|0
    0|0
  • Emin ol her öğrendim dediğinde yanılıyorsun :)

0|0
    0|0
  • str et hep tartışılıyo zaten:D

0|0
    0|0
  • bekledigin bir cevap vardir kafan da ve bu cevap disinda bir cevap geliyorsa durum ofsayttir hocam

0|0
    0|0
  • rakip takımın oyuncusu kendi takımının en geri defans çizgisinin arkasına top atamazsın. düşün bir zaman her pozisyon golle sonuçlanır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gol pası atan futbolcunun top ayağından çıktığı anda kendi takım arkadaşı kaleye en yakınsa al sana ofsaytttt

0|0
    0|0
  • hakem taraf tutuyorsa ofsayt da bos ögrenmsende olur hem bence penaltilara gidlsn

1|0
    0|0
  • bak canım a ve b takımı maç yapıyorlar diyelim.a oyuncusu atakta kendi takım arkadaşına gol pası atacak.bu pası atarken yani top ayaktan çıktığı an da takım arkadaşı herhangi bir b takımının oyuncusundan ilerdeyse ofsayt olur.

0|0
    0|0
  • burada verilmeyecek bir ayrinti vereyim. pasif ofsayt vardir bir de. takim arkadasina pas vermeden kaleye cakarsa. ofsayt sayilmaz. eger takim arkadasinin dizine vs bile gelse. ofsayt sayilir.

0|0
    0|0
  • Ben ogrenmeyi hic arzulamadım bile.bosver..

0|0
    0|0
  • herkes mango saçmalığını yazacak. Açık ve net izlemeden kavrayamazsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...