Kültür farklılığının günümüzde evlenmeye etkisi nedir?

Kültür farklılığının günümüzde evlenmeye etkisi nedir?

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• eskiden insanlar birbirini idare edermiş. çünkü aşka inançları tammış. yani su an ki ayrılık sebeplerinin çoook azı varmıs o zamanlar. o yüzden aradaki kültür farkını kapatırlarmıs. yadırgamazlarmıs. ama simdi öyle mi? bakalım bir sey hakkında fikrin olmasın dalgada geçer falan. hatta fazlaca bir kültür farkı olduğunda rencide ederek ayrılığa gider sonu. hoş bende kendi seviyemde bir insanla evlenmek isterim. 2012de zengin kız fakir çocuk, fakir çocuk zengin kız gibi aşklar olmaz işte biri onu o hayattan alır dersler aldırır falan yok öyle bi dünya artık..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Her ikisi için de olmaz sorunuzu daha açık sorun yardımcı olayım?

0|0
    0|0
  • Konu nedir tam anlayamadım.Evlenmek için etki mi çiftler için etki mi?

0|0
    0|0
  • kesinlikle zor yürür,evlendikten sonra ,özellikle cicim ayları geçtikten sonra gün yüzüne çıkar:)hele çift çocuk sahibi olduktan sonra daha bi farkedilir duruma gelir

0|0
    0|0
    • anlıyorum. Ancak ortak kültür günümüz de para değil mi? Kültür farklılığı eşler ailelerini bulaştırdığında başlıyor bence

• kültür farklılığından dolayı tabiki evlilikte etkisi olucanı düşünüyorum. mesela giyim tarzı, mutfak kültürü , yaşam tarzı olarak hiçbirşey birbirine uymaz ama aşılmıcak sorunlar değil bence iki tarafta kendilerinden ödün vermeleri gerekir anlaşabilmeleri için.

0|0
    0|0
  • kültür farkı demek, yeyip içmeden tut beğendiğin müziğe kadar farklı insanlar demek, hal böyle olunca o iki insan arasında hiç bi ortak yön olmaz, birisi suşiyi tatmış olmak için yerken diğeri çiğ balığa para verildiğini düşünür, birisi kitap okurken diğeri vakit kaybı olarak görür vs .. bu sadece ufak bi örnek bunun çeşitli versiyonları olur ve asla iyi ilişkiler kurulamaz

0|0
    0|0
  • ya insanlar kendilerini geliştiriyorlar artık ben böyle düşünüyorum ne biliyim daha çok ortamla yaşamla alakalı ama ortam ve çevre değişince insan zorlanıyor ama sonra ayak udurabiliyor önemli olan yadırgamamak gelişimine katkı sağlamak kültürsüz dememek mesela eşin var diyelim ama çok zayıf kültürlü al mesela gidin tarihi yerleri gezin gidin belgesel izleyin sinemaya gidin beraber kitap okuyun artık her şeyin aşılacağını düşünüyorum ben

0|0
    0|0
  • ciftlet arasinda iletisim bozuklugu olur.

0|0
    0|0
  • çiftler bu durumu kabullenmiş hoşgörülü saygılı ve anlayışla yaklaşıp birbirlerine müdahale etmemeye söz vermişlerse gül gibi geçinir giderler .. fakat öbür türlü zor yürür o evlilik

1|0
    0|0
  • Bunun etkisi daha cok evlilikten sonra goruluyor cevremde yeni bir ornegi var

0|0
    0|0
  • Bizim bir tanıdık öyle yaptı,çok mutsuzlar.Adı üzerinde kültür farkı derin düşün.

0|0
    0|0
  • her konuda arada uçurumlar olmamalı yoksa sorun cıkar

0|0
    0|0
  • İlk başta sorun olmasada bi süre sonra kendini gösterir bence

0|0
    0|0
  • Bana göre çok etkisi var...

Bir şey dinliyorsun sana uymuyor müzik tarzı, bir şey alacaksın ailesine ters geliyor, bir şey yapacaksın olmaz öyle şey deniliyor..Kısacası yok yani kültür önemli bir şey uyuşmuyorsa sevgi falan yanında sönük kalmalı.

0|0
    0|0
    • Evlenince alışkanlık ağır basar bu yüzden karşındaki kişinin seni çekmesinden ziyade ortak bir şeyler yapıp yapmadıkları daha ön plana çıkıyor.Benim fikrim bu.

• <or

sorun çııyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• öyle bir evlilik yürümez, kültürü farklı olan insanların zevkleri uyuşmaz. Birisi baleye gitmek ister diğeri evde dizi izlemek ister vb...

0|0
    0|0
  • Aşk varsa

kültür farkı olmaz

Aşk yoksa olur

0|0
    0|0
  • kultur farkının evlılıge etkısı şudur kı; evlı bır bayan yada erkek olarak dava açmayı mahkemede hakım amcanın karsısına cıkmayı bosanıp dul kalmayı etraftan bellı bakısları uzerınıze cekmeyı bunların sonu boyle olacaktı bellıydı gıbı dedıkoduların hedefi olmayı ögrenırsınız efem :D

0|0
    0|0
  • o yüzden 20 leri deviriyorsun sonra 30 lara dayanıyorsun dostum. uyuşumuyor bir türlü. ortasını arıyorsun...oda olursa:)

0|0
    0|0
  • Bence hiç bir alakası yok seviyorsan evlenirsin saygı duyarsın olay biter

0|0
    0|0
  • Günümüzde kültür diye bir şey kalmadığı için, daha doğrusu her yeri pop kültürü sardığı için, eskisi kadar sorun yaratmıyor. Kültürüne bağlı ve azınlıkta kalan çevrelerde sorun olacaktır elbette, çünkü dünyaya aynı gözle bakılmadıkça sorun olur

0|0
    0|0
  • uyuşmazlık anlaşmazlık

0|0
    0|0
  • boşanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...