Konuşma bozukluklarını nasıl değerlendirirsiniz?

Bir erkek iseniz bir kadının kekeme olması sizin için ne çağrıştırır?

Bir kız ( kadın ) iseniz bir erkeğin kekeme olması sizin için ne çağrıştırır ?

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle itici geliyor bana. Yani özür dilerim cidde ön bunun elde olmayan bir durum hatta hastalık olduğunu biliyorum ama ben kekeme birine karşı çok fazla hayranlık belirtisi vermem açıkcası..

Bundan iki sene önce kız arkdaşımla basket maçına gitmiştin kulübün.. çok yakışıklı trübündeki tüm kızların gözü üzerinde olan bir çocuk vardı. O kadar ki kızlardan gelen parfum kokusu burnumu yakmaya baslıyordu, sanki o aşağıda kan ter içinde maç yaparken senin kokunu farkedecek.. her neyse. Tribunun yarısı çocuğa hayranlık içinde bakarken maç biter bitmez o kenardan havlusunu alıp soyunma odasına yürüdü.. inanırmısınız o kadar güzel kızlar var ve açık seçik halde onun duyabileceği şekilde laf atıyorlar ama o kafasını yerden kaldırmadan yürüdü..

Spor salonunun çıkışında, duş almış giyinmiş servisi beklerken göz göze geldik, öyle aniden. Orda oldugunu fark etmemiştim bile sıcağın tüm makyajımı mahfetmesine lanet ederken fazla bağırmıştım ve o da bakmıştı. Sonra yanımızdan geçerken şöyle dediiiii '' ci cidden ç çok s s sıcak ya ''

Bitmiştir abi tüm karizma yerle 1.

0|1
    0|0
    • Evet belki sen şanslı doğdun . Mesela ben halamın ve neredeyse 2.babam olarak saydığım birisi aynı ayda öldü ve ben korkudan artık kekeliyordum . Neredeyse evde konuşmuyorum arkadaş çevremde konuşmuyorum sosyal aktivitem yok :) . Yorumuna kesinlikle saygı duyuyorum ve duymam da gerekiyor.

• Yerim seni ne saygılı şeker bir şey çıktın öyle :D Ama senin ki doğuştan değil psikolojik bir olay? belkide ben soruyu anlayamadım.

• Evet cevabımda baya bir anlam bozukluğu var . Soruyu bence anladın ancak ben fazla hiddetlendim o yüzden problem yok .

Kızlar Ne Diyor 6

• dalga geçmek küçümsemek asla olmaz ama onu bu durumn düzelmesi için tedaviye ikna ederdim

0|1
    0|0
  • Bende de bozukluk oluyor heyecandan kaliyorum oyle umursamam bu sorunlari

0|0
    0|0
    • Keşke herkes sizin gibi olsa kekemeliğin sorunu da o kafaya fazla takıyorlar.

• ben üzülüyorum.ağzım kırılaydı da soru sorup onu zor duruma sokmayaydım diyorum:S

1|0
    0|0
  • farketmez karakteri güzel konuşsun :)

0|0
    0|0
    • İşte konuşmada önemli :)

• Evet ama herkes öyle düşünemiyor .

• herkesin öyle düşünmesi gerekmiyor,tek kişi düşünse yeter

• olabilir yani kimseyi küçümsemem bu yüzden.. ama ben konuşması düzgün birini isterim:)

0|0
    0|0
  • Çağrıştırır demende ki kastı pek anlamadım ama bana itici geliyor diksiyon önemlidir benim için

0|0
    0|0
    • Ama senin yanında heyecanlandığı için diksiyonu istemeden bozuluyorsa?

• Yani sizin için bir önemi var mı konuşmanın. Ama bir düşünün elin de olmadan kekeleyen bir insanın ne suçu varda biriyle birlikte olmasın ?

• Açıkcası beni bir insanın dış görünüşünden ziyade konuşması etkiler ama bilemiyorum başka bir özelliği etkilemişse beni kekelemesi gözüme gelmeyebilir

Erkekler Ne Diyor 1

• Çok sempatik olurdu ya, espriler yapar eğlenirdik işte nolcak ki :) Söz konusu bile edilecek bi durum değil bence bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...