Borderline kişilik bozukluğu hakkında yorumlarınız?

Bu bir bozukluk değil ki lanet. Hangi insan uçlarda yaşamak ister? Bir gü öncesine kadar çok mutlu olduğunu yolunu bulduğunu ve hayatını bu düzende sürdürmesi gerektiğini kahvesini yudumlayarak düşünürken, sabah kalktığında kendini buzdolabının yumurtalık rafında uzun süre kalmış yarım limon gibi hissetmek ister ki? Borderline.. sınırlarda yaşamak. En sevdiğini bile üzmek, dün onun göğsünde yatıp parmaklarını teninde gezdirirken '' seni seviyorum'' diyip, ertesi gün başka bir erkekle buluşmak için süslenmek bu hastalık! tatmin etmek kendini. mükkemmel olduğunu kanıtlamak ama hep kendini ziyan etmek.. en sonunda terk edilip yalnız kalırsın. Çünkü o çok sevdiğin bile yorulmuştur artık senden.. kafayı yemek üzeredir. Her an seni takip etmekten, arkanı kollamaktan ve ertesi gün ne olacağı belli olmayan ruh halinizden yorulmuştur... ne kadar çok severse sevsin o sevdiceğinizinde hayatını karartıyorsunuz.. içten içe biliyorsun doğru değil tüm bu yaptıkların. bu kadar uçlarda sınırlarda yaşamak normal geliyor size! ya mükkemmel biri olmak zorundasınız, ya da iğrenç! mükkemmel olabilmek için kendinizle yarışırsınız.. ve bu lanetin tedavisi yok. İçinizde hiç dolmayacak bir boşluk vardır.. erkeklerin size olan ilgisiyle doldurursunuz, ya da kontrol edemediğiniz sınırlarda dolanan yeme bozukluğunuzla..

Evet, bu hastalığı yaşayanlar, tanık olanlar, ve ya yorumu olanlar bir şeyler yazsın.. çünkü bir borderline'lı olarak ben yine çok yalnızım. herkesin bu hastalıktan muzdarip olduğunuzu öğrendiği anda vebalıymışız gibi kaçmasından bıktım..

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Çevremizde gördüğümüz, aklı başında görünen insanların gerçekten normal olduklarını mı düşünüyorsunuz. Emin olun herkesin benzer rahatsızlıkları var. Kimi yansıtır, kimi saklar. Mesela ben! herkes beni çok normal zanneder, çevremdekiler akıl sorar, bir nevi aşk danışmanıyım çevrem de. Kimse bilmez anlık ruh değişimlerimi, kimse hissetmez mutsuzluğumu. Ama ben en derinlerde yaşarım gerçek dünyamı. sezdirmeden, hissettirmeden. Yastığıma başımı koyduğumda başlar hesaplaşmam. Gözlerim anlatır hüznü oda anlayana. Bu yüzden kendinizi yıpratmaktan vazgeçin. Kendinizi kabullenin ve kendinizi sevin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Yaşadığın şeylere isim koymaya, içinde bulunduğum durumu psikolojiyi tanımlamaya çalışman aslında ne kadar yalnız olduğunun bir göstergesi...

Sanırım tek ihtiyacın olan şey; seni anlayan iyi bir dost...

Seni yargılamayacak, her zaman desteğini hissedeceğin, yüzüne kapılar bile çarpsan, her döndüğünde sana gülümseyerek kapısını açacak gerçek bir dost...

0|0
    0|0
  • Çok kitap oku.

Fromm - Sevgi ve şiddetin kaynağı

Fromm - Sahip olmak ya da olmak

Fisher - Cinsel aşkın anatomisi

Amen - Beyninizi değiştirin hayatınız değişsin

Vilar - Kölenin mutluluğu

Bunlarla başla.

Balıkyağı al bir de. Faydalarını internetten araştır.

Benim 2 tane oldu borderline sevgilim

Ya da hiçbirini yapma.

0|0
    0|0
    • Başa çıkamadın değil mi? şu kitapları kağıt kalem bulup yazacağım şimdi. balık yağı kilo yapar diye korkuyorum ben çok dikkat ederim.

• Pardon yanlışlıkla şikayete bastım bilerek olmadı. Moderatörler bunu görürlerse dikkate almasınlar.

Başa çıkmak veya çıkamamak değil, anlaşamadım. O da farkındaydı.

Balıkyağı kilo yapmaz. Araştır.

• derler ya. bi insanın kendine yaptığını yedi mahaleli yapmaz... farkında olup bunu kabul eden bile çözüme yaklaşmıştır bence

0|0
    0|0
    • kabul ediyorum tabiki, başka çarem yok..

• yılmadan belki üstünüzden atabileceğiniz bişeydir. her kaynaktan yararlanmaya bakın. ingilizceniz varsa birçok kaynak amazon.com da mevcut. geçmiş olsun

• sanırım bilinçaltının devamlılık sorunu var

0|0
    0|0
    • tam olarak ne demek istediğini anlayamadım. açıklar mısın?

• bilinç altının görevi şudur devamlılık getirir yani yıllarca bir insan aynı işi aynı yere giderek yapabilir bunu sağlayan bilinçaltıdır alışkanlıkların sebebi de budur

şimdi sanırım sende devamlılık getirememe sorunu var birde hayat anlarda gizlidir şöyle düşün 10 dakika içinde 2 farklı müzik dinle göreceksin ki düşüncelerin değişecek ( mümkünse zıt kutuplarda olsun dinlediğin müzik )

düşünce olarak ne ekersen onu biçersin

mesaj at

Kızlar Ne Diyor 2

• sana benim erkek versiyonumdan lazım.

0|0
    0|0
  • İnanirmisin, uzun zamandir bende borderline oldugumdan supheleniyorum...hatta yazdiklarinda bizzat kendimi gördüm. Seninle irtibata gecmek isterim. Sende belli ki tam anlamiyla teşhis konmuş, tecrübelerini benimle paylaşırsan sevinirim;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...