Yazarak kendinizi ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz ?

Yazarak anlatmak yetenek ve alışkanlıkla birleştiğinde sanata dönüşebiliyor.

İnternetteki birçok sitede kendimizi yazarak ifade etmeye çalışıyoruz.

Soru ve cevap trafiğini düşündüğümüzde buradaki iletişimizin temelini de bu oluşturuyor.

Peki siz aklınızdaki fikirleri en yalın haliyle karşınızdaki insanlara aktarabildiğinizi düşünüyor musunuz ?

0|0
26|28

En İyi Erkek Görüşü

• konuşmakta pek başarılı olduğumu söyleyemem, fazla konuşmayı da sevmem zaten. aslında yazmayı da sevmem ama yazarak kendimi daha iyi ifade ediyorum :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Hem yazarak hem konuşarak çok iyi ifade edebiliyorum kendimi , anlatmak istediğimi en yalın ve yanlış anlaşılmalara yer vermeyecek şekilde anlatmaya çalışırım ...

0|0
    0|0
  • yazarak ifade etmeye çalışıyoruz adı üstünde çabalıyoruz lakin,yazar iken mimiklerimizide görebilse karşı taraf daha bir anlamlı olurdu sanırım :)

0|0
    0|0
  • konusarak daha iyi.

0|2
    0|0
  • 70% hayır...

benim yüz ifadem, sözlerim ve gözlerim herşeyi ifade eder ve onlar herşeyden daha önemlidir

0|0
    0|0
  • Sevgilim harici herkese kendimi yazarak ifade edebileceğimi düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Evet. en iyi bu şekilde dile getirebildiğimi düşünüyorum.

0|1
    0|1
  • Cogu zaman duygularimi yazarak dile getiririm..

bu bende kucukken basladi:)) mesela annemi uzdugumde yanina gidemezdim bi kagida not yazip yastiginin ustune koyardim :)

0|0
    0|0
  • Bazen ne kadar iyi anlatsanda, ifade etsende karşındakinin algı yeteneği sınırlı olduğu için anlamaz.. İnsanlar arasında iletişim uyumu da olduğunu düşünüyorum.!

0|0
    0|0
  • evt yazarken daha rahatım günlüğüme bir şeyler yazarken şiir yazarken ya da hikaye falan daha rahatım konuşurken çok kasılıyorum yazmak beni rahatlatıyo ben yazmanın rahatlatıcı etkisi olduğuna inanıyorum...

0|0
    0|0
  • Evet kendimi yazarak daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • yazma yeteneğim hiç olmamıştır. ama yazmak değilde onun yanındayken hissettiklerim sanki deftere yazabiliyormuşçasına dile getirebiliyorum.

0|0
    0|0
  • Yazarım ama okuyan anlayabılır mı onu bılmıyorum ısteee.

0|0
    0|0
  • uygun sözcük bulunmuyor bulunsa da tam olarak istediğim gibi birleştiremiyorum onu da geçtim yarım kalmış sözcükler olmuyor.

0|0
    0|0
  • evet benim yazı dilim konuşma dilimden daha derindir..

0|0
    0|0
  • yazmak sıkıyo konuşarak daha iyi :D

0|0
    0|0
  • Yazarak kesinlikle kendimi ifade edemiyorum :(

0|0
    0|0
  • Yazarken daha iyi ifade ediyorum.

burada yazdıklarım değil kastım tabii ki njavnksnfnvdfn

0|0
    0|0
  • pek zannetmiyorum herhalde anlatamazdım yazarak.

0|0
    0|0
  • Eskiden düşünürdüm. Şimdi düşünemiyorum. Düşüncelerim karmaşık geliyor yazıya dökmek için.

0|0
    0|0
  • Evet,kesinlikle.

0|0
    0|0
  • yazarak kendimi ifade edemiyorum :(

0|0
    0|0
  • Konuşma ve yazma konusunda kendime güveniyorum:)

0|0
    0|0
  • ifade edebiliyorum ama yazmam.konuşmak iyidir ya da susmak

0|0
    0|0
  • YAzarak ifade ederim ama konuşarak daha çok ifade ederim

0|0
    0|0
  • ı ıh.

0|0
    0|0
  • Akıl bile çeliyorum ne diyosun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Pembe bir tablo çiziliyor ama gerçek değil. Sanata dönüştüğüne pek tanık olmuyorum. "Sosyal medya"nın iletişim sağladığına inanmıyorum, tam tersine iletişimsizliği körüklediğini düşünüyorum. Öve öve bitirilemeyen blogların tamamına yakını ucuz aşk nutukları, "moda" adı altında tüketim çılgınlığı, nefret söylemleri ve komplo teorileriyle dolu durumda. Ne de olsa "blogger" denen kişiler de sonuçta bu yozlaşmış toplumun bir üyesi ve ortaya apayrı bir şey koymuyorlar. Gerçekte nasıl konuşarak tatmin olma kültürü varsa, sanalda da yazarak tatmin olma kültürü sürüyor. Tek hedef boş konuşmak ve yazmak. Belden aşağı espriler falan. İnsanlara bilmedikleri bir şey anlatayım, doğru olanı yapayım diyen yok. Değişen bir şey yok. Ağzı olan konuşuyor, parmağı olan yazıyor ve elde var sıfır. Kimse kendisini geliştirmeye yanaşmıyor, basit kalan insanlar da kendisini anca tuttuğu futbol takımıyla, ait olduğu milletle dinle ifade etmeye çalışıyor. Ve de hepsi sinir küpü. Birileri farklı bişey dese de linç etsek diyorlar. Geçen yıl Twitter'da Çanakkale Savaşı hakkında resmi belgelere dayalı bir şey yazdım, ilk tepkiler "seni Fransızlar kafsinkaf yapsın" oldu. 1 tek kişi bile senin ne dediğini anlamaya çalışmıyorsa, kendi kafasındaki temelsiz şeylere sıkı sıkıya sarıldıysa ve kendi yarattığı hayal dünyasında kalmak istiyorsa, kendimizi ifade etmek fikirlerimizi paylaşmak gerekli mi acaba? Hiç sanmıyorum

0|0
    0|0
  • kısa mesaj sajkfjsalkfjsaklfjsklafjskla

0|0
    0|1
  • duygular anlatılmak istendiğinde, bunu yazıya dökmek neredeyse imkansız...

sevdiğimiz bir insana "seni seviyorum" desek bile duygularımızı tam anlamıyla anlayamayacaktır... bunun dışında bazen öyle konular oluyor ki düşüncelerimi yazıya dökemiyorum... sanırım okuma alışkanlığım olmadığı için oluyor...

0|0
    0|0
  • konuşurken daha iyi ifade ediyorum, yazarken zor, zaten elimi kolumu sallamadan izahat edemem.

0|0
    0|0
  • Evet düşünüyorum öyle.Aslında yüzyüze konuşma daha iyidir.Ama burda daha fazla düşünerek konuşulduğundan dolayı etkisi farklı ama evet ifade eder.

0|0
    0|0
  • gerek konuşma dili gerek yazılı olsun ikiside aynı şey benim için özellikle iş başvurularında ön yazı kısmını doldurmasnı seviyorum a 4 dolduracak kadar :)

0|0
    0|0
  • yazarak yanlış anlaşılmalar olabiliyor

0|1
    0|0
  • Bir bakışım yeter gerisi hikaye :)

0|0
    0|1
  • Bazen ifade etmede güçlü çekmiyor değilim. Uygun kelimeyi bulmak arada zor oluyor. Böyle durumlarda örnek vererek açıklıyorum

0|0
    0|0
  • iletişim sanattır sözünü her zamna sevmişimdir, edebi yönüm gayet iyidir, kendimi iyi anlatırım

0|0
    0|0
  • algısı olana mantıklı bir şekilde edilir.

0|0
    0|0
  • İnternette yazarken nedense bülbül gibi şakır şakır akılma geleni yansıtırım, gel gelelim ki gerçek hayatta o kadar rahat değilim o yüzden hep suskunumdur..

0|0
    0|0
  • en fazla bu kadar oluyor. link yazmaya yeteneksizim. telesekretere de konuşamayanlardanım.

0|0
    0|0
  • Çoğu zaman yazarak, yüzyüze olduğundan daha iyi konuşuyorun :S

0|0
    0|0
  • Bazen bir ilham sonucu ruh halimi yazıya döktüğümde çok iyi ifade edebiliyorum kendimi..

0|0
    0|0
  • güzel başlık. evet yazarak daha başarılıyım, ama yalın anlatımları sevmiyorum :) konuşarak da anlatırım ama bazen bazı şeyleri anlatmak işkence gibi geliyor, karşınızdaki sizi gönülsüz dinliyorsa zor oluyor anlatmak da anlaşılmak da

0|0
    0|0
  • yazınsal olarak çok sert mizacım olduğunu söylediler burda... doğru olabilir. ama doğruyu yazmaya çalıştım... ena zından vicdanen rahatım...

0|0
    0|0
  • konuşmaya nazaran yazmada daha iyiyim. düşünme ve düzeltme şansım oluyor.

0|0
    0|0
  • tercihim konuşmaktır..ama elimden geldiğincede yazarak anlatırım kendimi

0|1
    0|0
  • iyi yazarım ,bu iyi yazarım demek değil ,iyi yazarım demek

0|0
    0|0
  • inci sözlükte yazıyorsam tabi ki evet!

0|0
    0|0
  • Hep yanlış anlaşılıyorum, konuşurken daha iyiyim 3<

0|0
    0|0
  • Sen ne kadar sade ve güzel anlatırsan anlat. Asıl olay karşındakinin ne anladığıdır..

0|0
    0|0
  • fazlasıyla . bu konuda epey bi güvenirim kendime.

0|0
    0|0
  • ben kendimi en iyi yazarak anlatırım.

0|0
    0|0
  • illa eksik bir şey kalıyor, tortu kadar ama, yoğun.

0|0
    0|0
  • asla ben yazılara duygu veremiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...