Hayal gücünüz ne alemde?

Yeni taşındığınız apartmanda köpeğinizle beraber 1 senedir oturuyorsunuz.

Cumartesi sabahı şapşal kapıcı ekmek ve gazetenizi almayı unutmuş.

Gidip kendiniz alıyorsunuz eve döndüğünüzde anahtarınız kilite girmiyor..

Kapıcıyı çağırıyorsunuz, rahatsız edildiği için surati mahkeme duvarı gibi, yüzünüze bakmaya bile tenezzül etmeden dairenizin kapısına kadar size eşlik ediyor.

dairenize geldiğinizde

'' dalgamı geçiyorsun benimle, bu daire yıllardır boş '' diyor.

o esnada yan daireden bugüne kadar hiç görmediğiniz biri çıkıyor

ve yanınızdan geçerken size

"çoktandır balığa gitmiyoruz ahbab yarın çıkalım mı'' diyor.

o ana kadar size bakmaya tenezzül etmeyen şapşal kapıcınız önce size sonra yan daireden çıkan şahısa baktığında korkudan yüzü bembeyaz kesiliyor..

bundan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış (: kapıcıyı dehşete sokan olay nedir sizce?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• yaz ayında palto giyen bu manyak komşu, yeni taşınan adamı nerden tanıyor diye devre yaktı kapıcı.

ayrıca kapıcının dalga mı geçiyorsun sorusuna, işte ben buraya taşındım sen ne zannetin diyerek şaşkınlığını biraz alırım.

he bu arada yan dairedeki adam 11 yıllık kankam, bana bu daireyi o önerdiği için buraya taşındım, ve harbiden yıllardır balığa çıkmıyoruz çıksak iyi olur.

0|0
    0|0
    • bu arada kankamın üzerindeki paltonun nedeni motor kullanması.

• ben begenmedigimi iddia etmedim yalniz, hayal senin hayalin yan daireden cikan penguendir desen yine itiraz etmem (:

• yazıldığında onaylanmayacak hatta başımı belaya sokacak hayallerim var ama bende kalsınlar. :D penguen candır, iyidir.

Erkekler Ne Diyor 12

• amerikan filmimi lan bu lavuk, ahbap falan noluyoruz diyip enseye bitane geçiririm.

kapıcıyı dehşete sokan bu olmasada beni rahatlatan eylem bu olur tahmini

0|0
    0|0
  • Balığa çıkmayı teklif eden kişi aslında bir zamanlar olduğum kişidir. Herşeyimi kaybetmeden önceki ben. Köpeğimin bile renkleri solmuş o günden bugüne. Heryer gri görünüyor gözüme..siyah beyaz film izler gibi hissediyorum. Şimdi ise kapısını bile açamadığım bomboş bir dairede oturuyorum. O kadar boş ki komşular yaşadığımdan bile bihaber.

Acaba gerçekten yaşıyor muyum?

0|0
    0|0
  • bi i*nelik var bu işte oğlum lan bu adam ne yapmaya çalışıyor acaba burdan koşarak çıksam kesin içerde ceset felan var beni de sıraya koydu şerefsiz fırla osman koş arkana bakma 3 kuruş maaş alıyoruz zaten ben ölürsem karıma çocuklarıma kim bakar koş koş koş :)

0|0
    0|0
  • Anam cok korktum ne oluyor bu binada

0|0
    0|0
  • çilingir ustası sanıp evime kadar getirdiğim adam aslında bir hırsız ve azılı bir katildir..

0|0
    0|0
  • Olaylarda eksik bilgi veya kurgu hatasıda olsa bu durumda en mantıklısı o dairede yıllar önce ölen adam olmak tabi yandaki komşumunda ölmüş veya öldüğümden haberi olmayan komşu olması gerek offffff çıkamadım işin içinden

0|0
    0|0
    • detaya girsem roman olurdu ve uzun yazi sevmeyenler var olabildigince kisa yazmaya calistim, kurguya gelince de zaten okadar becerim olsa yazar olurdum ((:

yalniz hikayenin devami senin hayal gücün olmali, cözmen gereken bir durum yok (:

• ben sinir koydugumu sanmiyorum kafama göre birsey yazdim siz devamini hayal gücünüze göre yazin dedim, yapilan hicbir yoruma bu olamaz su olamaz demiyorum.

mantikli veya mantiksiz her yorum bir insanin hayal gücünü yansitir. bana göre dairedeki köpek zombiymis kapici ondan korkmus deseniz veya aslinda kapici yokmus deseniz o da olur sonucta sizin hayal gücünüzdür (:

• çok üzgünüm ya hayallerini yıkmak istemedim :) sanırım gerçekçiliğe kendimi çok kaptırdım.Bencede kapıcı yokmuş.Ayrıca karşı tafaftaki kırmızı elbiseli sarı lüle saçlı yeşil gözlü pembe dudaklı 1.70 boyundaki afete bayıldım :)))

• yan daireden cıkanın orda yasıyan onecesı bırının ruhu olabılrmi cunku kaldıgı dairenın yan dairesi bostu .. ben boyle anladım:)

0|0
    0|0
  • Yan daireden cıkan sahıs da o bos olan dairede yıllar once olen biriymiş. Aaaaa ne kdr korkutucu. :o

0|0
    0|0
  • siz evi karıştırdınz.. hadi ahbap balığa diyende sizin köpeğiniz ve kapıcı buna şaşarmışş:PPPP

0|0
    0|0
  • gündüz neden sorulmaz ki böyle sorular. hayal gücüm sıfır. Çok kastım kendimi ya (:

0|0
    0|0
  • yıllar önce ölen babasıdır balık teklifni yapan

0|0
    0|0
    • yine kendi yorumumu yapayım tek cevapsız o oyüzden ..ne kadar akıllısın ne kadar aklımıza gelmedi nekadar saçma ne kadar ne kadar

• ama ben cözülmesi gereken bir soru sormadim sadece hayal gcünüz ile hikayeye devam etmenizi istedim, o yüzden yapilan hicbir yorum sacma degildir (:

• meger o yan komsu yillar once bir kazada olmus.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Burada başrolün kim olacağı, kurgunun çoklu bir kurgu mu yoksa sadece başrol oyuncuları üzerine yoğunlaşan bir kurgu mu olacağına karar vermemiz gerekir.

1-Kapıcı seni ve komşunuz olduğunu söylediğiniz kişiyi görüyor.

2-Boş olan dairede oturduğunuzu iddia ediyorsunuz. Kapıcının ekmeğinizi ve gazetenizi almaması da bunu destekler nitelikte. Ayrıca tüm bunlara karşılık sizi de tanıması en azından bu kurgulamada tanıyor gibi görünmesi de bir tezatlık oluşturuyor. Burası netlik kazanmalı.

Kapıcı ilk başta yüzünüze dikkatle bakmadığı için dairenin kapısına kadar başı eğik gelmiş olabilir. Çok basitçe, sizler o dairelerde oturan hayaletlersiniz. Kapıcı bundan korkmuş olabilir.

3-Komşunuz sizi görüyor, tanıyor ama siz onu tanımıyorsunuz. Burası da ayrı bir parantez konusudur.

* Daireden çıkan kişi o binada eskiden kapıcılık yapan ve daha sonra öldüğü duyulan kişi olabilir. Kapıcının tanıdığı, sizin tanımadığınız birisi olabilir.

*Hayalet olmazsa korku verecek başka bir karakter olabilir. Bence ölen ve defnedilen birinin bir sonraki gün hiçbirşey olmamış gibi karşınıza çıkması, geçmiş ile gelecek arasında gidip gelmelere neden olabilir. ))

En güzeli komedi-korku türünde bence :))

0|0
    0|0
  • Korkuya biraz komedi de katarsak, yan dairenizden çıkan bence köpeğiniz. 1 senede baya yaşlanmış. Ama hala iş görür. Sizinle yaşamaktan bıkmış ve yeni dairesine taşınmış.

Sen rüyada olduğun için köpeğinle diyaloğunuz da sana tuhaf gelmiyor. Mahkeme duvarı suratlı adamsa korkudan bembeyaz kesilmiş. Ne o tırstın mı ülen şapşal deyip o sinsi ve kötü gülüşünüzü atarak dairenize giriyorsunuz. Köpeğnize de aha iti an çomağı hazırla deyip kahvaltıya çağırıyorsunuz :)))))

0|0
    0|0
  • o dairede yıllar önce yaşamış ve aileiçinde geçirilen cinnet sonucu katledilmiş eski kat malikinin hayaleti bana balığa gidelim diyen kişi :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...