Geçinmek zorunda kalan erkeksiz kadınlar neden çoğaldı?

kadın ve erkek birbiri ile eşit değildir. ama birbirlerini tamamlar. kadının özellikleri başkadır erkeklerin başka. Modern kadınlar erkek gibi olmaya zorlanılıyor sadece kariyer yap, paranı kazan erkeğe muhtaç değilsin, evlenmek zorunda değilsin mutluluğu suni şeyler ile yakala pazardan eşya giysi onlarla mutlu ol gibi düşünceler çoğaldı. oysa eskiden anne, eş, bacı, nene olan sevgi ve saygının yeri doldurulamayacağı büyük ölçüde yitirmiştir. bu da bazı çevrelerin kadından faydalanmak için hedefine giriyorlar. oysa normalde ne kadın erkek gibi olamaz ne de erkek kadın gibi olamaz. bir armut ne elma olur ne elma bir armut olur: kadın ve erkek birbirine ihtiyacı vardır. feminist kadınların da artık kocamın çamaşırlarını ben yıkamıyorum kendin yıka, temiz tabak istiyorsan kendin yıka gibi erkekler gibi rol yapmaları nevrimi döndürüyor. kadın evin hakimidir erkek te evin reisidir. erkek evini geçindirir evine bakar, kadın da ev işlerine bakar. en güzel aile modeli budur. tamam kadınlar da çalışıyor ama ben erkek gibiyim artık ne istersem yaparım yemek yapmam, evi temizlemem, çamaşır yıkamam erkekle eşitim hatta evlenmem yaşam tarzını benimsemesi kadın ve erkek ilişkilerine ve aile sistemine büyük zararlar veriyor. pek çok evlenmemiş kötü insanların hedefinde 30nu geçmiş yaratılışa ters kadınlar var bu çok yanlış. peki siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• yani kadınlar ne yaparsa yapsın sonuçta erkeğin yerini dolduracak bişey bulamıyorlar

öyle kadınlarla da kim evlenirki bırak yaa birbirlerini öpsünler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• "30 unu geçmiş yaratılışa ters kadınlar var ve bu çok yanlış" mı? kadınları işinize gelen kalıplara uydurup bizden de buna uymamızı beklemeniz çok hata.

karşınızdaki insanı şahsına münhasır görmeyip sürekli ondan yapamayacağı şeyler beklerseniz hem kendinizi hem onu üzersiniz. herkes aynı değildir.ama senin gibi düşünen kadınlar da yok değil üzülme. bulursun mutlaka birini.

0|0
    0|1
  • Kadının işi çamaşır bulaşık yıkamak değil. Kadın ve erkek bu işi ortak yapmalı. Ne kadın ortak yaşanan bir hayatta kalk işini kendin yap diyebilir ne de erkek kalk ihtiyacım olanı bana sun diyebilir. İş bölümü diye bir şey var. Mutlu evlilikler de bu sayede oluyor. Elbette anne eş bacı olmak toplumda hoş, saygıdeğer ama yaşam şartları değişiyor. Dünyada kadın bu rollerden sıyrılmaya çalışmıyor. Bu rollerin başkaları tarafından üzerine yapışmasını istemiyor. Çünkü bir süre sonra ne kadar dışarıdan değerli görülse de insanlar bu rollere gereken değeri vermiyor.

bir kadının erkek gibi olması diye bir şey yok. bir kadının kendini bazı dogmalara karşı savunması diye bir şey var.

0|0
    0|0
  • haklısın tabi.kadın dediğin tamamlayıcıdır.aksi rol çalmaktır.bence erkekler birer kırbaç edinmeli artık.ama bunları yazarken lanlamadığın şeyler hakkında ahkam kesmeneden ötürü senden öyle bir tiksindim ki...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Güzel bir konu aslında. Benim çevremde de, işyerinde de çoğalmaya başladı bu tür kadınlar. Nedeni bu çağın kadınlara empoze ettiği feminist düşüncelerden dolayı mı yoksa eşler arasında hoşgörünün kalmayışı mı bilemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...