Kadınlar neden çalışmak ister?

Günümüz kadınlarının çoğu çalışmak için adeta çırpınır, eşiyle, ailesiyle çatışır, kendi haklarının çiğnendgni falan söyler. Çalışmak benim de hakkım der. Evet. Tabiki çalşmak biz kadınların da hakkı. Ama bir de olaya şöyle bakalım. kadınlar çalışmak ister, ister de zora gelemez. Çalışma saatlerine ayak uyduramaz. Hep bir Ofis ya da Pastahane hayal eder. Sakin, rahat, komforlu çalışmak ister. Bunları daha çalışmadan istemeğe kalkar. Gel gör ki, iş gerçekten çalışmaya gelince şu köyü verirler. Yani çalışmak öyle ekmek elden şu golden olmuyo anacım. Daha çalışmann zorluğunun tadına varmadan büyük laflar etmeyin derim ben. Günde 14 saat çalışan bir bayan olarak söylüyorum. Ve ilave ediyorum, bazı erkeklerin çalışmamza karşı çıkmalarına yerden göğe kadar hak veriyorum. Hangi ortamda, nasıl çalışırsan çalış, en nezih yer olsa bile mutlaka bir asılma ve taciz eğlemiyle karşılaşacaksın! Hangi erkek kabul ederki bunu?! Bide şu elinde Üniverste diplomasi olan kariyer peşinde koşan kadınlara söyleyeceğim var. Her diplomaya "kariyer" dağıtmıyorlar anam. Anladın sen. kariyer erkeğe has bir laftır. Erkek çalışır "kARI YER".

Bi sorum da olacak. Peki sizce "kadınlar neden çalışmak ister?"...

Not. İhtiyaç durumunda çalışmak zorunda kalan kadınlar meclisten dışarı.

Güncellemeler:
Soruyu anlamayan?

Bence ne demek istedigimi gercekten anlamadiniz. Ben diyorumki kadinlar çalşmak ister de onlarin çalişmak istediği mevkiler hayal dünyasinda. gerçek iş nasil olur anlamadan boyumuzdan büyük laf etmeyelim
Heeeey Türk insani. Algilarinizi açin artik. sorumu başka türlü yorumlamayin. Not ettiğim şeye de dikkat. Ben ne diyorum siz ne anliyorsunuz ya? Nerenizle okuyorsunuz soruyu?
Bence Kadinlar ihtiyaç duymadiği sürece çalişmamali! O Kadar.

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• kadınların çalışmak istemesi tamamen erkeğin eline bakmıyım kendi isteidğimi alıyım tiribindendir ki bence çalışmalılarda

0|0
    0|0
  • Mizojinist kadınlar midemi bulandırıyor.

1|0
    0|0
  • Sebep kısaca şu:Medyadan özgür,ayaklarını yere basan kadın tipi.Ancak birşeyi saklıyorlar genelde bunu gösterirken.Bu kadınlar mutsuz.Çünkü aslında kadın yaradılışı gereği kendi kendine yetebilse bile yetmek istemez.Bu mutsuzluğuda verirken öyle fantastik bir şekilde veriyorlar ki bu kadınların mutsuzluğu bile ötekiler için ayrı bir çekim gücü oluşturuyor.

0|0
    0|0
    • Eğer olmasaydı Hz.Züleyha annemiz Hz.Süleyman AS'a tabi olmazdı.Besmele ile başlayan bir mektuba tabi oldu.

• Ee.Bu kadar kıvrandın kıvrandın dediğim noktaya geldin.Ne oldu şimdi?Birde boşyere fırça çektin o kadar...Yok algılarınızı açın bilmem ne.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• haftada 40 saat + nöbetler, pazar günü gündüzler, bayram tatilinin ortasında üniformalı geçen saatler... hastaların gözleri önünde yaşamını yitirmesi, fiziksel olarak en kötü hallerine tanıklık etme, gerektiğinde vücutsal atıkları temizleme, vb. ama seviyorum mesleğimi seviyorum “Hayat şartları zor, istekler çok…” soruna gelince çalışan kadının ekonomik özgürlüğü olur, Kendi kararlarını kendi verir, Üretmek, başkalarına faydalı olabilmek ve bunlardan maddi gelir de elde edebilmek insana mutluluk verir. kısaca 'Kendine saygısı olan her kadın çalışmalıdır'.

1|0
    0|0
  • zor bir koşulda işçilik yaptı annem daha böyle bir şey duymadım ondan. kendi kendimi idare edeyim diye kendilerini parçaladılar.

neden. çünkü bu hayatta tek başıma kalabilirim. şimdi biri var da ondan geçineyim dersem ilerde vay benim halime. sanki erkekler zorlanmıyor çalışmaktan. kabul kolay değil. ama ne yani kolay değil diye bir köşeye mi çekilelim.

1|0
    0|0
    • ihtiyaç duyduklarında nasıl bir anda çalışmaya başlayacaklar bunu da söyler misin.

• sinir katsayım tavana yaklaştı hızla zaten. aman ne hali varsa görsün.

• bir kadından bu soruyu duymak üzücü.

başımıza ne geliyosa yine kadınlar yüzünden geliyo zaten.

3|1
    0|0
  • ee ne yapalim erkek elinemi bakalim anam. tekmeyi vurduklainda sana anlarsin canım niye calismak istendigini .. sen diplomani al eline kocan istemsse calisma... guldurme beni yani :))

1|0
    0|0
  • hemcinsimden bunu duyduğum için üzüldüm en çok ta kariyeri erkeğe uygun bir laf olduğunu söylemen bence kadınlar en az erkekler kadar çalışmalılar

0|0
    0|0
  • kendi hayatını kazanmak güzeldir de ondan

0|0
    0|0
  • çalışmak başkasının eline bakmaktan daha iyi de ondan

0|0
    0|0
Yükleniyor...