Kadının ekonomik özgürlüğü erkek üzerindeki otoritesini artırır mı ?

Kadının ekonomik özgürlüğü erkek üzerindeki otoritesini artırır mı ? Ekonomik yönden özgür , iyi geliri olan , iyi mesleğe sahip kadınlar dan bahsediyorum. Vazgeçilmez mi olurlar ? Hadii bunu tartışalım.

Güncellemeler:
bazıları soruyu anlamamış

0|0
14|33

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınlar ezilmemek ve bir hayat güvencesi olarak gördüklerinden ekonomik özgürlükleri olsun istiyorlar. Hesaplarına göre erkekten daha güçlü olup rahat edecekler. İyi, hoş, güzel bir plan. Bir erkek olarak isterim ki eşim benden kat kat fazla kazansın, herşeyin güzeline sahip olsun, isterse dünya onun çevresinde dönsün. Kendimi zerre kadar kötü hissetmem hatta mutlu olurum. Ama kadınların genetik karakterinde şu vardır ki; hayallerindeki erkek figürü her zaman "güçlü"dür. Bir süre sonra kendinden ekonomik bile olsa daha güçsüz bir erkek görmek istemeyecektir. Belki de yavaş yavaş soğumaya başlayacaktır. Ve işte böyle evdeki hesap uzun vadede çarşıya uymayacaktır. İstisnalar kaideyi bozmaz ama bu bir gerçek.

2|0
    0|0
    • Yalnızca size güçlü olma zorunluluğu değil bize de güzel olma zorunluluğu yüklüyor toplum. Bu bilinçaltından kurtulmak zor hatta çoğu kişi bizim gibi bunun farkında bile değil.

Erkekler Ne Diyor 32

• ekonomik özgürlüğünü eline alan kadın burnun dikine giderse o ilişki biter. Son yıllarda boşanmaların artması da bundan dolayı

0|3
    0|0
  • Aslında farketmez erkekte bitio iş hani sığırsa gene sığır kadına gene el kaldırıp hakaret edebilio kadın iş sahibi olsada olmasada ..

2|0
    0|0
  • ekonomik özgürlük, ekonomik alanda kullanılırsa sorun değil... ama bu özgürlüğü ilişkiye yansıtırsa o zaman kötü...

sonuçta ilişki ekonomik değil, duygusaldır...

ayrıca kadın para kazanınca özgür, erkek kazansa da bağımlı, bu nasıl iş?

2|1
    0|0
  • olması gereken şudur ki; tarafların ekonomik durumları evlilik ilişkisine yansımamalı.. evlilik ilişkisini tarafların zihiniyeti hayat görüşü vs. belirlemeli... ancak gelgelelim uygulamada böyle olmuyor malesef.. kadınlar ekonomik özgürlüğünü evlilikta bir silah olarak kullanabilior.. hele bi de dhaa çok kazanıyorsa... bir ara araştırma yapılmıştı: kocasından çok kazanan kadınların birçoğu kocasından şiddet görüyormuş..tabi tek neden budur o bilinmez... ama kadın maddi gelirini evlilikte bir baskı aracı olarak kullanırsa erkek buna sabretmez...

0|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Ekonomik özgürlüğü olan kadınlar vazgeçilmez olur mu bilemem de vazgeçen oluyorlar . Tahammül etme durumu sıfıra yakın olduğu için derhal boşanıyorlar.

1|1
    0|0
  • kadın hem ekonomik yönden iyi durumda hem de alçakgönüllü ise tadından yenmez. diğer türlü adam tembel ve kadın sürekli finanse ediyorsa adam bu durumdan rahatsız olmayabilir. ama hem erkek hem kadın çalışıyor da kadın sürekli otorite peşindeyse asla prim verilmemelidir. hayır yani neyin artisliği bu?

0|0
    0|0
  • Türkiye gibi bir ülkede genellikkle makbul olmaz böyle kadınlar. Şu yaşıma kadar gördüm ki; büyük çoğunlukta erkeğin eşiyle ya da sevgilisiyle olan ilişkisi onun kendini önemli , idare eden, karar veren ve güçlü olan olarak görebildiği tek yer. Dışarıda it muamelesi gören ezilen kendi hakkını aramaktan aciz erkek müsvettelerinin evde aslan kesilmesinin nedeni budur. Kendilerini böyle tatmin ederler.

1|0
    0|0
  • alakası yok bence. bu devirde tek çalışma ile hiç bir şey olmaz. ama kadınların bazıları hatta çoğu çalışınca feminist oluyorlar bir erkeğe mi bakacağım ben dercesine havalanıyorlar bu da onları çok itici yapıyor. sonra çok zeki oldukları için de evde kalıyorlar çoğu 30 yaşında bekar çok çalışan kadın var çok zeki olmayacaksın akıllı olup takacaksın koluna erkeği

0|1
    0|0
    • Belki hayattan bekledikleri tek şey bir erkeği koluna takmak değildir o 30 yaşında bekar ve çalışan kadınların... Olamaz mı? Sen gereğinden fazla iticisin zaten, başkalarını yargılama lütfen! Bir de feminizm ne demektir git önce onu bi' öğren ondan sonra 'feminist' i cümle içinde kullan!

• fazlasıya :)

• Açıkla o zaman bana da. Hangi kelimemden/cümlemden böyle bir anlam çıkardın? Algıda seçiciliği ben de yaparım da senin ki başka birşey olmuş. :)

• Kendini iyi hissetmesi adına iyi olur :) ama ben rahatladığımı falan düşünmem aksine ben karşılamak isterim her masrafını

1|0
    0|0
  • herşeyden önce erkekler (normal sağlıklı erkekler) kadınların geliriyle de kariyeriyle de ilgilenmezler. hatta çoğu zaman bu söylediklerim ne kadar artarsa çekicilik de o kadar azalır. bunların üstüne bir de kariyerliyim/ paralıyım havalarına girerse bir kadın zaten düşmüş olan çekciliğini yerlerde süründürür. böyle hayallere kapılıp da hem kendinin hem de partnerinin hayatının içine etmemeni şiddetle tavisye ederim.

0|0
    0|0
  • istediği kadar parası olsun vurdumu tokadı sarsılmaz bi otoritenin kapsamı alanına girer . o kadarrr eheh :D

0|2
    0|1
  • genelde arttırdığı gözlemleniyor...

1|0
    0|0
  • Kadınlar zaten sadece parası olan erkekleri seçerler. Bu sebeple ekonomik özgürlüğünün olması ya da olmaması erkek için pek de önemli değildir.

0|0
    0|0
  • ne alakası var, sanki milet kadının maaşına aşık oluyor. Bunun kişilikle alakası var. Yerini koruyabilirsen senden vazgeçmez ama geçimsiz ve dik başlı olursan ne kadar maaş alırsan fark etmez.Önce adam olun :D cin olmadan şeytan çarpmaya çalışmayın

0|0
    0|0
  • ekonomik özgürlüğü olan kadını aldatmak tamamen bırakmaktan daha kolaydır..tabi erkek onu sevmiyor ve gelirine ihtiyaç duyuyorsa...

0|0
    0|0
  • ekonomik özgürlüğü olan bir kadın ne tür bir erkek seçer önemli olan bu

0|0
    0|0
  • Ben evli bir bayanın çalışmasından yana değilim. çalışan kadın kazandığı az veya çok farketmeksizin söyleyeceği tek söz ben kazandım sana mı soracağım nereye harcayacağımı olacaktır..

0|0
    0|0
  • Bana gorkonomik ozgurlugu olan kadinlar kadin olduklarini unutanlardir.

0|0
    0|0
  • İnsan insan üzerinde tahakküm kuramaz. Kurdum zanneder.. Bir insanın yaşam stiline müdahalede bulunabildin diyelim (ki buda yanlış..) Bulunsan bile o stil beyinde sürmekte..

0|0
    0|0
  • Pek sanmıyorum.Bir erkek kendini parayla zor ezdirir.

Hem senin dediğin tipteki kadınlar çok havalı olduklarından şahsen benim hiç ilgimi çekmez.ama bir kadın için ekonomik özgürlük iyidir.fazla özgür olmamak kaydıyla tabi

0|0
    0|0
  • ben eşimin ekonomik özgürlüğü olsun isterim.bu sayede benle sadece beni sevdiği için birlikte olacaktır.ama işine çok vakit ayıran biriyse mutlu olamam

0|0
    0|0
    • Biraz riskli ama.Seni sevdigini anlaman için evlenirsen bazı şeyler için çok geç olabilir.

• kadınla ilişki antreman gibidir adamım.bırakırsan formdan düşersin.eğer evlenmişsen zaten sevdiğini bildiğim için evlenmişimdir.ama her zaman seveceğinin garantisi yok.

• Kadin calisip para getiriyor diye kaprisini cekmem.

hani esitlik varya hukuken.hayatta musterek ya.

yani zaten evin gecimi iyi degilse kadinda calismak zorunda.

getirdigi paraya dayanarak artislik yapiyorsa kapiya koyarim

0|0
    0|0
  • Hani kadın erkek eşitligi vardı.Neden otorite artıyormuş anlamadım :)

1|0
    0|0
  • ekonomik özgürlüğünü kazanmış bir kadın kesinlikle erkeyine karşı otoriter takılıyor

0|0
    0|0
  • Bu şekilde vazgeçilmez oluyorsa kullanılıyor demektir.

0|0
    0|0
  • yatak odasındaki otoritesini arttırır !

0|0
    0|0
  • dünyada hiç bir şey vazgeçilmez değildir

0|0
    0|0
  • bence istemesede böyler durum oluşur

0|0
    0|0
  • ekonomik olarak özgür olunca en ufak sıkııntıda çekip gidebilirler bence evlilikler daha çabuk biter

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 14

• erkekler kendi ayakları üzerinde duran, onlara muhtaç olmayan kadınlardan hoşlanırlar kuzum... erkek sahiplenmeyi sever ama çocuk gibi bakacak biriyle olmak istemez...

1|0
    0|0
  • Kimisine göre arttırır bazı para göz erkeklerinkini meselaaa.Ama erkekler bazı kadınlar gibi paraya cok düskün degiller.Kadınlar ve erkekler bu konuda esit degiller..

0|0
    0|0
  • kesinlikle arttırır kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilen kadına erkeğinde saygısı artar ve kendisine muhtaç olmadığını bildiği için ona göre davranır kaybetme kotkusu vardır.

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla artırıyor ben mesela sevgilimden çok maaş alıyorum ezik muamelesi yapıyorum ona :)

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye göre değişir. Kimi bir bayana bakmaktan hoşlanır kimi özgür bir bayandan. Ama otorite olayını soruyorsan bence yanlış para kazanıyorum diye otorite kurmaya çalışmamalı bir bayan. Herşekilde o otoriteye sahip olmalı. Eğer tersini yapmaya çalışısrsa erkeğe ters gelebilir. Ama erkeğe bağımlı kalma olayını ortadan kaldırdığı için en iyisi :)

0|0
    0|0
  • maybe.

0|0
    0|0
  • Kimi insan kişiliğine göre arttırır.Fakat arttırması baskıcı bir evlilik hayatına sebep olur.Onun da sonu boşanmaya kadar gidebilir.Olmamalı.

0|0
    0|0
  • erkekler kadınlar gibi değildir.

paranın kölesi olmaz ama sonuna kadar da kullanır.onda bi sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • güzel konu..hayatım boyunca ekonomik özgürlüğümü elime alarak yaşamak istiyorum..ve beni bu şekilde kabul edecek bir insanı hayatıma dahil etmek istiyorum ..bu durum otoritemi artırmaz aksine bi çok olumlu şeylere sebep olur..

0|0
    0|0
  • arttrmaz öyle bi nyetmz yok erkklern ezik hissetmesi sonucu ortaya atılmş bşey :p

0|0
    0|0
  • bunun kadını erkegı yok. para kımseyde o konusur hayatta.

0|0
    0|0
  • Para baska geishalik başka

karistirmayalim

0|1
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Çevremde gördüğüm üzere kesinlikle.

0|0
    0|0