Kim milyoner olmak ister konu başlığa bakıp benim demeyin :)

kenan ısıgın sundugu programa nedense hep yuksek tahsıl gormus ve mesleklerı saglam ınsanlar katılıyor ... bılerek mı öyle secıyorlar ... ve daha önce hıc duyymadıgımız sorular karsımıza cıkıyor işin ilginç tarafı yarısmacı bunları bılebılıyor örnegın kıtap dızelerını verıyor hangı kıtapta gecıyor dıyor.. yada Ötzi nin cesedının uzerınde ne izi vardı dıyor bunun gıbı ... insanlarımız bu kadar Zeki olabilir mi sizce bunlar kendılerını nerede yetiştiriyorlar kuzum :)

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Neden olmasın ki. İnsanlar kendilerini geliştiriyorlar okuyarak araştırarak. Gıpta edeceğine sende araştır öğren. Ben hala bunun için çabalıyorum. Ne kadar bilirsem o kadar kar diyorum. Bence herkesin böyle yapması lazım. Cehaletle bir yere gelemeyiz.

1|0
    0|0
    • gıpta ettıgımden degıl gurur duyuyoruz daha memleketımızın ne kadar aydın bılgılı ınsanları var dıye .. tozlu raflarda curumeye yüz tutmus bılgılerı bılenlerde cıkabılıyor okadar ısın gucun arasında mıllet dunyayı mı okuor anlamadım bırde orada cıkan soruları emınım cogumuz bu yasa kadar duymamısızdır bıle

• haklısın bir yerlerden baslamak gerek ;)

• aynen öyle :)

Erkekler Ne Diyor 12

• yok kardeş gerçek değil onlar :)

1|0
    0|0
  • hep amerikanın oyunları bunlar.

1|0
    0|0
  • Yani bilmiyorum ama genelde Üniversite öğrencileri büyük çoğunlukta yarışmacı oluyorlar.Şahsen o kadar başvurdum hala dönecekler :)

1|0
    0|0
  • Başvuru yapmayı denersen sordukları sorulardan nasıl tahsilli olanları seçtiklerini görürsün :) Okuduğun gazeteye kadar soruyorlar. İnsanların zeki olmasıyla alakası yok. Bazı insanlar çok okur bazıları çok gezer. Bu şekilde bilgi dağarcıkları ve genel kültürleri artar. Başka da bir sebebi yok. Zeki insanlar katılmıyor o yarışmaya okuyan gezen akıllı insanlar katılıyor.

1|0
    1|0
  • Daha geçen TBMM' nin diğer adına 'Yüce Divan' diyen kadın ilk soruda eğlenmişti. Bunları kaçırmamak lazım... :))

1|0
    0|0
    • evet ya bende gördüm onu :) arada göz yanıltmak ıcınmı cagırıyorlar ne :DDD

• o programı bılıyorum severekte ızlerdım fakat soyledıgın gunkı programı ızleyememısım :) işte kımı onsan yok artık dedırtıyor acaba dıyorum onceden konuları verıyorlarda calısın mı dıyorlarr :)))

• Yok bence böyle programların içine zeki insanları illaki koyuyorlardır ki yarışma da biraz heyecan olsun. Ama o diğer adam gerçekten bilerek konulmuş olmalı. Adam ağlattı resmen kadını çünkü :D

• harran ovasında yetiştiriyorlar anacım kendilerini toprakları çok verimli;)

2|0
    0|0
    • aborjınlere sormak lazım bırde süslenıp püslenıp her tarafını boyayıp beeyaz avına cıkmaları ne kadar eglencelıdır :))) Allaha sükürler olsun ... bende ksrsıyım vtanını seven bırı neden ulkesını 20 yıl gerıye gotursun

• neyse ötede devam edelim artıkın döne döne mevlana olduk burda;))

• Çıkanlar tabiki seçilen kişiler olması normaldir. Ki sordukları sorularda çok zor diil kesnlikle. Misal flash tvdeki " yalçın abi " die tabir edilen herifin programındaki gibi haşere böcek mi doldursunlar sonra herkes olanları görüyor haliyle .

1|0
    0|0
    • :))) normalde ınsanların zekaları normal degıl ıste arkadasım henüz ögrencı bır ınsanın bu kadar bılgıyle dolu olddugunu gordugumuzde sasırmamak elde degıl..

• Belki ama aslnda normal o çocuklar o şeklde yetşmişler misal tv insan hayatında olmasa unutkanlık vs çok daha aza düşerdi. kafamızı uyduruk dizi ve müzüklerle dolduruyoruz. O çocuklarda o yok işte . Sorsan yakan top nası oynanır desen tekerleme sorsan bilemez. Ama Mecip fazılın 20 şiirini ezbere bilmesi hiçte garip değil bence. Tarkanın şarkılarını nasıl ezbere bilinebiliosa bi şairin şiiride bilinebilir. Programda herhangi bir abartı yok bnce ..

• of hemde mansetten veririm cıkıyorum diye sen nediyosun ;)

1|0
    0|0
  • sorma ya başvurduk bende ama cıkmadı daha hala seçmediler bizi ama bekliyoruz bakalım

1|0
    0|0
    • inş kabul edılırsın fakat cıkacagın zaman haber verde ks den bır uyemız kenan ısıgın programında dıye gurur duyalım :)

• çıkarsan bize selam gönder :))

• söz göndericem cıkarsam sizlere :D hatta ilk sana kenan bey burdan aşk-ı mechura selamlarımı gönderiyorum :))):):)

• Bilerek seçiyorlar. Başvuru yaptığım tek programdı onada çağırmadılar. Torpil var.

1|0
    0|0
  • Hepsinde öyle değil :)

1|0
    0|0
  • Ne var ki bunda? Senin duymadıklarını bir başkası duyuyor.Senin okumadıklaırnı bir başkası okuyor.Herkesi kendin gibi sanman hata bu dünyada.İnsanlar bilgiye önem veriyorlar.

0|0
    0|1
    • insanların bılgıye önem vermelerıne saygı duyuyorum kıtap dızerlını aklında tutacak kadar mı zeka küpü insanlarımız o soruların nereden geleceklerını bılmyıorlar mı cıdden yada ılgınc soruları şak dıye cevap verıyorlar .. ben herkesı kendım gıbı gordugumu dıle getırmedım hatırlatırım

• İlginç sorularda da mantıklarını kullanıyorlar.Aslında sorular zor değil; sadece biraz bilgi ve biraz da mantık gerekir.Mesela son yarışmada 30 Bin TL'lik soru da hayvan avı ile ilgili soru sorulmuştu.Biraz bilgi biraz mantık ile İspanya dedim mesela.Yani herşeyi bilmeye gerek yok.Ayrıca iyi şairlerin iyi kıtalarını o kişileri okuyan herkes bilir.

• hadı bakalım öyle olsun

Kızlar Ne Diyor 7

• bilgili olmak yada bilmek illa yüksek tahsille olacak şeyler değil insanın içinde ki isteğe bağlı okuman yazman varsa herşeyi araştırarak okuyarak öğrenebilirsin

ben o yarışmaya katılan ilkokul mezunu evhanımının verdiği cevapları da gördüm yüksek tahsili dediğin çoğu insana taş çıkartır. nice üniversite mezunu var ders kitabı dışında kitap kapağı açmamış ot gibi okuyup geçmiş.

eğitim seviyenle alakalı deği o senin kendini ne kadar geliştirdiğinle alakalı.

1|0
    0|0
    • insanın kendını gelıstırmesı elbette önemlı ... ben kıyıda köşede kalmıs tozlu rafların arasında curumeye yüz tutmus bılgılerdende bahsedıyorum ... dunyayı okumamız gerek :))

• ilgi alanın ile ilgili bu da.

sıradan gündelik şeylerin ötesinde özel bir alana ilgi duymakla ilgili

• Bunun zekayla alakası yok. Kültürle, yani çok okumayla alakası var. Yalnız çoğunlukla bilemeyenlr çıkıyor ki artık 15.000 barajını geçen çok göremiyorum. Katılanların çoğu eğitimli falan o doğru bir tespit olmuş. Bir de kızların hepsi güzel neredeyse ama bir tane yakışıklı erkek göremedim.

1|0
    0|0
    • evet benım merak ettıgım önceden cıkacak sorular hakkında bılgı verılıyormu yarısmacılara ... evet haklısın barajı gecen az zorluk cıtasını yukseltmısler .. Allah senı ınandırsın bende böle dusunuyordum erkeklerden nadır yakısıklı olan :)))

• Hiçbir fikrim yok neler döndüğüne dair. Ben öyle bir bilgi verilmediğini düşünüyorum ama. Evet kesinlikle çıta yükselmiş. Ayrıca reklamlar da azaldı ya çok mutluyum:)

Fark etmemek elinde değil ki insanın:D Yapımcı kompleksli bir erkek falan herhalde:)

• Yurtdışında nereleri gördünüz? diye bi soru var başvuru formunda bana çok saçma gelen

1|0
    0|0
  • yoo ben lise öğrencilerinin de katıldığını gördüm, üni. öğrencilerini de

1|0
    0|0
  • Türkiyede kültürlü olsan suç olmasan suç...

Demek ki adamlar bazilari gibi bos durmuyor, kendilerini gelistiriyorlar.

1|0
    0|0
    • suc demıyorum arkadasım daha gurur duyarız ülkemızden bole zeka sevıyelerı tavan yapmıs ınsanları gordukce

• ne zekisi yahu okuduğu bölümün sorusunu bilemeyen andavalları gördü bu gözler orda :((

1|0
    0|0
  • ee zaten oraya cahil insanın gitmesi ne kadar doğal olabilir ki ?

1|0
    0|0
Yükleniyor...