Fitness Salonu açmayı düşünüyorum, Maliyet ve işletme konusunda yardım edebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar.
Başlıkta yazdığım gibi elit sayılabilecek bir spor salonu açmak istiyorum.
Açacağım fitness salonunu 14000 nüfuslu yaşadığım ilçede açmak istiyorum. İlçemde hiç fitness salonu bulunmuyor.
İlçe merkezine 200 m mesafeli bir arsamiz var. Salonu buraya yaptiracagimiz iki katlı olacak şekilde inşa etmek mi mantıklı yoksa başka bir yerde dükkan mi kiralamak mantıklı? (Arsa üzerine yapılacak inşaat masrafı ve kazancı göz önünde tutmanızı istiyorum)
Spor malzemelerinin bana masrafı ne olur?
Yapılacak olan iş getirisi bütün bu emeğe değer mi?
Şimdiden herkese teşekkürler..

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ordaki halkı bizden iyi tanıyan sensin eğer yapacaklarını düşünüyorsan, yap derim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hazır salon tut olmadı sonra boş arsaya yaparsın başlangıçta hazır salonla başla. İlçe durumuna göre değişir spora meraklı insanlar varsa sağlam iş yaparsın

0|0
    0|0
    • Bulunduğum ilçede hiç salon yok. O yüzden bu işi yapmak istiyorum. Cevremin hepsı de benim ilçemde.

• çok para ama arttırırsan kredi ödenir hazır sermaye de lazım

0|0
    0|0
  • 7 bin 8 bin arası

0|0
    0|0
    • 7 bin 8 bine tekerlegini alamazsın o aletlerin :)

• Getirisi olarak diyosan kusura bakma öznesiz cümleden dolayı anlamadım.
      Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 4

• 14.000 nufus olarak çok az, maliyet olarak yapacağın ekipmanın kalitesine göre değişir. 1.000 lirayada koşu bandı var 10.000 lirayada? İlk olarak ekipman maliyeti çıkarman lazım.. Mülk senin değilse 1 yıllık kiranı kafadan kenara koy gözden çıkar öyle başla, aletleri sıfır aldığın için ilk senin sonunda en az 100 üyeye ulaşman lazım ki para kazanıp ödemelerini yapabilesin. 100 üyede 100 lira aylık aidat desen 10.000 liraya yapar. 1 hoca tutsan maaşı sigortası kiran stopajın aldığın aletlerin ödemesi vs geriye çok bişey bırakmaz gibi geliyor.

0|0
    0|0
  • Oraya ulasimin kolay olması şart ayrıca ilk zamanlar kampanya yap

0|0
    0|0
  • Bu 14.000 nufus arasinda kac kisi 17 ila 30 yas arasina ona bakman lazim fitnessa gelenler genelde o yas aralarinda olur eger genc nufus fazlaysa kendi yerini yap derim ilk ve ozel bir yer olur orada biraz cevrende varsa tez duyulur ama benden sana bir tavsiye ayagini yorganina gore uzat birde o isletmeyi kurduktan sonra parayi her zamn ikinci plana at once kalite ve musteri memnuniyeti yanina birde kafeterya gibi kucuk bir yerde acarsin oh senden iyisi yok

0|0
    0|0
  • Dostum ben olsam hic girmezdim bu ise ama bu konuda tecrubem olmadigindan sen bilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...