Futbolda sampiyon nasil olunur?

Hani galatasaraylilar bjkliler ya da fbliler diyolar ya hep bu sene sampiyon biziz? Bana bu sampiyonluk nasil kazanilir anlatabilir misiniz? Maclari yenmen gerekiyo ondan sonra? Bu kac hafta sürüyo bu olay?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• anaaam daha ofsayta bile gelememişsin sen =)

Bizim ligde 18 takım var

Okul gibi 2 dönem olur lig..
    İlk dönem 18 maç olur, 18 hafta sürer sonra 15 gün sömestır tatili..
    Sonra 2. dönem bir 18 maç daha olur

Toplamda 36 hafta sürer. En çok puanı toplayan takım şampiyon olur.

Puanlar ise
    Maç kazanma = 3
    Beraberlik = 1
    Kaybetme = 0 puan üzerinden hesaplanır...

Birde Türkiye kupası gibi sadece kupa odaklı grup maçları vardır.

Türkiye kupasıda önce puan sonra Çeyrek final, yarı final ve final olarak oynanır..

Türkiye kupasını kazanan takım ile, Şampiyon olan takım aynı değilse süper kupa maçı oynanır.

Süper kupada öyle işte.

0|0
    0|0
    • Allah süper :D anladim olayi gel sarilcam :D türkiye kupasi icin ne zaman oynaniyo?

• Şu an grup maçları var, Finali de yanılmıyorsam lig bitiminden sonra ya da yakın bir tarihte oluyor, Sezon boyunca sürer Süper lig ve ptt 1. ve 2. ligi karma kapışır Kupada.

Sarılıcak bişi yok ortada ayrıca=)

• 5 kere arka arkaya şampiyon olan takım bildiğim kadarı ile yok, 4 şampiyonluk ile GS de o rekor sanırım.

Her 5 şampiyonlukta 1 yıldız. Eğer bu sene g. saray şampiyon olursa 20. şampiyonluğu olacağı için 4. yıldızı takacak. 20/5=4

Erkekler Ne Diyor 7

• 34 hafta sürüyor

0|0
    0|0
  • sezon bitesiye kadar sürer maçlar her macta yenen takım 3 beraberlikte her iki takımda birer puan alır ve kıyassıya zirve yarısı vardır zirvede genelde gs fb ya da bjk olur zirvede fark atan sezon bittiginde sampiyon olur kupayı kapar sonra takımlar kapma gider ordaa hem tatil hem antrenman yaparlar gelecek sezon en bastan baslarlar

0|0
    0|0
    • Aa süper. Sampiyon olan takimin amblemine bir yildiz daha mi ekleniyo? yoksa o yildizlar nasil geliyo? Su gs nin dedigi "süper kupa" nasil kazanildi?

• 5 kere arka arkaya?

• yok normal 5 kere şampiyon olcak süper kupa ise sezonun belirli bir döneminde yapılır tff tarafından turnuva gibi düşün

• Bak şimdi.. Lig 34 hafta.. Galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan ve doğal olarak mağlup olana puan verilmiyor.. 34 hafta sonunda en çok puanı kim toplamışsa şampiyon o oluyor :)

0|0
    0|0
    • Ulan ben 18 takımı direkt 2 ile çarptım, Takımın kendini düşmeyi unuttum hahaha =))

• Bu 34 haftaya "lig" deniliyo öyle mi? :D anladimmm 5 kere arka arkaya kazanmalari lazim öyleyse?

• 34 haftanın tamamına lig deniyor evet.. Yıldız sayısının seri şampiyonlukla alakası yok toplam şampiyonluk sayısına göre verilir.. 5-10-15 gibi

• Galatasaray bu sene şampiyon takip et anlarsn :D

0|0
    0|0
  • futbolcularla birlikte yöneticilerin cumhurbaşkanı nı ziyaret etmesi gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Gerdek gecesine nasıl girilir gibi bir soru olmuş :)

0|0
    0|0
  • 34 hafta türkiye ligi en çok puanı toplayan şamp olur ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sonra da kizlar neden futboldan anlamiyor...

0|0
    0|0
  • en iyi oynayan inşallah GS olacak

0|0
    0|0
  • 1 sene boyunca izle anlarsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...