Gözden irak olan gönülden de uzak olur demişler;

Gönüle giren gözden Irak olsa ne olur?

Peki ya siz Mevlananın bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz ?

0|0
12|7

En İyi Erkek Görüşü

• Canımız acıdı, canını acıttık kimisinin. Çoğu zaman konuşmak istediklerimiz, sustuklarımız altında ezilerek can verdi. Biz can verdik çoğu zaman. Bağırıp çağırmadan, susa susa.. Konuştuğu oldu bazısının, bazısının ise konuşmak istemediğimiz halde zorla konuşturmaya çalışması.. Bir gün konuşacağız, öyle bir konuşacağız ki hem de, herkes sustuğumu görüp, nasıl “susulurmuş” öğrenecek. Her şeyin farkındayım, salağa yatıp tembelliğimle oyalanıyorum sadece..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Allahı görmeden sevmedik mi biz?

2ncisi bir kul sevdik gözümüzden ırak her türlü.ama gönlümüzden ırak edemedik bir türlü.

0|1
    0|0
  • uzaklık (özlem) büyük aşkı kuvetlendirir.. küçük aşkları bitirir..

tıpkı fırtınanın mumu söndürüm alevi güçlerdirdiği gibi..

1|0
    0|0
    • "Mesafeler küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp, ateşi yükselttiği gibi." :)

• çok beğendim örneğini mantıklısın

• İstersen çaresini istemezsen bahanesini bulursun demişler..

1|2
    0|0
  • Adam haklı reis :D şaka bir tarafa gerçekten sevince insan mesafeler önemini yitiriyor... Bir söz vardı unuttum ama aklımdaki kadarını yazayım, mesafeler rüzgar gibidir sevgiler ise ateş.. Rüzgar mumu söndürür ama ateşi alevlendirir.. :)))

0|0
    0|0
    • "Mesafeler küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp, ateşi yükselttiği gibi." :)

• :D teşekkürler doğrusunu hatırlattığın için :)

• Rica ederim :)

• Dogrudur

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sevdim...Sevdim işte.. Ama cevaplamicam.. Yüzleşmek istemediğim şeyler çıkmasın klavyemden... :/

0|0
    0|0
  • Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur... Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.." [Hz. Mevlana]

Doğrusu budur..

0|0
    0|0
    • İlk cümlesini soru başlığına, ikinci cümleyi ise soru açıklamasına yazmıştım. Fakat pek soru açıklamasını okuyan olmadı gibi :)

• yarım yarım yazmışın sende, dikkatsizler belli oldu :)

• Doğru :))

0|0
    0|0
  • Hayır uzakta olmak sadece dokunmaya engel hissetmeye asla.. Yüreğinde hissediyorsan mesafe yoktur. Ayrıca o söz öyle değil :)

0|0
    0|0
  • Gonulden sevencin mesafe yoktur.

0|0
    0|0
  • bencede kesinlikle yanış seviyorsan mesafaler engel değil

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yanliş. Sevgilimle 10 aydir görüşemiyoruz bizi ayiran 2300 km var, ama sadece bir akşam telefon konuşmamiza şahit olsan sende kesinlikle dogru degilmiş dersin okadar söylüyorum:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Doğru. Aklında olmuyor çünkü. Farklı şeyler düşünüp unutuyorsun zamanla.

Ama gördüğünde, onu hatırladığında o ateş kolay sönmüyor.

Bugün geçenlerde hoşlandığım bir flörtümü gördüm.

İçim cız etti. Farklı bir his kapladı dört bir yanı. Görmeyince unutmak daha kolay...

0|0
    0|0
  • Aşagı yukarı 6 yıllık ilişkim var. 1 yıl beraberdk 4 yıl boyunca ise aramizda 4 saatlık mesafe vardı.. Herkezin yapabılecegı şey değil cunku ınsan yıpranıyor yollarda açıkcası.

Durum 2 tarafa bağlı. Kolay değil ama yapılamazda değil.

0|1
    0|0
  • doğrudur hacı

0|0
    0|0
  • kesinlikle dogru altına imzamı bile atarım

0|0
    0|0
  • Çok doğru bi söz uzakta olan unutulup gider.

0|0
    0|0
  • doğru demiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...