Karate mi tekvando mu ?

Ben karateye yeni başladım da siz olsaydınız hangisine giderdiniz ? Tekvando hakkında pek bilgim yok ama karate çok güzel gerçekten. Mesela siz dışarıda savunma amaçlı kullanmak için hangisine gitmek isterdiniz ? Neden ? :)

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bir dönem karete yaptım, yeşil kuşağım falan vardı.

Karate sert bir spor. Daha çok kol gücüne dayalı. Yakın mesafe için ideal. Japon temelli...

Taekvando'nun ise bacaklar ön planda. Yakın değil de uzak mesafe dövüşünde daha iyidir. Tabi onun da bir sürü alt versiyonu var. Çin temellidir...

Dışarıda kendini korumak için hangisi daha iyi bilemem de, bayan vücudunu dikkate alınca taekvando diyesim geliyor.

0|0
    0|0
    • Çin temelli değil.Kore

• Taekwondo da yop chagi tolyo chagi montolyo bunlar tekmedir. bandey chirgi ise tek yumruk dubom chirgi ise çift yumruktur

• Taekwondo da kırmızı siyah kuşak olanlar müsabakada gidebilirler

Erkekler Ne Diyor 15

• karate çok eskidi yahu

0|0
    0|0
  • Siyah kuşak sahibiydim öhöm bi poka yaramaz ya ama ekşın olur git

0|0
    0|0
  • 2 si de çok bir işe yaramıyor ama ben tekvando yapmıştım bir ara. Sanki biraz daha güzel tekvando

0|0
    0|0
    • sadece ayakla mı ?

• Benim boyum çok uzun. Ayak beklenmedik oluyor zaten rakip tarafından. Çok burun kırmışlığım var üzülerek söylüyorum :( şiddete karşıyız öhöm

• Eğer ikisinden birtanesiyse tabii ki Karate.Benimde esas stilimi oluşturan spor.Duruşları falan çok sağlamdır.Ancak tek başına yeterli değil.

0|0
    0|0
    • İlla ki yapacam diyorsan.Farklı bir stil olan BJJ ya da No Gi JiuJitsu'yu da öğrenebilirsin.Şundan emin ol.Bu dediğim iki sprou yaparsan(ikisi de kardeştir bunların.Birisi kimonolu ötekisi kimonosuz) yaparsan kimse seni kolayına yiyemez.Hani derler ya "Hiçbir stilin birbirine üstünlüğü yoktur sporcuların vardır." diye bu söz bu iki spor için geçerli değildir.1.5 aylık BJJ bilgimle(sadece BJJ'yi kullandım.) 8 yıllık gürerşçiyi ve 5 yıllık kick boksçuları aldığımı bilirim.Şimdi birtane sağlam bir

• judocu arıyorum.Benim sikletimde olsun.Beni alsın yere sağlam bir çalsın.Sonra yere düşünce dünyanın kaç bucak olduğunu göstereyim diye :)

• Judo tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kingboks

0|0
    0|0
  • tekvando ayakla yapılır kendini savunamazsın. İleri teknik sporlar lazım istersen söylerim

0|0
    0|0
  • Karete

0|0
    0|0
  • karete tabi ama bir muay tai değil

0|0
    0|0
  • Biz sokak dövüşü diyoruz. Her dövüşten daha iyi savunulur.

0|0
    0|0
  • aikido :) direk kırma sanatı :)

0|0
    0|0
  • tekvando

0|0
    0|0
  • türkiyede eğitim alıcaksan taekwondo çünkü sana karate öğretcek kişi zor bulursun

0|0
    0|0
  • tekvando

0|0
    0|0
  • Tabiki kerata!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bende olsam kareteye giederdim.

0|0
    0|0
  • Karate öğrenme hayalim vardı çocukken.

0|0
    0|0
  • kickbox (basliga cevap)

0|0
    0|0
  • Boks var savunma amaçlı ama onu yapıyorum zaten ben :D tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Ben tekvandoya gidiyorum kirmizi kusaktayim cokta memnunum. Karate hakkndada pek bir bilgm yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...