Fitnessla ilgilenenler bir bakabilirlermi ;) ?

selam ben fitness e basladim ve kilo vermek degil almak istiyorum, tabi oyle gobegi yaglandircak kilo degil bolgesel olarak daha kivrimli olsun diye, zaten agirlik calisiyorum fakat beslenmeyi bilmiyorum bana beslenme planiniz varsa onerebilirmisini? ya da bilginiz varsa yardimci olur musunuz ltfn?

0|0
114

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ilk iş olarak beslenmeyi oturtman gerekli şimdi kilo almakta basittir aslında herşey yaktığından daha çok yemene bağlı yani şimdi sen gittiğin günlerde protein miktarını daima yüksek tut kilo başına 1.3 1.5 2 gr kadar alabilirsin yani % olarak %40 protein karbonhidrat daima yüksek olsun %45-50 civarı yağlarda sağlıklı yağ olmak kaydıyla %10-15 bunlara örnek badem ceviz kuruyemişler çoğu ve zeytinyağı trans yağ yok karblardan ise kompleks olanlarını tercih et makarna pilav yulaf ezmesi bulgur erişte vs bunlar gibi basit şekerlere hiç yönelme şeker ihtiyacını pilavdan karşılarsın zaten şimdilik bunları oturtman yeterli olur dengeli düzenli 4-5 öğün 1.3 1.5 2 gr protein 2-3 gr karbonhidrat 0.8 1 gr yağ kilo başına

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• "Zaten ağırlık çalışıyorum" kısmını gözden geçirmekte fayda var. Her ağırlık çalışma sistemi kilo almaya yönelik değildir. Bunu unutmayın. Dayanıklılığı arttırmak, kas dokusunu arttırmak, kasları şişirmek hepsi farklı yaklaşımlarla sağlanır.

Pek çok bilimsel çalışma, genel program olarak 3 setten 8-10 tekrar (bu yapılabilecek son ağırlıkla olmalı) tavsiye eder. Öte yandan kas dokusunun artışı için vücudu büyüe hormonu üretmeye zorlayacak programlara ihtiyaç vardır. Özellikle kas dokusunu arttırmaya veya kas tiplerini değiştirmeye yönelik programların 2 ortak noktası vardır: Büyük kas grupları seçilir; Bu kas grupları yavaş yüklemelerle çalıştırılır.

Büyük kas grupları olarak, genelde seçilen gruplar; üst bacak; alt sırt, üst sırt, göğüs ve karındır. Kas dokusunu arttırmaya yönelik idmanlar genelde sadece bu gruplara odaklanır. Yavaş yüklemeden kasıt ise; normalde çalışılan ağırlığın yarısını seçmek, ve hareketi normalde yapılan hızın yarısında yapmaktır. Misalen 5 saniye aşağı 5 saniye yukarı gibi. Bu tip idmanlarda genelde bahsi geçen kas grupları bacak-üst sırt - karın; ve göğüs - alt sırt - karın olarak 2 güne yayılır; ve 2 gün arayla yapılır (haftada x gün diye sayılmaz yani)

Beslenmeye gelinirse; yukarıda bahsi geçen çalışma yapılınca bünye zaten devamlı besin ister. Genel olarak tavsiyeler iki minvaldedir: ". 5-6 öğün yemek 2. Boş kalori almamak. 5-6 defa yemek vücuda besin girdisini devamlı yapar. Her zaman yediğinizin 2/3'ü kadarını günde 5-6 defa yemek sizi hem tok tutacak; hem kas yapımına destek olacaktır. Boş kalori almamak derken kast edilen ise çer çöp yemememek ve dengeli beslenmektir. (a) kızartma, şeker vb. yememek; (b) bulgur, fasulye, mercimek gibi kaliteli k. hidratlar almak (c) yeterli protein almaktır. Genel tavsiye günde kilonuzun gram cinsi karşılığının iki katı civarıdır. 50 kiloysanız 100 gr gibi. Bu da yaklaşık 300 gr et eder. Makarna, pirinç gibi hızlı k. hidratların idmanı müteakip yenmesi tavsiye edilir.

0|0
    0|0
  • Proteine yüklen

0|0
    0|0
  • üstün körü bilgilere göre gitme bence.. spor yaparken vücuda şekil verip, kilo almak zor görünsede mümkün.. spor yapan birinin aldığı gıdaları verdiği kalori ile dengelemesi çok önemli.. ilk etapta spor salonunun diyetisyenine görünmekle birlikte, ben spor salonumuza gelen tüm üyelere şunu öneriyorum.. günün en önemli öğünü kahvaltı kesinlikle yapılmalı, kahvaltıda alınan yumurta (haftada en fazla 4 tane) , süt çok önemli. kahvaltı hem güne yükek moral için hemde sporcu sağlığı açısından çok önemli. kahvaltı sonrası sabah ve öğlen arasında mutlaka meyve, çiğ badem veya lifli gıdalar alınmalı. öple yemeğinde ise çorba, ekmek çok olmamak kaydı ile alınmalı, bunun dışında sulu yemekler ve bir miktar pilav.. öğle ve akşam yemeği arasında, artık aperatif ile ödüllendir kendini, örneğin iki dilim kek.. akşam kesinlikle kırmızı veya beyaz et tüketilmeli ama ekmek çok değil.. unutmayın ekmek kilo aldırmaz, vücudu hantallaştırır..

0|0
    0|0
  • Beyaz et ve yumurta önemli. Protein ağırlıklı beslenirsen görünümün bozulmadan dengeli kilo alırsın. :)
    Kilo almak için sakın sağlıksız gıdalar yeme çok kötü görünür aldığın kilo.

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslen.
    Yumurta, tavuk

0|0
    0|0
  • protein ağırlıklı besleneceksin ama arada pilav ve makarna ye..
    sebze tüket bol bol.. ekmek şeker tuz uzak dur bunlardan
    yağdanda uzak dur..
    haşlama üzerine ye özellikle.. (:

0|0
    0|0
  • fitnissa başla bırakınca gayet iyi bir şekilde kilo alırsın merak etme :) yaqlı yiyeceklerden kaçın yeter.

0|0
    0|0
  • bence salondaki hocana veya spor doktoruna git burada ki tavsiyeleri dinleme çünkü ciddi bir konu bu

0|0
    0|0
  • Kilo almak istiyorsan makarna yemelisin haşlama ama. Ve tavuk yumurta yoğurt et haftada toplam en az 4-5 kez

0|0
    0|0
  • Bol bol et ye

0|0
    0|0
  • gittiğin gymdeki hocana soracaksın , daha sağlıklı bilgiler elde edersin

0|0
    0|0
  • Duzenli beslen gunde 5 ogun

0|0
    0|0
  • günde 3 öğün arkaya penis vurdur tamamdır :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• besleknme plan yok herkezin farklıdır sen az ye ama az yemekten çok çok spor yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...