Açıköğretim fakultesinden mezun olup kariyer yapan var mı

Ben anadolu meslek lisesi mezunuyum, bir işim de var şu an. Üniversiteyi kazandım (Gazi Üniversitesi) ve bölümüm Radyo - Tv.

Kendim hakkımda verdiğim bu kısa bilgilerden sonra gelelim sorumuza :)

Arkadaşlar ben örgün eğitimin yanında açıköğretimden alanım olmayan bir bölüme yazılmak istiyorum. Fakat bunun prosedürü nedir. O diploma benim TC sınırları içerisinde işimi görür mü ? Bir dostum yakınının açıköğretimden hukuk okuyup şu an savcı olacağını söyledi (!) bu doğru olabilir mi , inanasım gelmedi pek çünkü Hukuk gibi bir bölüm ve açıköğretim çelişkili geldi

Şimdiden sağolun değerli cevaplar için

Güncellemeler:
Açıköğretim 2. sınavsız üniversite programında Sosyal Hizmetler Bölümü var mı

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• açıköğretimde hukuk yok.

okuyabileceğin başka bölümler var.üniversite öğrencisiysen sınavsız kayıt yaptırabiliyorsun.

tavsiye edebileceğim bölümlerden biri sosyolojidir.devlet kadrolarına bu ara sosyolog cok alıyorlar.

işletme iktisat falan okursa iş bulamazsan radyo tv de belki muhasebe elemanı falan olursun.oku bence zarar gelmez.ama mesleğin için çok çalış.ingilizce öğren.sadece diplomayla mezun olma.artı bişeyler katarak kendine mezun ol..ingilizce şart artık.

0|0
    0|0
    • Kayıt için bir dönem var mıdır? Ne zaman başlıyor?

• anadolu edu tr den öğrenebilirsin.benim bildiğim ekimde falandı sınavsız 2. üniversite kayıtları.açıköğretim sınavsız 2.üniversite yaz google a bulursun bilgi.

Erkekler Ne Diyor 7

• acıkögretimde hukuk yok

adelet yüksekokulu var mubasır vs gibi

ama maliye bölümünü bitirirse idari yargıc olabilir.

onun dedigi normal hukuktur örgün egitim ama devam zorunlulugu yoktur.

0|0
    0|0
  • Gazi kamu yönetiminde ODTUde makina okuyup açıkoretim kamu diploması sayesinde hocalık yapan bir tanıdığım var.Bence açıktan da bir bölüm okumak faydalı olabilir en azından bilgi artışı için bile olsa Radyo TV gibi genel különemli olduğu bir bölüme ek olarak faydalı olabilir

.

0|0
    0|0
  • bende gazi mezunuyum şuanda master yapıyorum ama şu dediğinizi lisans okurken yapmadığım için pişmanım keşke o arada açıköğretimden 2.üniversite okusaymışım. elbetteki elinizdeki diploma her zaman işe yarar kurum sınavlarında yada devletin sınavlarında sen açıköğretimlisin sen gelme lan :)) diye bir madde yok. haa ama açıköğretimden hukuk okuyup savcı olmak onu bilemeyecem

0|0
    0|0
    • arkadaş biraz düzenbazdır, dostum dediğime bakma pek görüştüğüm biri değil. Geçen yanında lafı açıldı öyle dedi de nutkum tutuldu yani dediği gibiyse neden millet yırtınıyo ki hukuk kazanacam diye

• sosyoloji okumayı düşünüyorum bakalım

• Valla hacı yapabildiğimin en iyisini yapıp lisansa geçince birde açıköğretime yazılmayı düşünüyorum. Şuan 2 yıllık okuyorum. Lisans diploması alıp güzel bir iş sahibi olmayı gerçekten çok istiyorum. Yapanlar elber vardır.

0|0
    0|0
  • evet erzurum atatürk üniv.bende o bölümü araştırıyorum aslında

0|0
    0|0
  • Vardır elbet.

0|0
    0|0
  • yakin bi buyugum şu an kultur as muduru

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hukuk bölümü yok ancak 2 yıllık adalet var. Bu iki yıl sonunda dgs sınavına girip örgün öğretime geçebilir ki bu da oldukça zor bir şey.

0|0
    0|0
Yükleniyor...