Fitness için beslenme veya antrenman programı biliyor musunuz?

Öncelikle BodyBuilding'den (Vücut Geliştirme) bahsetmiyorum Fitness için beslenme programı bileniniz var mı varsa paylaşabilirler mi?

2|2
19|49

En İyi Kız Görüşü

• Protein ve karbonhidratı bir arada tüketme. akşam yemeğinde karbonhidrat tüketme. spor öncesi kahvaltıda yumurta, peynir, yağsız omlet gibi şeyler yiyebilirsin. spor sonrası ızgara tavuk, ton balığı, salata tarzı şeyler yiyebilirsin. ara öğünlerde süt içebilirsin. bol su tüketmelisin. günde bir tane soda içebilirsin. şekersiz meyveler tüketebilirsin ara öğünlerde. ekmekten olduğunca uzak dur. detox yapabilirsin kendine meyve karışımlarından. karbonhidratıda öğlenleri almalısın. pilav, makarna gibi. akşam değil. yinede bir diyetisyene başvursan daha iyi olur sonuçta seni bir test sonucuna göre program yazması daha uygun.

0|0
    0|3

Kızlar Ne Diyor 18

• Kilo vermek istiyorsan spor yap ve proteini arttır. Proteinler tok tutar ve sindirilirken daha çok enerji harcanır. Ben sabahları 1-2 yumurta, light peynir, 1adet çiğ sebze ve süt tüketiyorum. Bazen de kahvaltılık gevreklerden faydalanıyorum. Tahıllardaki vitaminlere ihtiyacım var :) Aralarda özellikle yeşil elma, yoğurt, badem, kabak çekirdeği, fındık, kuru meyveler, %80 kakaolu bitter çikolata, sade kahve tüketilebilir. Öğlen hayvansal protein + salata, salataya zeytin yağı bile koyabiliyorum. Akşam da bitkisel protein. Öğlen hayvansal protein olarak çoğunlukla balık, haftada bir gün kırmızı et, 2 gün de tavuk göğüs eti. Mümkünse hindi göğüs tüketirim. Çünkü en az yağ oranına sahip olan et o.
    Spordan önce enerji için kahvaltılık gevrek, yeşil elma, muz tüketilebilir. Spordan yarım saat önce sade kahve içersen daha çok yağ yakarsın. Spordan sonra ayran ya da yoğurt ve 1 yeşil elma olabilir. Ben bir kaç saat sonra da yeşil çay içiyorum, artık bu alışkanlık oldu. Yeşilçay severim :)
    Umarım benim tarzım, kendi tarzını geliştirmekte sana fikir verir :) Başarılar :)

0|0
    0|0
  • Eger fitness yapiyosan oncelikli protein agirlikli ama hepsinden esit miktarda karbonihdrat ve vitaminler olmak uzere beslenmelisin. Ara ogunlerin olmali ve bunlar kuru yemis, meyve vs tarzi seyler olmali. Sahsen eti form turu seyleri pek tavsiye etmeem. Oncelikle sabahlari yumurta ve peynir illa yemelisin. Ayni zamanda metabolizman yavassa yesil cay vs turu seyleri oneririm. Hayatindan beyaz unu ciksrtmalisim ve tam tahilli ekmek va tuketmelisin. Sekerdende uzak durmalisin. Zor zor..

0|0
    0|0
    • Metabolizmam yavaş mı hızlı mı nasıl anlayacağım :)

• Soyle eger sen bes gun cardio yapip kilo veriyosam veya degisim goruyosan hizlidir ama atiyorum iki hafta sıkı tempoda calismana ragmen kilo veremedin veya bir degisim yok metobolizman yavas ve kilo vermekte zorlaniyo demektir

• spor yapanların yumurta et süt protein ağırlıklı beslenmesi gerekiyor

0|1
    0|1
  • Canim benim ; boyle bir programi senin vücut yag oranina gore ancak diyetisyenin ve trainerin hszirlayabilir. Buradan alacagin herhangi bir program hem proporsuyonunu bozar hem sagligini. Bence daha kaliteli bir program icin bir diyetisyen yardimi al.

0|0
    0|0
  • bir diyetisyenle görüşmek en iyisi.

0|1
    0|0
  • mmm var, http://www.bodybuilding.com/
    bu sitede kendine ozel program yapabilrisiniz

0|0
    0|0
  • @BirDiyetisyen yardım alabilirsin

0|1
    0|0
  • yok bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Protein almalısın ama şunuda unutmaki protein ağırlıklı beslenme karaciğer ve böbreğini yorar. En iyisimi devlet hastanesine git diyetisyene. Benimki çok iyiydi. :)

0|0
    0|0
  • İnternetten çok daha kolay bulursun

0|0
    0|0
  • Spor salonunda bir personal coach tut bide foodcoachlar varsa onlara sor. 😄

0|1
    0|0
  • hardfox6pack dşye bir uygulama var wp işletim sistemi için. gayet güzel ve faydalı uygulama.

0|0
    0|0
  • Fitness ta beslenme programı vermiyorlarmı?

0|1
    0|0
  • Bence diyetisyene gitmen daha mantikli.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle protein diyeti öneriyorum...

0|0
    0|0
  • sayende bende bişiler öğrendim iyi soru olmuş :)

0|0
    0|0
  • genelde protein diyetini bodybuilderlar yapiyor bence daha hafif bir diyet tercih et

0|0
    0|0
  • onu biz veremiyoruz diyetisyen kilolara boya bakarak veriyor internetin diyet listesine bakma

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Merhaba kardeşim , ben beslenme ve diyetetik bölümü okuyorum , bize sporcu beslenmesi konusunda ders de veriliyor, kişiye özel programlarla oluyor, kan değerleri, bazı tahlil ler vb, benim tanıdığım bilgiside güvendiğim tecrübeli bir diyetisyen ablam var, İstanbul da çalışıyordu , Yeditepe de dersler veriyordu sporcu beslenmesi üzerine, şu an aydın kusadasina taşındı orda çalışıyor, web sitesi var , ordakı yazıları, makaleleri incelersin, gerekli görürsen mailinden yazar sin , başarılar
    http://www.aysenarican.com.tr/iletişim.html

#V

0|0
    0|0
  • Öncelikle öğünlerini bileşik karbonhidratlar sebze ve proteinlerden oluşan doyurucu ve besleyici şeylerden oluşturmalısın, eğer yağ oranın düşükse ufak ufak her şeyden de yiyebilirsin. Yağ oranın yüksekse Düşük karbonhidrat yüksek protein diyeti yapacaksın, bileşikkrb. ve sebzeleri düşüreceksin öğünündeki. Tabikide yağ şeker tuz aburcumur ekmek vs yok. bunları kesmen kilolu isen kilo vermene kilolu değil isen kaslarının hatlarının çıkmasına yardım eder. Su tüket dememe gerek yok zaten çok susayacaksın. ma az su içtiğini idararının renginden anlayabilirsin. koyu renk ise az içmişsindir Açık renk kokusuz olacak su misali. Ancak senin amacına göre aşağıda verdiğim program değişkenlik gösterebilir. Benim amacım biraz yağ verip fit olmak kaslar belli olsun idi. Ayrıca hocalarımdan bir not, "BU İŞİ PROFESYONELCE BİL AMATÖRCE YAP" Antremana ne aç ne tok git.
    Bu da kendi programım benim;
    Sabah 4 yumurta beyazı 1 yumurta komple (ister tavada ister haşlama ama tuzsuz)
    Yağsız / az yağlı beyaz peynir. (kibrit kusutu zippo büyüklüğü falan yok abartmadan ye işte :)
    Domates - orta boy 1 adet, Salatalık
    Sade kahve ya da süt
    Süt ya da su ile 50 -100 gr arasında yulaf ezmesi.
    Dilim Salam a bitirlerden 1 paket olabilir.

Eğer acelen var kahvaltı edemeyeceksen ya da antremandan 1 saat öncesi
    1-2 bardak süte, 3 yumurta (sadece 1inin sarısı), Tahin ve pekmez ekle, içine biraz nescafe güzelce karıştır dik tepene.

Ara öğün ya da akşam yemeğide bu şekilde olabilir
    Kahverengi pirinç 50 -100 gr civarı ya da 1 dilim tam tahıllı ekmek
    Kendin sevdiğin salatalardan ya da haşlanmış yağsız pirişilmiş sebzelerden olabilir
    İşin önemli noktası protein ihtiyacını tamamlamak dolayısı ile ister tavuk, kırmızı et, hindi, ton balığı ister tavada yumurta ye, imkan varsa öğlen tavuk akşam kırmızı et çeşitlilik yapar. sonraki gün ton balığı yumurta yparsın aynı şeyleri yememiş olursun.

Gece yatmadan
    1 bardak süt, 15 dk sonra yağsız tuzsuz lor peyniri 100 - 200 gram arası

0|0
    0|0
    • 2000 karakter bitti valla :D
      Ben ara öğünde ya tarifini verdiğim içeceği ya da protein tozu kullanıyorum. Şimdiden kolay gelsin.

• Vucudunu sürekli aktif tutmak zorunda olduğun için protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Bunun dışında sağlıklı bir diyet programla vücudunu toplayabilirsin. Mutlaka uuzman bir diyetisyenden destek almalısın. Başarılar!

0|0
    0|0
    • Protein ağırlıklı beslenmem gerektiğini biliyorum ancak bu ağırlık nasıl sonuçta bodybuilding yapmıyorum bir arkadaşım demişti fitness bodybuildinge göre beslenme faktörü pek önemli değilmiş sporumu yapıp (sıkı antreman ağırlık vb) yememe içmeme dikkat etsem yinede vucutta bir yapı oluşturamammı?

• fitness ta da beslenme şekli body building gibi olur kilo başına 1.5-2 gr protein hayvansal olanlar tercih edilmeli 2-3 gr karbonhidrat 1 gr da yağ saklıklı yağlar genelde zeytinyağı ceviz yağı badem fındık gibi tekli doymamış olanlar proteinin mümkünse yağsızları karbonhidratların ise kompleks olanları ve kaliteli olanları yulaf ezmesi esmer pirinç spagetti makarna gibi düşük glisemik indeks olanlarını tüketmelisin arkadaşın biri şekersiz meyve demiş şekersiz meyve yoktur meyve zaten fruktoz bir şeker çeşididir. En masum meyve elma portakal rahatlıkla yiyebilirsin. Tatlı hiç bir zaman yok tuz günde 5 gr kadar mutlaka alınmalı ekmek falan hiç biri yok beyaz pirinç falan vs... Ve günde 3 litre su

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslen

0|0
    0|0
  • Face de fitnrss antrenorleri grubu var.. orada cok degerli hocalar var.. oraya konuyu net sekilde izah ederek acarsan program altinda kalirsin :)

0|0
    0|0
  • senin en iyi içini rahatlatıcak ve bir personal tra ning, talimatına uymandır,, www.facebook.com/.../572727059452232?fref=ts

0|0
    0|0
    • youtubeden de takip edebilirisn çok faydası dokunucaktır ;)

• Protein tozu kullanarak hoca olunmaz tozu cocuğa kullandır şınav çekse kas çıkar protein tozu kullananlar kendini bişey sanıyor en saçma şey bu

• sana kalmış bir durum

• bu sıte ısıne yararabılır

http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani

0|0
    0|0
  • Merhaba

Kisiye ozel beslenme programlari tabiki var. Bu programlar sizin bazal metabolizma hiziniza/kilonuza/boyunuza ve gunluk yasantiniza bagli olarak yazilmaktadir. Yani burada kimse kimseye program yazamaz. Oyle birsey olamaz. Senin metabolizmani kilonu boyunu beslenme imkanlarini bilmiyoruz senin yorende ne yenir hangi mevsimde ne cikar bilmeyiz nasil program yazalim sana? Ciddi sekilde program ariyorsan bir diyetisyene gorun ve vucut kitle indexini cikarttir. O zaten sana detaylara gore program yazacaktir. Bol sans

0|0
    0|0
  • Karbonhidrat ve yapay gıdalardan, tatlı çörek böreklereden uzak dur. Sık ve az beslen, lifli ve posalı şeyleri tüketmeyi unutma, yumurta et balık kısaca protein lazım sana :)

Yerken bokunu çıkartmada ne yersen ye :D Yukarıdaki basit belli başlı kurallara da bağlı kal.

0|0
    0|0
  • bikere firness programı için diyetisyene gitme :D fitness daki amacına göre hacim kazanmak istiyosan ona göre vucudunu parcalamak kasları daha net hale getirmek istiosan ona göre türlü beslenme programları var , en başta kendin bilgilen beslenme şeklini sadece fitness için değil hayatın için deiştir :D

0|0
    0|0
  • Yooo

0|1
    0|1
  • Belli kesin bir programım yok. Her gün sabah kahvaltısında 2-3 yumurta , süt peynir tarzı şeyler tüket. En az gün içinde 90 gram tavuk yemek zorundasın. Et ya da hiç olmadı balık ye. Yağlı şeyler tüketme. Bunlar yeterli olucaktır.

0|0
    0|0
  • Senin nasıl biri oldugunu bilmeden nasıl yardmcı olsnlar.

0|0
    0|0
  • bu konuda yapılan en büyük yanlış başkasının antrenman veya diyet programını uygulamak , sağlıklı bilgi için iyi bir antrenöre gidin

0|0
    0|0
  • Diyetisyene git.
    Amacın zayıflamaksa git.
    Kas yapmaksa önünden bile geçme..
    salıklı beslenme besinlerini hergün uygula günlük kalori ihtiyacını hesapla onun 400 kalori altında al ilk başlarda.

0|0
    0|0
  • Antrenman programı biliyorum istersen hareketleri yazayım? fakat fitness derken Bodyweight imi kastediyorsun yoksa benim bildiğim fitnessmi? çoğu kişi karıştırıyor

0|0
    0|0
  • googleden bakmakbaya zor sankı

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Varda bedavaya vermiyorum personal Trainer im ben :)

0|0
    0|0
  • apple storede fitwell diye bir uygulama var iphone sahibi isen belki işe yarayabilir. android de henüz mevcut değil diye biliyorum

0|0
    0|0
  • bu programı kendin oluşturmalısın sadece neyi yemen gerekiyor neyi yememen bunu bilip ona göre beslenmeni sen ayarlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Yok panpa.

0|0
    0|0
  • Gencvefit diye yaz googleye orda çalısma programı ve beslenme programı var kendine göre düzenle işte

0|0
    0|0
    • Ben sana yinede bildiklerimi yazıyım okursan faydası olur mutlaka sana.
      Sabahları 2 tane haşlama yumurta , süt , 5-10 tane zeytin , tulum peyniri ya da çökelik , 1 avuc fındık badem kuru üzüm karışımlı kuruyemiş bazen süt yerine çay tüketiyorum çaya şeker atmam bu şekilde sabah kahvaltımı yapıyorum. Öğlene doğru 1 adet portakal suyu sıkıyorum kendim 1 tanede maden suyu açıyorum televizyon izlerken içiyorum ikisinide. Aradan 1 saat sonra makarna haşlıyorum 2 tabak onu yiyorum yanında 1 kase yoğurt. Aksam 5 gibi kuru fasulye pilav yanında turşu tüketiyorum aralarda kaliteli su içmeye özen gösteriyorum suyu oturarak içerim ayakta içersen boşa gider o su. Spordan 30 - 40 dk önce çay içerim şekersiz sporumu yaparım kendimi zorlarım yani 10 tane kaldırıyorsan 11 yapmaya gayret göstereceksin birde direk çok fazla kilonun altına girmeyeceksin. Sporu yaptıktan sonra esneme hareketlerimi yaparım ( spor yaparken bol bol su içerim )
      Spordan sonra 1 kaşık bal yanına 10 tane badem ya da fındk

• Spordan sonra 3 bardak ayran yaparım kendime oturup onu içerim yanına 1 tane muz çıkartırım onu yerim
      aksam 11 gibide duşumu alırım dişlerimi fırçalarım yatarkende 1 bardak su içer yatarım. Beslenme programına eklemeler yapabilirsin mesela tavuk sote bol miktar protein içerir faydalıdır. Günlük bol bol su iç yoksa damarlardaki kanın akışı yavaşlar buda iyi bişey değil. Su enerji verir. Gün içerisinde bitki çayı içebilirsin adaçayı yeşil çay olabilir tercih senin. Spor yapmadan 2 saat önce yemeyi kes spor yaparken yemek olmasın karnında. Ayakta yemek yeyip içmek yasak !!!

• Sormak istediğin şeyler varsa yaz burdan yazarım sana

• Şimdi sana özel bir yemek ve antreman planı için senin kilonu boyunu ve vücutta yağ oranını bilmek lazım bölgesel çalışma ve nekdar proteğin almanı bilmemiz lazım

0|0
    0|0
  • Diyetisyen e başvur diyen arkadaşları tebrik ediyorum doğru olanı yazmışlar fakat herhangi bir spor dalı için diyetisyen dışında '' sporcu beslenmesi '' eğitimi almış birine gitmek en doğrusu.

0|0
    0|0
  • Diyetisyene gitmen tavsiye olunur. Ne nete nede başka birine uzmanına direkt.

0|0
    0|0
  • limitsizamca. net/egitim-setleri/740-p90x-extreme-home-fitness-12-bolum-dev-arsiv-turkce-altyazili-courses-yandex-disk. html

Bunu deneye bilirsin.

0|0
    0|0
  • Enerji sarfiyatına orantılı olmalı bu sebeple spor merkezi daha sağlılklı bir bilgi verir

0|0
    0|0
  • 8 dakikada kas geliştirme yaz youtube a orda göğüs bacak kalça karın kası çalışmaları var çok faydalı
    protein ağırlıklı beslen yeterli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19
Yükleniyor...