Sevgiliniz ateistse ne yapardınız?

Aşık oldunuz, herşey çok ani gelişti ve mükemmel ilerledi. Bağlılığınız alışkanlığınız arttı ona karşı, sevginiz oluşmaya başladı. Evliliğe gidecek kadar çok sevdiniz. Sonra öğrendiniz ki sevdiğiniz kız/erkek 'ateist'miş. Bazen dininize karşı dalga geçercesine tavırlar sergiliyor falan.

Bu durumda ne yapardınız?

0|0
44

En İyi Erkek Görüşü

• başka bir dinden olsa anlatacaklarımı falan dinler en azından. ama bir ateiste dini anlatmak neredeyse imkansızdır. seviyorsa seni belki dinler ve alay falan etmez ama anlattıkların ona vız gelir.

evleneceğim kişinin kriterleri arasında islamiyet en başta geliyordu.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben o pozisyona gelene kadar 7 ceddini çözer , gen haritasını bile çıkarırım .. ne diyosunn

0|0
    0|0
  • ne olursan ol yine gel derdim herhalde. cok sukur inanc bakimindan uyusuyoruz benim adamla.

0|0
    0|0
  • Ben deistim en aptal insan bile bir yaratıcımız olugunu bilmeli bence allaha inanmıyorsa o insan insan olmaz bırakırım

0|0
    0|0
  • Sanır çok etkilemezdi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Çekebiliyorsam kendi dinime çekmeye çalışırdım. Baktın olmuyor, çok da zorlamamak lazım. Çünkü ilerledikçe her konuda sorun çıkmaya başlar. Benzer bir olay geçirdim. Gerçi anlattığın kadar ilerlemedi, yol yakınken döndüm. İşin daha garibi, o kadar sürede onca şey yaşarken nasıl farketmezsin böyle bir şeyi...

0|0
    0|0
    • hiç din konusu geçmedi ki hissettirmedi diyeyim. ama konu açıldıktan sonra dalga geçerce tavırları oldu

• Diğer yorumlarından okuduğum kadarıyla söylediğiyle davranışı da birbirini tutmuyor. Saygı duyuyorum diyip de dalga geçmek. Tutarsız biri. Daha da ilerlemeden bitirmekte fayda var derim. Ne olursa olsun, hiçbir konuda benim inandığım bir şeyle dalga geçilmemeli. Bu illa ki din olmak zorunda değil. Saygıda eksiklik var...

• Dini tercih her kimsenin kendi ruhuna ait verdiği bir karardır.Birini çok seviyorsam dini falan önemli değil kendisi neye inanıyorsa ona devam edebilir tabi başka insanları horgörmediği takdirde.

0|0
    0|0
    • sorun burda saygı duyuyorum demesine rağmen bazen dalga geçtiğini görmek zaten.

• Öyle birisiyle işim olmaz.

• Aeist olabilir bu durum ona olan sevgimi etkilemez. Ama sorun şurda; kendisi inanmayabılır saygı duyarım fakat o da bana saygı duyacak.

Karsılıklı saygı çerçevesinde sorun olmaz fikrimce.

0|0
    0|0
    • işte siz onun saygı duyuyorum dese bile dalga geçerce tavırlarını görüyorsanız haliyle etkileyebiliyor.

saygı şart.

Yükleniyor...