Ne sen Leyla'sın ne de ben Mecnun

Ne sen Leyla'sın ne de ben Mecnun / Ne sen bulutsun ne de ben yağmur.

Ahmet Kaya'nın seslendirdiği şarkıda geçen bu iki cümledeki keskin ve isyankar serzeniş size neyi ifade ediyor?

0|0
71

En İyi Kız Görüşü

• Birbirimizden kopamayacak, ayrılamayacak kadar bütün değiliz. Gün gelir herkes yoluna gider. Akıllı ol demiş...

0|0
    0|0
    • etrafından dolanmışsın ama nispeten doğru bir yorum :)

• öyle haklısın güzel yorumun için teşekkürler. :)

• Ben teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• şarkıcının biri kondommm.. dünyaya kondom herkese kondom eline beline cebine kondom diyor.. ahmet kayanın sözleri dikkat çekiyor... bırakın rahat uyusun

0|0
    0|0
    • yav bu romantik felsefik ortamda hatırlattığın şarkıya bak :(

• isyankar bir serzeniş yok burda.

sevdiceğini yanına sokulup saçlarını okşerken söylenebilir bu söz .

hepsi bu .fazla abartmaya gerek yok.

1|0
    0|0
    • :)) ben daha farklı anlam yüklemiştim oysa. Ne Leyla ne de Mecnun olmak ya da olmadığını anlamak bu kadar basite indirgenebilirmi?

• buna karşılık şunu yazmak istiyorum.

- ey genç! işte şimdi leylasız mecnun oldun; çünkü mecnun leyla oldu. aradan leyla da çıkarsa o zaman elifin kulağıma söylenen diğer ismini de öğrenebilirsin.

0|0
    0|0
  • mal mal takilmayalim hoslanmiyorum senden bi git diyor.

0|1
    0|0
  • O değil de, İsmail abi'yi özlediğimi fark ettim.

0|0
    0|0
    • Pazartesi başlayacakmış arkadaşım yeni fragmanda yakıyor :D

• biz ayrı dünyaların insanlarıyız nurten demek istemiş aslında. ben seni arkadaş olarak görüyorum nurten de demek istemiş olabilir tabi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Aşkımızda efsane aramayalım biz aşkımızı mütevazi yaşayalım sen sen ol bende ben aşkımızı birbirimizi kabul ederek yaşayalım Orhan babamızında dedigi gibi "beni böyle sev seveceksen oldgm gibi göreceksen" tabi bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...