Kapat

Çirkinsin dedi ve nişanı attı. Madem çirkindim neden benimle nişanlandı?

Yok bazıları diyor herşey tip değil önemli olan çene zeka kültürlü olursan sevgili yaparsın derler.Derler de deler onlara göre hayat toz pembe zaten.Hep aklınızda "Acaba tipsiz olmasaydım hayatımda neler değişirdi" diye düşünür durursunuz.Dış görünüşünüzü değiştirmeye çalışırsınız ama nafile. Saçınızı uzatırsınız çirkin, kısaltırsınız çirkin, kıyafetlerinizi değiştirirsiniz çirkin, amuda kalkarsınız çirkin takla atarsınız çirkin.Kısacası değiştiremezsiniz.İşte çirkin olmak bu kadar lanet birşeydir.

Sürekli depresoyonda olursunuz hiç birşeye gülemezsiniz.Sabah lavaboda yüzünüzü lavaboda aynaya bakarken kendinizden utanırsınız ama elinizden birşey gelmez böyle yaşamak zorundasınızdır.Bazı geceler çirkinliğine ağlarsın."Nolur du allahım biraz daha tipim olsaydı " diye içinizde feryad figan bağırarak hıçkıra hıçkıra ağlarsınız.Tipinizle barışmayı denersiniz ama sonuç her zaman ki gibi hüsran olur...

İşte çirkin olmak böyle bir şeydir. İnsan hayatının içine eder.Bukowskinin dediği gibi "Bugün saçımı taradım keşke yüzümü de tarayabilsem.."

Güncellemeler:
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar

0|0
22|29

En İyi Kız Görüşü

• Çirkin ve kültürlü erkeklerin ayrı bir karizması vardır. Bu zamana kadar 3 kişi ile çıkdım ve 3 de benden çirkindi. Sözlüm de benden çok güzel değil ama sempatik zeki ve tatlı hatta kendisi benim neyimi beğendin diye bir kaç kez sormuştur üzerine basarak ilişkimizin başında ama emin ol bazen sana o hikaye gibi gelen şey oluyor insan ruhu da sevebiliyor. Karşındaki insan samimiyeti sıcaklığı ilgisi alakası ve benim için en önemlisi doğallığı ile seni aşkın pençesine düşürebiliyor. Bir ara ona sende neyimi sevdim diye bir şiir yazdım demek istediğimi daha net anlatıyor;

Hayvanları sevmesini , onlara şevkatle yaklaşmasını seviyorum,

Merhametli çünkü;

Gözlerime bakmasını seviyorum,

Derin bakıyor çünkü;

Beni eleştirmesini , doğru bildiğini söyleyen pervasızlığını seviyorum,

Daha iyi olmamı istiyor çünkü;

Hayatımda olmasını seviyorum,

Renk katıyor çünkü;

Çekingenliğini , hassaslığını kimi zaman alıngan ve kırılgan olan hallerini seviyorum,

Bunları hissedebilecek duyguları var çünkü;

Bana garip kelimelerle hitap etmesini (miyum , yumiyumum gibi) çocuksu hallerini seviyorum,

Masum ve tatlı bir yanı var çünkü;

Farklı takımların taraftarları olmamızı seviyorum,

Böylesi heyecanlı ve çekişmeli oluyor çünkü;

Yanında iken çok mutlu oluyorum,

Onunla iken hayat tozpembe çünkü;

Gezmeyi sevmesini onun sevdiği kelime ile söyliyeyim gezenti olmasını seviyorum,

Hayatı seviyor çünkü;

Çocukları sevmesini , onlara bakarken (şaşkın , çirkin şey) diyerek gülümsemesini seviyorum,

Sanırım benimde bir yanım büyümesi gerek bir çocuk çünkü;

Beni sinir etmesini , bazen uyuz edip dalga geçmesini, muzur ve sevimli o halini seviyorum;

Küsüp , barışmalarımız çok güzel çünkü; :)

Bir tek ona bu denli yakın bir semtte iken uzak kalmayı SEVMİYORUM;

Onun yanında iken su gibi akan zaman onsuz yerinde sayıyor çünkü...:(

3|2
    0|0
    • çok iyi cevap yaa kutlarım

• :)))))))))))

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 21

• bunları yaşatan bi insana üzülme,sana böyle bir şey demeye hakkı yok ,zorla mı nişanı takmışsın,gerçektn sinirlendm!..yüzü güzele 40 günde doyulur gönlü güzele bir 40 yıl geçse doyulmaz..hem Allah seni öyle yaratmış vardır bi bildiği,isyan etmeye hakkımız yok. ki sadece nişanlının biraz psikolojni bozmuş olduğunu dşünüyorum çnkü Rabbim herkesi en güzel haliyle yaratmıştır unutmadan güzellik görecelidir.kimine göre çrkinsndr kmine göre yakışıklı,milletin ağzı torba değil büzesin takma kmseyi.bu arada leyla mecnun un hikayesini bilir misin bilmem ama okuman tavsiye edilir...

0|3
    0|0
    • gizemdiyebiri ben inanın sizin yazdıklarınızdan asıl etkileniyorum biliyorum siz buraya partner aramak için gelen biri değilsiniz ama inanın ben de kötü laçka biri değilim ve bu son ricam

Rabbim bahtınızı da yüzünüz kadar güzel etsin

• Rabbim yazan parmaklarına kurbannn offf yaaaaaaaa S:DSD:SD

• çirkinliğin cazibesi vardır.eğer yeterince çirkinsen ki bence öylesin,güzel bir kadın bunu sana söylemeye çekinecektir.konunun etrafındaki tehlikeleri kaldırmak için bulduğu iyi sayılabilecek özelliklerine çalışacaktır.buna kendisini kaptırırsa muhtemelen kendi içindeki yüceliğe tapınmaya başlayacak,köpeğin önüne atılmış kemik misali senin önüne de aşkı atacaktır.sevişirken ışıkları kapatıyorsanız bu o kadının o kadar da iyi ruhlu olmadığının kanıtıdır.herneyse nişanlın güzel bir kadındıysa onun içindeki yüceliğe saygısızlık etmişsindir o da çirkinliğini kucağına koymuştur,yok eğer çirkinse,çirkinin çirkine herşeyi yapma hakkı var.

1|1
    0|0
  • yüz nakli için başvuranları gördüğümüzde ağzım burnum şöyle dediğimiz için kendimizden utandık ,Utanmadık mı?Dua ederken sağlık,sihhat,afiyet diye dua ederiz allahım akıl sağlığı da verdiğin için şükür ,Kimse mükemmel olmak zorunda değil link Adalet Cimcöz hep çirkinliğinden yakınırmış kocası onu deli gibi severmiş ve demiş ''sesi o kadar güzel ki inanın bana dünyadaki en güzel tek kadın o ''bunlar teselli sözleri değil gerçekler canım...

0|0
    0|0
    • VAYY beaaa etkileyici gerçekten

ama profil fotondaki bambaşka bişy :)

• Bak şimdi bunun için sakın canını sıkma , emin ol sadece bahanesiydi bu esas sebep başkadır .Zaten seni hakketmeyen birisiyle hayatını birleştirmemen daha iyi olmuş .Her işte hayır vardır , üzülme canımm ...

0|0
    0|0
  • Sen sadece yanlış insanla ilişkiye başlamışsın. Ya da o snden kolayca ayrılabilmek için böyle bir bahane ileri sürmüş. Ben de güzel değilim ama bana güzelsin diyen var. Iy tipe bak deyip kaçan da var. Bu insanların bakış açısıyla alakalı. Ben zeka delisiyimdir mesela. Zeki insan severim. Tip o kadar önemli değil benim için de.

Yanlış bir insanla ilişkiye başlama hatası yapmışsın. Nişan olayına da akıl sır erdiremedim. Bir dahaki sefere daha dikkatli olur ve daha iyi tanırsın. Önemli olan aynı şeyi tekrarlamamak.

0|0
    0|0
  • herkes mükemmel olmak zorunda değil ki hayırlısı neyse o olsun , evlendiğinizde diyecekti belki bunu kim bile bilirki tabi insanı bu çok üzer incitir ama ne yaparsın ki elden ne gelir , o yüz belki değişmeyecek ama isyanda etme sonuçta elin ayağın tutuyor , sağır ,ama veya dilsizde değilsin , şükret et emin ol allah kalbine göre birisini karşına çıkartır . hayat kısa kimse için üzülmeye değmez benimde sevgilim ben çirkin olduğum için bıraktı ama biz değil onlar kaybeder belki senin kadar kimse sevemeyecek onu . bence o acısın kendisine seni kaybettiği için.

0|0
    0|0
  • bence çok yanlış düşünüyorsun.güzel allahım el vermiş ayak vermiş.güzel olupta bunlar olmayanda var.birde bu tarafınıda düşünün.herşey dış görünüş değildir.buna kanıp konuşanlar içindeki sevgilerinden şüphe duyarım

0|1
    0|0
  • böyle düşünme bi film izlemiştim yabanci bi filmdi çılgın aptal aşık bu filmi izle bence mutlaka. ayrıca kusura bakma ama eski nişanlın karaktersizmiş madem seni beğenmiyodu neden nişanlandı? kendi egosunu tatmin etmek içinmi?

0|0
    0|0
  • herkes kendini çirkin hisseder ama çok fena yazmıssın ya.o seni haketmiyormuş yoluna başka biçimde devam ediceksin demek başka dış görünüşün kötüyse başka iyi yönlerin vardır dert etmemeye çalış mutsuzlukta insanı çirkinleştirir mutlu ol önce.

0|1
    0|0
  • Oscar da çirkin sayılırdı ...

0|1
    0|0
  • Önemli olan tip miymiş yakışıklı olan ama adam olmayan birine denk gelsinde ağzı yansın..

Başkalarıınn düşüncesiyle hareket ediyor da olabilir yada bahanesi olabilir mantıklı bir neden değil özellikle nişan dan sonra bunu yapması çok ilginç ..Yoluna devam et sen karşına elbet biri çıkar.

0|1
    0|0
  • Beynini doldur canim sen beynine bak mis gibi. . Emin ol 80 yasina goturebilecegin tek degerli sey bunamamis bir beyin.

0|0
    0|0
  • ne cirkn dediklermz ne yakısıklılarca cıkyo..insanın sevdiği kndine güzeldir bizimkiler cok mu yaksklı yani dısardan baknca yoo ama sevgi ona o gzellği verir bosver sevmems demek ki

0|0
    0|0
  • terbiyesizmiş..

0|0
    0|0
  • bence sen cırkın degılsın ıcın temız ruhun temız dıs gorunuse onem veren ınsanlar asla ama asla mutlu olmaz sakın ama sakın ısyan edıpte kendını uzmee bence o kaybetmıs sen herseyın en guzelını en mukemmelıne kavusacaksın

0|0
    0|0
  • oha o kadar mı kötü ya?

tamam genel olarak belirli kriterler olabilir bişeye güzel demek için ama yine de görecelidir güzellik.

mutlaka başka bir durum var bu işte.

0|0
    0|0
  • okuyamadım ama başlıktan şunu söyleyim. beğenmediğin bir huyunu görmüştür. söyleyemediği için de böyle bişey demiş olabilir. :/

0|0
    0|1
  • Bu düşüncelerinin sürekliliği var mı?

0|0
    0|0
  • bukowski'nin yüzü çok asıkmış, ondan öyle demiş. takıntı bunlar memleketin bi dolu dr'u var, tanrı askına gidin!

0|0
    2|4
    • Psıkologa gıdın! demek ıstedım, takıntı oldugundan sebeb. Estetık olun demedım elbet. 5 eksı kanıma dokundu, bela okuycam zor tutuyorum kendımı. Iyı geceler.

• tip değil cüzdan önmlidir farkında dğeilmisiniz hala

0|0
    0|0
  • yaptığı cok yanlısmıs ama üzülme onun adiliği.bende kendimi hic beğenmiyorm ama bu sekilde yasamaya calisiyorum.ve etrafıma baktıgımdada aman amaan bir kız görmüyorum.kendini beenenler emin ol cok enerji sarfediyolar o hale geleblmek icin .sen üzülme arkadasim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Cirkinlik uzerine manzumede yazsan yazinda oldugu gibi guzel benzetmelerde yapsan

yuzlerce binlerce cirkinlik ilgili tanimda versende CIRKINLIK rolatif bir kavramdir..Aynen YAKISIKLI olma olayi gibi.

Genel kural iddaa yi ortaya atan ispat eder. .Al sana bir ispat .

MICHEAL JACKSON herhalde taniyorsun cocuk henuz 7-8 yasinda ailenin erkek cocuklarindan biri ve lanet mi lanet bir babasi var ,kendisinden sevgi bekleyen cocuga yapmadigi eziyete basliyor ASAGILIK RUH ortaya cikiyor sen cirkinsin sen cirkinsin patates burunlusun diye diye cocugu ruhen tek kelimeyle yikiyor ,sonucta karsisindaki ufacik bir cocuk.Dunya donuyor donuyor bu cocuk bir dunya stari oluyor ve o cocuk ruhunda biraktigi izleri silmek icin oda sahip oldugu

butun parasal gucunu yilan gibi deri degistirmeye ve yuzunu degistirmeye estetik cerrahlarin elinde DRACULA oluyor dogalligini yitirip o guzelim cocuk DRACULAYA DONUYOR ve hayatini o vaziyette tamamliyor..Istersen arastirabilirsin.Bir Dunya guzeline siz ne kadar cirkinsiniz cirkinsiniz de kadin kendini cirkin hissetmeye baslar Sonuc olarak bu bir his bir kabul.

Partnerin sende en buyuk tahribati senin en zayif noktan olarak dusundugu noktadan saldirarak yapiyor.Bu haksizligi sen kendine yapma aksi durumda ona hak vermis onunla ayni

paralele dusmus olursun.

Bence sen sanslisin ruhi yapisi bu kadar dengesiz ve bozuk birinden kurtuldugun icin ama durum tespiti yapabilmen icin sadece ve sadece dusunmen gerekiyor.

saygilarimla.

2|0
    0|0
  • çok güzel bi sözle bitirmişsin. çok da güzel anlatmışsın hissettiklerini. malesef bazı insanlar biraz daha şanssız bu konuda. erkek için fikrim; daha önce seni güzel buluyorum diye yalan atmadıysa beğenmediği için ayrılması hoş görülebilir. ama bi neden belirtmeyebilirdi. erkek halimle bile bi kadının açık açık çirkinsin deyip ayrılması beni yaralardı. bi kadını nasıl üzer düşünemiyorum. sen onun kazmalığına bakma. çok güvendğin erkek kardeş ya da kuzenlerden gelen önerilerle görünüşünde ufak tefek değişiklikler yapabilirsin. yüzünü çok değiştiremezsin ama duruşunu, kıyafetini değiştirebilirsin. mutluluğu herkes hak ediyor. mutluluklar.

0|0
    0|0
  • Limon güzel görünür ama ekşidir

Ananas çirkin görünür ama güzeldir...

Mevlananın bir sözü var.. Derki "Nice insanlar gördüm üstünde giysi yok nice giysiler gördüm içinde insan yok"

Birçok insan bu sözü fakirlik, fukaralık olarak algılar. Parası birşeyler almaya yetmeyen insanlar için söylenmiş zannedilir. Ama işin aslı öyle değildir. Algıda seçicilik vardır. Rumi demek isterki herkes göründüğü gibi olmayabilir. Bazen iyi görünen insanların içinde insanlıktan eser yoktur. Ancak en insan olabilecek kişilerde kötü, çirkin görünenlerden olabilir diye.. Çirkinsin deyip seni terkeden insanın üstündeki giysiye aldanma dostum. Demekki senin üstünde giysi yok ama insan olan senmişsin...

Madem özlü sözlerden açtık konuyu öyle sürdürdük bir tanede özlü sözle sonlandırayım.. Kızılderililerin bir sözü var. Derki

"Doğduğun gün, herkes gülüyor, sen ağlıyordun.

Öyle bir yaşam sürki, öldüğünde, herkes ağlasın, sen gül.."

Daha ne diyeyim..

S.ktir et..

1|0
    0|0
  • Ağlattın :/

0|2
    0|0
  • çirkin erkek yoktur, imajı olmayan erkek vardır .. tipine kafayı takma .. imaj konusunda başarılı arkadaşlarından yardım al (sadece kılık, kıyafet tarzı olarak değil.. konuşma, gülme, duruş vb)

0|0
    0|0
    • yanından gecen ve tanımadıgın bir kız bana ayyy tipe baaak der bende hemen anarım aman iyiki söledi az daha havaya giriyodum die :) hiç bi insan kendinini üzmeye deymez sen busun ben buyum biz kendimizi değiştiremeyiz insanarın anlayısını değiştiremeyceğimiz gibi çirkin dedikleri için üzülmenin de bi faydası yok

bence biz değil hayat çirkin sen kalbinle güzel yaşamaya devam et belki aşık odugun bi kız yanında omaz ama inan hayal kurmak çok daha güzek zaten hayata bi hayal

• Güzellik göreceli birşey dostum. Bende ortaokuldan beri kendimi hep çirkin düşünürdüm hiç bir kızın bana bakmayacağını düşünürdüm ve üzgün deprefis gezerdim. Ta ki 2 yıl önce şimdi ki sevgilimle tanışana kadar.

Artık aynaya baktığımda "fena değişmişim" demeye başladım. herkesin yorumu farklı olur bu konuda biri seni dünyalar çirkini bulurken birisi çıkar senden yakışıklısı olmadıgını söyler sende onunla birlikte olursan eger zaten onda başkasının düşüncesine gerek kalmaz senin için

0|0
    0|0
  • Kendini asla tipsiz görme . Bak MEcnuna demişler ki " Sen bu LEylanın nesini beğeniyorsun yahu " , mecnun demiş " bir de siz benim gözümle baktığım gibi ona baksaydınız " . SAna çirkin diyen insanı umursamayıp kendini çirkin belleme.

0|0
    0|0
  • Boşver üzülme hem öyle bir insan kurtulmuşun sevin bence.

0|0
    0|0
  • Önce kendinle barış bence, bence insanlar belki ilk izlenimde yüze bakıyorlar, sonra tanıdıkça bütün olarak seviyorlar, gizemdiyebiri'nin dediği gibi yüzü güzelle(ki bu güzellik görecelidir) 40 gün , gönlü güzelle 40 yıl

1|0
    0|0
  • işte bundan korkarım Allah esirgesin böyle karaktersiz biriyle bir yola çıkmaktan

kendini meşgul edecek bişeyler bulman lazım acil yoksa çok zor bir dönem, Allahım kolaylıklar versin ama şöyle düşün yol yakınken kurtulmuşsun karaktersizin önde gideninden :)

0|0
    0|0
  • sen biyerlerde hata yapmışsın ve ona kendini kötü hissettirmişsin o da intikamını bu şekilde almış...

İnsanlar Nasıl Hissettirdiğinizi Asla Unutmazlar...

en mantıklı çıkarım bu ...seninle nişanlanmışsa bu seni kabullendiği anlamına geliyor her halinle... demekki biryerlerde yanlış yaptın ona kendini kötü hissettirdin... maç berabere bitti üzülme...

0|0
    0|0
  • Oha! hacı sağlam kalemin varmış güzel edebiyat yapmışın iyi güzel de kızlar 20-22 yaşını geçtikten sonra asla böyle bir cümle kullanmazlar, eğer kullanıyorsa senden dha tipsiz olduğuna kalıbımı basarım, aga kızlar karaktere bakarlar, ya sen tanımamışsın kızları ya da en arızasına denk gelmişsin inanmıyosan aç bi soru karakter mi önemli tip mi diye gelen cevaplara bak

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama kendisinin de ruhu çirkinmiş. Aynı zamanda çirkef, terbiyesiz ve dengesizmiş. Sen kurtulduğuna şükret. Ya evlendikten sonra gerçek yüzünü görseydin ne olacaktı ? Verilmiş sadakan varmış. Muhtemelen çirkin biri de değilsindir.

0|0
    0|0
  • Bende çirkinim dostum kendimi beğenmem açıkçası, beni seven tipim param pulum adonislerim için sevmesin, ben olduğum için fikirlerim için karakterim için sevsin. Sevmiyorlarsa ne takıyorsun kafaya s. et. Yanında manken gibi kız olmasın yatağında tek yat hayat bunlardan ibaret değil.

0|0
    0|0
  • bak dostum tarzın değiştir fön çek yüz parlatan maskelerden kullan leke yok eden krem maskelerden kullan benimde hiç sevgilim hatta olmadıda ama olmicak diye bişey yok o kız seni hak etmiyor bnce varya kendine bakım gösterdiğimde yolda kızlar bakıor hatta teklif bile geldi

insanın güzel olması elinde değil yüzü güzel olmayıpta içi güzel insanlar vardır allah için bu önemli değilmi

0|0
    0|0
  • dostum bende çirkin ve kızlar tarafından beğenilmeyen bir tipim önümli olan onunla barışman sen eğitimine kültürüne bak mutlaka senide hakeden biri çıkacaktır yakışıklı biriyle çıkan evlenen herneyse 10yıl sonra ne yapacak hiç düşünüyorlarmı bilmem ama bence ruhun yakışıklı olsun asla bozulmaz sarkmaz...

0|0
    0|0
  • kendınde soyluyorsun sorun cırkınlık olsa bastan nısanlanmazdı.bence baska bırseyler olmalı ama bunların yerıne mazeret bunu kullanmıs

0|0
    0|0
  • sen karaktersiz birini bulmuşsun. mutlaka tipten ibaret değilsindir. sen de seni görebilen birileri de var bu hayatta. kendinle barışık bir şekilde o kişiyi bekle ;)

0|0
    0|0
  • aynı sesin farklı ruh hali gibisin. : D

0|0
    0|0
  • nötrdamın kamburu olsaydın napcakdın :/

0|0
    0|0
  • onu tatmin ettin mi ?

0|0
    0|0
  • açık sözlülükte iyi bişey tabi.

Not: Okumaya üşendim başlığa göre cevap veriyorum

0|0
    0|0
  • tıpkı bana ben evliliğe hazır deyilim zaten diyen bı kızın 1 ay sonra nisanlanması gibi .

0|0
    0|0
  • Fiziksel gorunum ile insan degerlendirenler lafım size. Alayınıza...

0|0
    0|0
  • dümbük diyeceksin öylesinee..

0|0
    0|0
  • Gözü çirkinmiş onun,Brat pitt'e de baksa çirkin görür o...

0|0
    0|0
  • Sallıyor.. Vardır başka numarası çirkinsin falan cart curt belly dance yapmış sana..

0|0
    0|0
  • Senden başkasını bulmuş..Gidene dönüp bakma...Önüne bak..

0|0
    0|0
  • Egale ettin beni. Yorum yapacak gücü bulamadım kendimde.

0|0
    0|0
    • herkez geccek o iç güzelik hikayesini kim seye sitem yk ister bir gülü ister bi otu sev gülü bakım ister ama ot bakmasanda açar insanlar yaradılıs olarak renklerin gıysılerin çiçeklerin en güzelini ister ve sever. çirkin bi insanı koay kolay kimse anayamaz seni üzmek istemem ama sende zaten biiyosundur eğer sen güzel olsaydın belki şimdi onunla evlenmistin. bende çirkin bi insannım bazen kendimi o kadar çirkin değilim die avutsamda saolsun yanımdan gecen ve hiç tanımadıgım zaten tanımak bile

Yükleniyor...