Spor yaptiktan sonra?

Spor yaptiktan sonra sıcak suylami yoksa soguk suylami dus alinmali neden?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konu çok önemlidir, soğuk su ile duş alırsan spor yaptığın için vücudun sıcak olur genelde, soğuk su ise vücutta damarı özellikle (beyin) çatlatabilir, bu nedenle çok sıcakta olmamalıdır, sıcak su da kalp sıkışması ve beyin kanamasına neden olabilir, uygun su vücut sıcaklığına uygun olmalı ne sıcak ne soğuk.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Spordan sonra duş şart
    Spor sonrasında alınan duşta sağlığa önemli katkılar sağlıyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli nokta, duşun ter soğuduktan sonra yapılması. Sporun hemen sonrasında, vücut daha sıcakken damarlar oldukça geniştir. Bu durumdayken sıcak suyla alınan duş, damarların daha da genişlemesine ve tansiyonun düşmesine neden olur. Ayrıca kalbe az kan gider ve beslenme sorunları başlar. Aşırı soğuk suyla duş alınması da damarların aniden büzüşmesine ve tansiyonun yükselmesine yol açar. Bu da enfarktüs riski yaratır. En iyisi, ter soğuduktan sonra ılık suyla duş yapmaktır.

Sayende araştırıp öğrendim. Teşekkürler.

1|0
    0|0
  • Ne sıcak ne soğuk.. Ilık suyla duş almalısın..

0|0
    0|0
  • Ilık suyla yap.

0|0
    0|0
  • Ben bunu antrenörüme sormuştum pek bir önemi yok ama soguk suyla alırsan sinirlerin yatışıyormuş daha rahat ediyormuşsun :)

0|0
    0|0
  • Bu soğukta soğuk su ile duş alırsan hastalanırsın ılık olacak

0|0
    0|0
  • en ideali ılık sudur

0|0
    0|0
  • ılık suyla alınmalıdır. Çünkü spor otoriteleri öyle diyor.

0|0
    0|0
  • soguk suyla..

0|0
    0|0
  • ılık suyla duş alınmalı

0|0
    0|0
  • İlik fena olmaz ama. soğukta çivi gibi. olur insan sicsk mayistiriyor

0|0
    0|0
  • ılık suylaa

0|0
    0|0
  • Sicak

0|0
    0|0
  • İlik suyla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ılık duş iyi

0|0
    0|0
  • Soğuk veya ılık

0|0
    0|0
  • ne soğuku bu havada soğukla suş alsan zatturre olursun çok sıcak değilde sıcakla yıkan

0|0
    0|0
Yükleniyor...