Hergün yarım saat yüzmenin yararı olurmu?

hergün yarım saat yüzmenin bana yararı olurmu hazirana kadar fit olmam lazım?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• 100% yararı olacaktır. Ne kadar yararlı olacağı nasıl yüzeceğinize göre değişir. Yüksek tempo mu düşük tempo mu?

Düşük tempo yüzecekseniz, ki tavsiye ederim, 40 - 45 dakikaya çıkmanız alacağınız faydayı çok arttıracaktır. Düşük tempolu egzersizler bünyeyi aerobik aralıkta çalıştıracağından, direk yağ yakımına etki edebilmesi için 30 dakika genelde yeterli olmamaktadır. Ancak bu süreden sonra vücut direk yağ yakımına geçmektedir. Öte yandan 30 dakika bile yapsanız, 300 kalori civarı haryacaksınız; ve bu yağdan karşılanmasa bile diyet ile desteklendiğinde kilo kaybına ve fitleşmenize yardımcı olacaktır. Bir taraftan da solunum ve dolaşım kapasiteniz artacaktır. Lakin vücudunuz ekstra kas üretmeyecektir. İncelme olacak ama şekillenme kolay kolay gerçekleşmez.

Biraz da şekle girmek için bir hızlı tur 2 yavaş tur şeklinde HIIT'e yakın bir tempo deneyebilirsiniz. Unutmayın: Zorlamazsanız kaslar gelişmez. Uzun süre çalışmazsanız yağlar yanmaz. Kendinize en uygununu kendiniz seçersiniz. Lakin her gün 30 dakika bile; verimlilik açısından optimal olmasa da muhakkak etkili olacaktır.

0|1
    0|0
    • 30 dakia yapıyorum kardeşim ama şu şekil 4 sefer.1 dkk dinlenme bilgilendirdigin için tsk ederim ayrıca 1 saat cardio yapıyorum havuza girmeden önce ve yüzmeyi de hızlı bir şekilde yüzüyorum havuzda düz sitil gidip kurbalama. tekrar düz sitil kurbalama dinlenme böle programım

Kızlar Ne Diyor 4

• Olur elbet

0|0
    0|0
  • faydası olur

0|0
    0|0
  • Faydasi tabikide olur ama hazirana kadar cok fazla bisey katarmı bilmem

0|0
    0|0
    • yüzmenin yanında 1 saat cardio yapıyorum?

• abur cubur yemiyorum ekmek az yiyiyorum zateen kilom fazla yok 1.74 boy 75 kilom

• Sebze ye spor yaparken sebzeden enerji alir kaslar eklemler ilikler ben oyle biliyorum

• olur tabi kol kaslarını zayıflatır şekillendirir aynı şekilde göbeğide

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Elbette olur

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla olur.

0|0
    0|0
  • Olur tabi.
    Yüzme en sağlıklı en güzel spor.

0|0
    0|0
  • fit olmak içinse zaman kaybı olur senin için. onun yerine tempolu koşu yap yarım saat. sonra gel eve şınav çek çekebildiğin kadar. daha yararlı olur

0|0
    0|0
    • öyle yapıyorum 25 dkk cardio 20 dakika da esneme karın hareketleri daha sonrada yarım saat yzme

• yüzmek daha çok kanat çıkarır. şınava yüklenirsen daha çok kas grubunu çalıştırırsın

• Arkadaşım , milli yüzücüyüm. Sana çok ekstra faydaları olacaktır bundan şüphe duyma , kas gelişimin açısından yüzücü vucudunu oluşturabilir , psikolojine çok iyi gelir rahatlarsın kendine güvenin gelir adaptasyon sorunlarını aşarsın , yüzerken tüm kaslarını kullanırsın diyeceğim solunum ve kas sisteminde + kazandıracak en güzel spor dalı , kendine bir fitness egzersiz programıda çıkarırsan aynı zamanda güzel sonuç alırsın

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim bilgilerin için agırlık şimdilik düşünmüyorum yaptım uzun süre bırakınca yaglandı vucut programım hergün 1 saat cardio- karın yarım saat yüzme. amacım yag yakmak özelikle göbek?

• Bu olay biraz kaloriye bağlı , özelden beslenme programını yazarsan sana daha detaylı yardımcı olabilirim

• olmaz olur mu hiç.

0|0
    0|0
Yükleniyor...