Baş belası arkadaşlarımm

Merhaba arkadaşlar çok uzun zamandır olan ve bu aralar tahammül edilemeyecek bir hadde gelen birşeyden bahsetmek ve yorumunuzu almak istiyorum. Ben lise son sınıf okuyorum.Ama bu zamana kadar en yakın bildiğim, candan davrandığım, yardımcı olduğum çoğu insanın bir süre sonra bana ciddi anlamda bir rakip, bir düşman, bir yabancı gibi davrandığını görüyorum.Hemde öyle böyle değil. Abartı derecesinde.Çünkü bu tarz şeyler her insanın başına gelir fakat. Siz kimseye birşey yapmayan kendi halinde bir kızsınız. Hiçbir konuda kimseyle takışmıyorsunuz..Ve durup dururken insanlar size düşmanca davranmaya kısaca çoğu konuda çekememezlik tavırları takınmaya başlıyorlar.Bir iki kişide olsa birşey demem ama çevremde ailemde de dahil[kuzenlerim] kendilerini bana bir rakip gibi görüyorlar.Sürekli herkes bir laf sokma sanatı ustası gibi bana karşı adeta.İnanın ne abartıyorum ne başka birşey.Mesela bugün ilkokuldan arkadaşım olan birisiyle buluştuk.Her lafının altında çok bariz bir şekilde iğneleme, kendini üstün görme ve daha birçok şey vardı.Sonunda dayanamadım ve bende ona onun anladığı dille cevap vermeye çalıştım.Açıkça rahatsız oldu ama karşılık veremedi.Ve buna benzer çoğu şey, çoğu kişi... Bunun nedeni ne olabilir. Özellikle kızlardan tabiki bu tepkiyi alıyorum.Niye arkadaşlarım durup dururken böyle hareketler yapıyorlarki. Yardım ve yorumlarınıza ihtiyacım var...

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• sana 5 yıldız verdim çünkü seni çok çok çok iyi anlıyorum özelliklede insanın kendi kuzeninin böyle yapması çok üzüyo ve evet hep kızlar böyle yapıyo. ben tamamen kıskançlık diyorum cidden kıskançlık. ama onlara en güzel cevabı icraatlarınla verceksin ben öyle yapıyorum. onlar seni laflarıyla küçümsemeye çalışır çünkü senin karakterinin yüksek seviyede olduğunu biliyorlar ve bunu kendilerine yediremiyolar.onlar seni laflarıyla ezmeye küçük görmeye çalışsın boşver.sen en iyi olanı yap her zaman.istediğin üni yi istediğin bölümü kazan mesela.iş hayatında başarılı ol.diğer anlamlarda da.fiziğin çok güzel olsun hep bak kendine.kimsenin oyununa gelme güvenme kolay kolay.o zaman sana nasıl yanaşmay çalışıyolar var ya.bi de sen kazanınca hep onlar kaybedince iyice fesatlanıyolar çatır çatır çatlıyolar sapır sapır dökülüyolar.dikkat et ama senin başarılarının başkalarını hırslandırmasına izin verme.o zaman onlar geçer seni çünkü.en iyiyi yap.hayatını onları düşünmeye harcayarak geçirme.sen bildiğin yoldan şaşma.çünkü zaten onlar sen o yoldan şaşasın diye öyle şeyler yapıyolar.çünkü sen böyle çok iyisin.anladın mı canım beni? o insanları çevrende tutma görüşme onlarla.seçici ol arkadaşlık ilişkilerinde.kırılmasınlar diye safa yatma hiçbir zaman.o an neyi hakediyolarsa söyle çekinme.sonra söylemeye kalkarsan bi şekilde üste çıkmaya çalışırlar ama diğer türlü kalakalırlar.ve çetin ceviz olduğunu anlarlar. iyi niyetini kullanmalarına izin verme.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim.içim biraz olsun rahatladı.ama ne yapim ya. yakında okullarda başlicak. inanır mısnız size birşey anlatim. Sınıfta çöp atmaya kalkıyorum [abartmıyorum].Sınıfta uğultu var mesela o sırada herkes kendi halinde konuşuolar vs. Bir an bir sessizlik bir dönüp bakıyorum. Tüm sınıf gerçekten tümm sınıf erkek-kız hepsi durmuş çıt çıkarmadan beni izliyorlar. Ben onlara bakıyorum onlar bana. Yerime oturana kadar. Nedir bunlar ya ne yani?

• iyi niyetli olduğunu gösterdin şimdi güçlü olduğunu göster.dediğin gibi onları sen tanıyorsun biraz canlarını acıt ama sinsice yap bunu.o ortamda yapma uluorta.

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğer çevrendeki herkes bu şekilde değiştiyse belki de değişen sen olabilirsin diyorum ya da yanlış bir çevresindir. Ha eğer değilse, ergenlik halleridir, gelir geçer. Asıl ergenlik döneminin sonunda tanırsın gerçek insanları.

0|0
    0|0
  • sevin bu duruma mutlu ol çünkü meyveli ağaç taşlanır.eğer sen boş olsan kimsenin umurunda olmazdın.emin ol onlardan fazlan olduğu için senin gibi olamadıkları için yapıyolardır bunu.sen bildiğinden şaşma doğru yoldasın..

0|0
    0|0
  • Kısa ve öz yazıyorum demekki çok güzel alımlı seksi bi kızsın ama bunun farkında değilsin, sana karşı yaptıkları tüm bu hareketler çekememezlik belirtisi bilesin

0|0
    0|0
  • tüm çevren sana böyleyse sorun sendedir. çevrende seni haklı gören saygı duyanlar varsa sen haklısındır. ders çalışıp üniversitede yeni bir hayata başla bu seneyi feda et.

0|0
    0|0
  • insan ilişkileir çok değişken ya

1|0
    0|0
  • birde ben cevap vermek iistedim. bunlar büyüme süreci kendini kanıtlamaya çalışma yani o yaşlarda öyle şeyler çok olur artık gençkız oluyosunuz :)

1|0
    0|0
    • evet ama bunları cidden bana yoğunlaşmalarının sebebi ne yani?

• küçükken öyle evet ama bazıları büyüdükten sonra da öyle kalabiliyor:)

• ya öyledir tabi normalde konuşkan birisiyimdir

• bence arkadaşlarınla olan hayatını stratejik oynamalısın.biraz düşün belki yanınızda biri vardı ona hava atmak için yapıyordur yada seni kıskanmıştır sert cevap verme strateji kur arkadaşını hala arkadaşın olarak görmüyorsan onları içlerinden yok et

0|0
    0|0
    • inanın ki beni tanımıyorsunuz.. istesem çok canlarını yakabilirm. ama insan arkadaşına yapamıyor. ama bir şeyler düşünüyorum tabi :) siz ne öneririsinz

• çok sevdiğim bi söz var;barış mı istiyorsunuz savaşa hazır olun!

• sen kendını bılıyorsan baskalarının ne dedıgı anlamsızdır;

unutma ki gereksiz elestiri gizli hayranlıktır

0|0
    0|0
  • sana yardımcı olmak istiyorum bu dediklerimi yap ve uygula kendine güvenen ve olumlu düşünen biri olacaksın:

1-kafesin içerisindeki hayat cengiz erşahin kitabını al ve oku

2-adnan oktarı takip et

0|0
    0|2
  • bence kimseyi kafana takmayacaksın bu hayatta

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bazıları böyledir özellikle de bayanlar. Hep birşeyleri ispatlama kendini ispatlama çabasına giriyorlar alttan alta hava atma ben senden üstünüm pozlarına giriyor, karşı taraf biraz mütavazi davransa hemen bir havalar beğenmemeler falan...Bu durumun bayanlarda olmasının nedeni bence kendine güvensiz yetersiz olma çünkü kadınlar erkeklere göre çocukken daha bastırlmış kaygılarla büyümüş, daha kompleksli yetişiyorlar. O yüzden kadınlarda bir eziklik var sosyal anlamda. O yüzden elde ettikleri imkanlar, fiziksel özellikleri vs. konusunda buldumcuk, görmemişce davranıyorlar. Hava atma iğneleme kıskanma hemcinsine kaprisli olma durumunun bayanlarda bu kadar çok olmasının nedeni bu. Bu zaaflarını aşmış, komplekssiz yetişmiş kendine güvenini kazanmış kızlardan arkadaşlarını seçersen aradaki farkı görürsün hem de çok güzel kalıcı dostlukların olur. Az ama öz:)) . Ben de aynı sebeplerle arkadaş konusunda çok seçiciyimdir hayatım boyunca toplasan en fazla beş arkadaşım oldu samimi olduğum sık görüştüğüm.Varsın asosyal desinler

0|0
    0|0
    • aynen.çok doğru diyorsunuz. bende sizin gibiyim aslında 3-5 arkadaşım var samimi olduğum. sorunda burda siz onları tanısanız size veya bir başkasına böyle davranmıyorlar canım cicim. abartmıyorum bana karşı bir rekabet mi desem, bir tuhaflıkları var.10 yıldır tanıdığım arkadaşım bunu yaptı bana ya.Onu geçtim çok samimi olduğum bir arkadaşım her şekilde rekabet içinde daha neler neler. Ve belki şöyle dersiniz sen arkadaşını iyi seçememişsin.Çevremdeki kızların hepsi bana karşı böyle...

• :) lise hayatımda 1 tane arkadaşım oldu sadece. hala görüşüyoruz. gerçek arkadaş dost kolay bulunmuyor ki. zaten bulduğunda da anlıyorsun o iğneler kaprisler falan olmuyor hiç. sanki ezelden beri tanışıksınız hissi oluşuyor. bir de sen çevrendekilerden güzel, başarılı isen öyle olur olmadan daha çok kıskanırlar...

• çok güzel ola bilirsin mesala... kızlarda bir birlerini kıskanma gibi bir şeyler var... sakinsin, kimse değib dolaşmıyorsun, ve esasıda çok güzelsin... belki kız arkadaşların kendinde o kadarda emin değil. sevgililerini falan kıskanıyorlar. eeee bir az yalnız kal bence. hem kafayı dinlersin. hemde bir az iyi gelir. bir az başarıyorsan ortalıkdan kayb ol. telefonları açma. kim seninle daha çok ilgilense arkadaşların içerisinden onunlada ilişkini dahada bağla... digerlerine ehh işte öylesine... sana nasıllarsa o tür davran. bence bir yardımi dokunur.

0|0
    0|0
    • evet bunu yapıcam.teşekkürler

• iyi edersin... hele birde ders konusunda bir adım öndeysen zaten onların kıskanclikları hic bitmez... söylediğim gibi ortalıkdan bir az kayb ol... yardımı olursa senin için seviniriz

• tamam çok teşekkürler. aklımda başka şeyler vardı ama denicem :)

• sana tek tavsiyem..

halka en büyük sitem, halkın sitemini takmamaktır.. ;)

0|0
    0|0
  • Bence ya abartıyorsun ya da kuruntu yapıyorsun. Sorunun sende olduğunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Onlardan daha güzel vs olduğun için. Hiç takma. Bırak yalnız kalıp kafanı dinle. Canını sıkamasınlar.

0|0
    0|0
  • Biriktirip birden patlamış olabilirler sen kendinden emin misin?

0|0
    0|0
    • kesinlikle eminim.inanın çok sessiz kendi halinde birisiyim kimseyle dalaşmam kolay kolay. hava atmam, iğnelemem vs.ama arkadaşlarımın davranışları o kadar bunaltmaya başladıki..

• inanın benim yerimde olsanız sizde dert ederdiniz.gülmemden bile kıllanıyorlar yani :D

• anlıyorum zor bir durum

Yükleniyor...