Barcelona, Manchester United, Real Madrid, sizce en büyük hangisi?

Evet dünya genelinde efsaneleşmiş 15-20 takım sayabiliriz ama bana göre hatta çoğu kişide böyle düşünüyordur, 3 kulüp diğerlerinden her açıdan daha üstün görünüyor özellikle son yıllarda bu fark iyice açıldı, sizce bu 3 kulüpten kazandığı başarılar, taraftar sayısı, külterel değerler, popülerlik, karizma vs. herşeyi katarak kapsamlı bir şekilde değerlendirdiğimizde hangisi zirvede?

• Barcelona
    18% (7)15% (50)16% (57)Oy Ver
  • Manchester United
    32% (13)14% (45)16% (58)Oy Ver
  • Real Madrid
    50% (20)71% (231)68% (251)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
herşeyi katarak baktığımızda geleneksel yapısı, kültürel değerleri, karizması vs. manchester united diyorum, manchester united'da 7 nolu formayı giymek diye birşey var.

0|0
12|88

En İyi Erkek Görüşü

• barcelona kulübü bacelona halkı ya da oralı kişi ya da kişiler tarafından kurulmamış, çook sonradan sahiplenilmiş ve ayrılıkçı zırvalarla kült statüsüne çıkarılmaya çalışılmış, ilk defa 1991'de şampiyonlar ligi kupası alan yani avrupa'da başarısı son 20 yılın dışında pek de olmayan, sonuç olarak genele bakarsak gelenek ve değerleri pek de olmayan ispanya'nın en varlıklı bölgesi olarak ezik edebiyatıyla sürekli prim peşinde koşan içi boş bir kulüptür.
    real madrid de aynı bokun laciverti gibi. galacticos projesi (araştırın çok yeni bir reklam hareketidir ve kulübün geçmişiyle hiçbir alakası yoktur) dışında daha çok futboluyla ve doğu bloku olan ülkelerden devlet desteğiyle kaçırdığı oyuncularla ünlenmiştir. real madrid dünyanın en büyük sıcak hava balonudur. hiçbir şeyi temsil etmez, devletin sıcak baktığı hep kayırdığı ve başarıya endeksli taraftarının cebine bakan bir şirkettir.
    amaaa manchester united diyecek olursak uzun uzun şeyler yazmama gerek yok birkaç başlık altında toplayacağım. manchester şehri, endüstri devrimi, sir matt busby, altyapıya önem veren devrimsel futbol anlayışı, münih faciası, bobby charlton, dennis law, george best, sir alex ferguson, cantona, giggs, beckham, vs vs vs allah aşkına oturun ve barça ve real'den kaç tane konu başlığı sıralayabilirim deyin ve manchester'ın ne kadar da sık aklınıza geleceğini görün. büyüklük dediğimiz şey işte budur.

0|1
    0|0
    • işte tam olarak anlatmak istediğimde buydu, bütün kıstasları ele alarak değerlendirirsek ManU en büyüktür.

• glory glory man uniteedd! o zaman. :)

Kızlar Ne Diyor 12

• Madrid

0|4
    0|1
  • Real madrid daha iyi

0|3
    0|1
  • Bayern varken Manchester United ne alaka?

0|2
    0|5
    • hangisi dünyada daha popüler hangisinin geleneksel yapısı ve kültürel değerleri daha fazla? manu geleneksek yapısı kültürel değerleri popülaritesi ve karizması sayesinde her zaman bayern münih'ten daha büyük bir kulüptür.

• Mümkünse futbolla ilgilenme lütfen. United gibi bir takıma söylediklerine bak. Ufak bir araştırma yap United kim bir ona bak. Ayrıca dünyada en çok forması satılan bir klüp, yani düşün bir seyirci sayısını, illa trübündekiler belirlemiyor zaten bu sayıyı. Birde kıyasladığın takıma bak Bayern şu an çok iyi bir takım olabilir ama asla United gibi bir geçmişe sahip değil.

• Son 2 yıla göre değerlendirilmez manu bayern kıyaslanamaz. Manu bambaşka ingilterinin ve dünyanın tacı onda

• En Büyük Tek Büyük Fenerbahce

1|4
    0|13
  • Real Madrid de "7" numara daha efsane

0|0
    0|1
  • Madridliyiz çok şükür :)

0|0
    0|1
  • Real Madrid 2 yıldır

0|0
    0|1
  • real madrid

0|1
    0|1
  • Real Madrid
    Ronaldo<3

0|0
    0|1
  • Manchester United

0|2
    0|0
  • Ronaldo aşkım olduğu için real madrid diyorum

0|2
    0|2
  • Manchester United

0|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 87

• Kırmızı şeytanlar

0|2
    0|0
  • Barcelona ile M. United alt yapi takimi hani bunlara M. City ekleseydin real ile oda bir gurup olurdu
    Bence uc takimi kiyaslamak yersiz

0|1
    0|0
    • bütün kıstasları sayarsak ve popülarite olarak bakarsak şu an günümüzde bu 3 takım diğerlerinden daha önde, manchester city chelsea arsenal gibi takımlar bunlardan sonra gelir

• city mi. güldürdün :D city 5-10 senedir büyük kulüp oldu. satın alınıp tonla para harcanarak. ondan önce premier ligde orta sıra takımıydı. tıpkı chelsea gibi.. ingiltere de geçmişinden beri büyük olanlar man. utd, liverpool ve arsenaldir..

• Her dönemin farklı takımlar ön plana çıkmıştır. mesela 80 lerin Milanı efsanedir bileğini büken olmamıştır. Yine 2014 öncesine kadar bir Barça fırtınası vardı. Şu sıralar Real Madrid ve Bayern ön planda olan takımlar ha bir de Chelsea çok iyi takımlar

0|1
    0|0
  • Aslında bu takımlar içinde en büyük diye bir tabir edeceğimiz bir takım yok. Çünkü ne söylersek bir diğerine haksızlık etmiş oluruz. hepsinin farklı değerde güçleri var.. Mesela söylediğin değerleri şöyle sıralayabilrim... 'Karizma -real Madrid ', 'geneleneklerine bağlı olan kulüp - barcelona ', kültürel değerlerine bağlılık -manchester utd.

0|1
    0|0
  • Futboldan biraz anlayan adam Manchester United der.. İnanılmaz köklü ve resmen kendi tarihi olan bir kulüp kurum... Real gibi Barça gibi orantısız para harcamıyor ve değer veriyor. Hayatımda alt yapıya değer veren gençlere değer veren tek gördüğüm kulüp.. Ve aşırı zengin.. Ama Real Madrid Ve Barcelona nın hakkını yemiyorum tabi

0|1
    0|0
  • Manchester Utd.

0|1
    0|0
  • Barcelona

0|1
    0|0
  • en büyük manchester united bence çünkü para onlarda istediği futbolcuyu alırlar messi hariç...

0|1
    0|0
  • Çocukluğumun takımı Manchester United tabii ki de :) sapına kadar Beşiktaşlı olmama rağmen Bjk-Man Utd maçını tarafsız izlemiştim, o derece seviyorum bu takımı :))

0|2
    0|0
  • real madrid en iyi takımdır, her zaman.

0|1
    0|0
  • ManU herzaman farklıdır büyüklük olarak dünyanın en büyük klübü
    Madrid şu an çok iyi ama show takımı bence. Büyüklük ayrı bişey

0|1
    0|0
  • Liverpool derim ben you never walk alone yeter aslında üç büyükler kupa bakımından ne kadar yetersizde olsalar geçmişleri bulunduları çerçeve bakımından bence bir barcelona kadar büyük kulüpler

0|1
    0|0
  • Barcelona

0|1
    0|0
  • Koyu bir Real Madrid taraftarıyım ancak büyük olan Mancherster United. büyüklük başka bir şey çünkü parayla, pulla, showla ölçülemez.

0|1
    0|0
  • real gibi geldi.

0|0
    0|0
  • Ronaldinho dan sonra barcayi bir türlü sevemedim m. utd da o eski popülerliğini kaybetti sir den sonra yavaş yavaş toparliyolar real şu an en iyisi diyebilirim.

0|1
    0|0
  • Glory, glory Man United.

0|1
    0|0
  • Listede 1 ingiliz varsa digerlerinin sansi yok.

0|2
    0|0
    • işte benim mantığımla hareket eden biri çıktı, helal :))

• United yillardir marka olmus bir kulup. Barca messiden sonra barca. Madrid zidane'li ruya rakimdan sonra madrid.

• @leeoon işte tam olarak anlatmak istediğimde buydu, united yıllardan beri marka dikkatli bakan herkes bunu görebilir

• manu efsanesi diye birşey kalmadı bunda öncelikli olarak takımın satılması zenginlerin eline geçmesi premier lig pazarına petrol zenginlerinin hücum etmesinden kaynaklanmakta , manu artık bir efsane değil çünkü zengin olmasına karşın ortalama kadrolarla başarılı olabileceğine inanıyor , barcelona ise sadece messiden ibaret messi ön plana çıkmadan zor kazanıyorlar real madrid dünyanın her zaman en büyük takımı olmuştur , bir ara barcelona düşüş içerisindeydi sonradan geriden geldiler ben real diyorum çünkü hierro roberto carlos helguera mcmanaman redondo ları izlemiş biriyim

0|0
    0|0
  • başarı olarak ele alack olursak tabiki de Madrid 32 la Liga şampiyonluğu 19 kral kupası zaferi 10 kez şampiyonlar ligi şampiyonluğu 2 UEFA kupası ve 3 kıtalar arası şampiyonluğu ile elbette madrid. Başarının yani sıra dünya üzerinde en fazla gelir sağlayan kulüp olması da onu diğer kulüplerden üstün kılıyor ayrıca kraliyet takımı olduğundan ötürü madristalılar tarafından oldukça geleneksel bir kulüptür yani tabi ki de Hala Madrid :)

0|0
    0|0
  • yani kazandığı kupaları sayarsak tabi ki real madrid. ama duruş karizma etik değerler gibi bir çok konuyu katarsan o zaman manchester olur. türkiyede de en fazla kupa kazanan galatasaray ama onur gurur haysiyet etik değerler taraftarın etik açıdan duruşu sadakat gibi bir çok unsuru katarsan beşiktaş çıkar öne

0|0
    0|0
  • barca ile m. unt birleştir anca reaalle öyle kapışırlar

0|0
    0|1
  • En köklü geçmişe Manchester United sahiptir

0|1
    0|0
  • M. U

0|1
    0|0
  • Dunyanin en buyukleri manu ve real madrid sana katiliyorum ama barca yerine bayern olabilirdi.

0|0
    0|0
  • galatasary :)

0|1
    0|0
  • Barça

0|1
    0|0
  • Galatasaray

0|1
    0|0
  • FCB