Burak Yılmaz Neden Türkiyede Hiç Beğenilmiyor?

Kime sorsanız Burak futbolcu falan değil diyor hatta bazı Galatasaray taraftarları bile Burak Yılmazı beğenmiyorlar halbuki gol ortalaması fena olmayan bir oyuncu son yıllardaki Gs forvetlerine baktığımız zaman onlardan daha çok gol atmış mesala Elmanderin Gs kariyerinde 20 gölü var Drogba nın çok golü yok Nonda nin çok golü yok birtek Ümit Karan ve Milan Barosun gol ortalaması yüksek ama bunlara rağmen Burak beğenilmiyor bunun sebebini açıklarmisiniz?

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• Beğenmeyenler emin ol futboldan anlayabilenlerdir. Bir fenerbahçeli olarak Umut, selçuk inal, sneijder vs çok beğenirim gerçekten başarılı futbolcular var. Fakat Burak son derece yeteneksiz, çok golü var diye bu yetenekli olduğu anlamına gelmez. İnsan kendini yere atarak illaki çok gol'ü olur. Hadi hepsini geçtim top ayağına gelince sağına soluna bakmalar sanki sağında solunda oyuncular olsa atamayacak teknik 0.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bazı futbolcular vasattır ama sevdirir kendini. Evet gol ortalaması yüksek olabilir ama antipatik. Bariz rol yapmaları ofsayta çok yakalanması da sevdirmemeye sebep. Bunca insan sevmiyorsa adamın kendindedir sıkıntı.

0|0
    0|0
  • Top ayagina geldiginde anlik bazen yaptigi paniklemeler bile sevimli adamin nesi antipatikmis.
    Ben o begenmeyen azinlikta degilim

0|0
    0|0
  • herkez sevmiyorsa beğenmiyorsa demekki sorun onlarda bir galatasaraylılar doğru biz yanlışız öyle mi saçmalık

0|0
    0|0
  • Onun golü atması icin top tam onune gelecek etrafinda diger oyunculardan kimse olmayacak kaleciyede gecerse bide gününde olursa anca atabiliyo:) . Bu yuzdende iyi degil deniliyo ki haklılar.

0|1
    0|0
  • Çekemiyorlar

0|1
    0|0
  • Cunku yetenekli bir oyuncu degil

0|0
    0|1
  • bazi insanlar tipine gicik oluyor sanirim
    bazilarida fenevden gsya transfer oldugu icin saniyom

0|0
    0|1
  • galatasaraylıyım ama oynamasını bilmiyor, o yüzden bende sevmiyorum maalesef

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Hatırlasanız bir zamanlar Galatasaray'da Jardel oynardı. Çok gol atmasına rağmen hiç sevilmedi. Buradan şunu anlamamız gerekir; bir sporcunun yani futbolcunun başarısının kriteri attığı gol değildir.
    Hadi renklendirelim örnekleri. Fenerbahçe'de Kuyt çok mu gol atıyor. Hayır atmıyor ama taraflı tarafsız herkesce sevilen ve takdir edilen bir oyuncu. Yani sadece gol üzerinden hatta istatistik üzerinden değerlendiremeyiz bir oyuncunun kalitesini.
    Burak Yılmaz golcü bir oyuncu olmasına rağmen çok yönlü bir oyuncu olduğunu söylemek zor. Top hakimiyeti zayıf, oyunu okuma bilgisi düşük, oyun anlayışı düşük, sık sık ofsayta düşüyor. Daha bir çok kötü özelliğini sayabiliriz. Fakat bu demek değil ki Burak Yılmaz kötü bir oyuncu. Asla. Bazı özellikleri Teknik Direktör tarafından, bazıları ise kişisel gelişim ile düzeltilebilir. Asıl olan kötü özelliklerin ön plana çıkartılması değil iyi özelliklerinden faydalanabilmesidir.
    Çok basit bir örnekle ; Burak Yılmaz'ı defansa koyun ve Semih Kayay'yı da forvete. Sonuç nasıl tatsız olursa aynı şekilde Burak Yılmaz'ı en etkin şekilde kullanmak önce Teknik Direktörün sonra da Kulübün vazifesidir.

0|0
    0|0
  • Ben o sevmiyenlerin rasinda yokum seviyorum kizdigim noktalari yok mu cok var ama genel olarak begendigim bir futbolcu buvsezonunda en buyuk gol krali adaylarindan. Halkimiz bazen taktimi takiyo agziyla kus tutsada fayda etmiyo :)

1|0
    1|2
  • Kendini devamlı yere atması onun itici olamsini sağlıyor Her oyuncu atar ama o işi büyüttü
    Onun dışında ofsayata çok fazla yakalanması ve son vuruşlardaki beceriksizlikleri sevilmemesine neden oluyor

0|0
    0|0
    • Yok yani ben karakterini falan demiyorun onu bir kenara bırakalım şimdi beceriksiz falan ama baktığımız zaman yine gol ortalaması baya bir yüksek

• attıgı goller hep beleş goller tam bide onun yerine bitirici biri olsa her maç en kötü 3 gol atar bu cogu poziyona sıçıyo

• Top tekniği yok, top kontrolü yok, çalım yeteneği yok , iyi pasta yapamıyor her zaman söylüyorum Burak ve Umutla ilerde verkaç yapamayız duvar pası yapamayız Milan Baros çok üst düzey bir golcüydü yerdeyken bile rövaşata golü atıyordu adam yani senin Burakla o yukarda saydığın oyuncular farklı dünyaların oyuncuları.

0|0
    0|0
  • Elmander'in yeri her zaman başka ona laf yok.

Burak Yılmaz'ı futbol anlamında pek beğenmiyorum çünkü maçlarda beni kanser ediyor. İleride kanser olursam hep onun yüzünden ama bazen hareketleri oynuşu hoşumada gitmiyor değil.
    Son zamanlardaki oynu takdire şayen.

0|0
    0|0
  • Galatasarayliydim ve bjk`ye transfer oldugu zaman cok ciddi begeniyordum. gercekten teknik ve kaliteliydi. O zamanlar kanat oyuncusuydu daha. yanicok fazla sans bulamadi demek dogru mu bilemem bulduklarini da degerlendiremedi. sonra manisaya transfer oldu. üc kanat bir santrafor ama yavas yavas santrafora dönüsmeye basladi. selcuk inan en büyük sansiydi, tabii o dönemde bayagi yetenekli oyunculari vardi adamlarin. Fenerbahce cikisi gördü aldi. Selcuk da ts ye gitti zaten. Sonra yavas yavas türk futbolcusu olmaya basladi. yetenekleri gitti. Futbol estetigi diye bir sey yok gibi bir hale geldi adamda. Fenerde zaten sans bulamiyordu o da bir takima kiraliga gitmisti ümit karan oynuyordu hatta o takimda. orda da kanat oynamaya basladi ve bana göre yine iyi bir cikis yakaladi. eski günlerinden enstantaneler sunuyor gibiydi genc yasina ragmen. Fener yine yapti yapacagini adami ts ye satti devre arasinda ve adam yine forvete cekildi. Ha selcuk faktörü yine bas gösterdi orasi ayri. ama adam da futbol adina hic bir sey kalmadi !
    Benim sevmemin nedeni bu. Adam hakkatten yetenekliyken biraz da sanssizligi yüzünden düstügü haller can acitici. Bizim futbol anlayisimizla adam genc zayif celimsiz ama yetenekli teknik oyuncudan kasli düz santrafora dönüstü. oyun icerisinde pozisyona giriyor ama o eski kanat günlerinde ki tekniginden bir haber. ve modern futbolda - her ne kadar ülkemizde olmasa da - düz santrafordansa 4-6-0 taktigi gibi 6nin 6 si da forvet olabilecek bir taktigi tercih ederim ama burak o özelligi kaybetti.

Gelelim diger takimlara. Burak sürekli kendini yere atiyor diye sevmeyenler var. Iste bu sacmalik. Adam futbolcu. ve kazansin diye para ödeniyor. Kaldi ki kendini yere attigi söylenen pozisyonlarin genelinde de faul oluyor. ha hepsinde degil. zaten faul olmayanlarda burak acayip abartmis düz kosarken kendini yere atmis oluyor. Ama kazandirdigi penaltilar fauller macin kaderine etki ettigi icin ve tartismali olduklari icin sevilmemesi normal.

0|0
    0|0
  • Adam yeteneksiz, tamam gol atiyor ama kaç sezondur kaç tane gol kaçirdiğini unuttum. Bi' satamadik bu adami.

0|0
    0|0
  • Futbolcu olmak sadece gol atmakla olmuyor. Insanın karakteri de onemli ve burakta bundan yok. Hemen g... ü kalkan oyunculardan kendisi. Bu yüzden ben sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Girdiği pozisyona göre az gol atıyor

0|0
    0|0
  • emek hırsızı olduğu için sevilmiyor. birde 50 pozisyonun en fazla 15 ini gol yapmıştır

0|1
    0|0
Yükleniyor...