Örtünme konusundaki düşünceniz nedir?

Örtünmeyi düşünür müsünüz? ve de eşinizin, nişanlınızın, arkadaşınızın örtünmesini ister misiiz?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• turkiyede cevremde ortunen insan yok ama yasadigim ulkede herkes ortunmus dinimizde ortunme var carsafi kastetmiyorum turban var ama sevdgim kiz ortunmek isterse hayir yapamazsin diyemem veya ortunmusse cikar da demem kendi karari saygi duyarim cevreme anlatmasi zor olur ama biz mutluysak kimseye aciklama yapmak zorunda degiliz ona yapilacak baskilara engel olurum

4|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• esim veya nisanlim örtünecek olsa tuhaf karsilanirdi, hatta ayrilirdim sapkinlik var diye.

arkadaslarimdan disi olanlar dilerse örtünür bize ne?

düsünmüyorum öyle ise yokum.

0|0
    0|0
  • hayır ancak kendim dilersem örtünürüm tabiki de

0|1
    0|0
  • düşünmem

0|0
    0|0
  • asla

cumhurıyete karşı saldırı olarak görüyorum (bahsettıgım anneannelerın babaannelerın taktıgı masum bas ortusu degıl )

o yasam tarzında ınsanlarla uyusamayacagım hayat gorusumun paralel olmadıgı gercegı dogrultusunda arkadaslık dahi etmem , diyaloga bile girmem

0|0
    1|1
    • ... Cumhuriyet nedir? Bana anlatırmısın?

• sebebi şu tartışmak gereksiz geldi , neyi ne kadar bildiğimi ispat etmek zorunda değilim , aynı görüşte olmadığımız ortada ama bu'' haha neyi ne kadar biliyorsun ki'' gibilerinden cümlelerle başlayan tahrik dolu gaza getirmelere paye vermiyorum iyisi mi iç huzurum için hiç bulaşmayayım

sevgiler

• ... Önce açık rumuzla yazıp,sonrada gizli kullanıcaya çevirmen,cevaplarının ve düşüncelerinin ne kadar arkasında,"bilgilice" durduğunu gösteriyor,gizli profilde cabası ! Bir şeyi hatırlatayım ; Atatürk'ü ilkokul kitaplarından aklımda kalanlarla yaşamadım,emin ol senden hem daha iyi tanıyorum,hem daha çok seviyorum.

Saygılar.

• En kısa zamanda düşünüyorum. Ama herkesin kendi düşüncesi ve iradesi.

0|0
    0|0
    • inş hayırlısı olur.kendi düşüncelerim doğrultusunda sevinirim tabi.açık ya da kapalı ,seviyeli tüm bayan kardeşlerimize de sevgiler gönderiyorum.

• .tabi ki burada arkadaşız.her zaman görüşmek isterim.gizli kullanıcı olunca anlaşılmıyor tabi kim olduğunuz.mesajla yazarsanız memnun olurum.teşekkürr ederim.

• Böyle iyi teşekkürler.

• ben rahat bi ailede büyüdüm ben şahsen o kapansın kızım kapansın falan demem içinden gelmeli ama benim şuanda öyle bir düşüncem yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Örtünme dinde var mı yokmu?Örtünme gereklimi değil mi? Bu soruların hiç bir zaman cevabını bulamayacağız heralde.Vücudun mahrem sayılan yerlerinin tabiki kapatılması gerekir.Ama şunu sormak gerek saç mahrem mi ya da ayak yada göz(afganistanda gözler bile kapalı) ya da kollar mahremse eğer bizde örtünelim.Evet bunu konuşalım biz,erkeklerde örtünsün nasıl olur.Eğer saçın görünmesi günahsa ve ALLAH buna bakarak hüküm verecekse dünyanın yarısı yanacaktır o zaman.Eş,dost,arkadaş örtünürse örtünsün sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • ben şahsen karşımdaki kişinin kıyafetinden önce kafasının içine, karakterine vs. bakarım... şahsen ben ne örtünen kişiye niye örtünüyor diye sorup onu açmaya çalışırım, ne de örtünmeyen birini örtmeye çalışırım...

1|0
    0|0
  • bu konular aslında burda acılmamalı bazı insanlar örtünme konusuna o kadar ön yargılıki bazen cok ters laflar edip günaha girebiliyorlar bir insan bilmeyebilir yanlısa düsebilir bilmeyen insana anlatmakda bilenlerin üzerine farz oluyor bu sefer örtünmek Allahın emri ama örtünmek sadece sacın örtünmesi ile olmuyo umarım bu konuya bayanlarımız kesinlikle kapanmam kur'anın neresinde yazıyo Allahın öyle bir emri olduğu gibi katiyen kapanmam gibi yorumlar bırakmazlar

0|1
    0|0
  • Bu tip sorular sorarak insanların bir birlerini incitmesine birbirlerinin değerlerine hakaret etmesine neden oluyorsunuz kaldıki bu soru sorulmuştu

0|0
    0|0
    • soru ile insanların birbirlerine hakaret,inciltme kelimelerini hangi düşünce ile yanyana getirdiniz anlayamadım ve hayret ettim.ben burada herkesin kendi düşüncesini sordum.sırf muhalefet olsun diye yazdınız herhalde.

• Elbetteki isteyen istediğini soracaktır ama benzer sorularda verilen cevapları okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

• bu sitede benzer sorular olabilir,doğrudur.soranlar farkedemeyebilirler.herkes de cevap veremediğine göre konu tazelenmiş olur.

• bu konu çok uzar gibime geliyor =)

örtünenlere kimisi geri kafalı der ki çok örnek görmüşsünüzdür örtünerekte çok şık giyenen bayan benim bu konudaki düşüncem ulu önderimiz Atatürk zamanında böyle bir yasak koymuş o zamanki duruma bakılırsa bence bu şarttı kadınlara özgürlük yeni kazandırılmış cesaret edipte başını açacak bayan çok nadirdi bayanların arkasına saklanabilicekleri bir sebeb sunmak gerekirdi ülkenin gelişmeye hakkı vardı bir medeniyete ihtiyacı şuan sorsak ki Atamıza bence herkezi özgür kılıcaktır... ilk başta bende karşı çıkmıştım bu başörtüsüne ama biraz düşününce insan hak veriyor sanırım ki şunuda söylemek lazım şuan gerçekten inanarak örtünen kişi sayısı çok az, bir çoğu yakıştırdığı için örtünüyor

sevdiğim kişiye gelince kendini nasıl rahat hissedicekse öyle giyinsin..

0|0
    1|0
  • çevremde toplum baskısı var. kapanamıyorum :D

1|0
    0|0
  • örtünme işi dini bir inançtır. herkes istediğini yapabilir.yani kısıtlama yapılamaz. başını açınca başını açınca uygar çağdaş biri oluyorda kapatınca olmuyormu yani...sonuç olarak ; herkes özgürdür ister kapanır ister açılır...

1|0
    1|0
  • herkesin kendi iradesi var kendi özgürlügüne bırakırım

0|0
    0|0
  • zorla güzellik olmazherkesin kendi düşüncesine saygı duymak gerekir örtünmüyorsa sadece saygı ile karsılamak gerekir tersi bir durmdada saygı önemlidir

0|0
    0|0
  • s.a örtünmesine örtünsünler ama üstü minare altı degişik olmasın . nizamine uygun olsun. o zaman o sabıtmış erkeklerde kalmaz. ondan sonra laf atıyorlar vs diyorlar örtündümü laf atmazlar öteki türlü erkekleriniçi dökülüyor.

1|0
    1|0
    • sapık sapıktır örtünmekle önüne geçemezsin ... bu seferde onlar örtünme fantezileri üretiyorlar kendince... onları hadım edeceksin herşeyden önce ancak ozaman burda birşeyleri değiştirebilirsin ...

• peki ama sapıklar bedelini agır ödeyen varlıklardır aslında doymadıkları için böyledirler. dogru ama mantıklı olanını yapmak gerekir.

• isteyen örtünür isteyen açılır bunun için birinden ayrılmak çok saçma

1|0
    0|0
  • kalben gelen bır durumsa buna hayır demem sonucta ben kısıyı goruntusuyle sevmedım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...