Market sütünün hiçbir yararı yok mu?

Prof. Doctor Ahmet X. markette satılan sütlerin hiçbir faydası olmadığını ileri sürüyor yani süt inekten çıktıktan sonra fabrikaya gitmeden tüketmemiz gerekiyormuş vitamini alabilmemiz için. Katılmayan var mı ?

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• evet bence öyle mesela şunu söyliyim arkadaşım bizim burda hemen inekteen eve gelen sütlerden bulunuo var yani komşuların inekleri falan öyle bir paket sütü koyuyoruz bardağa birde onu arasında dağlar kadar fark var hem koku hem tat hem renk şimdi inekten hemen çıkıp gelen sütle o süt hangis daha yararlı düşün ama şuda var inekten sağılldı geldi ozamn hemn içemiosun tabi kaynatman lazım yine vitaminler ölüo valla bana görede en katkısız olanı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Süt olayı çok ince bir mesele bence bu konuya fazla girme. Ben pastorize süt tüketiyorum. Köylerde çamura yatmış ineğin altına kova koyup sağıyorlar. Birde hayvanı sağarken kovanın içine hayvanın pislikleri dökülüyor. O pislikleri bezden geçirip eliyorlar. Birde süte 1/5 oranında su karıştırmak suretiyle çoğaltıyorlar. İşte asıl doğal süt o. :D Pastörizasyon işleminde vitaminler ölmez sadece zararlı bakteriler şoklanarak öldürülür. Pastorize sütlerde de üçkağıt var ama açık sütten daha temiz olduğu kesin.

0|0
    0|0
    • dostum koylerde camura yatmıs ınekler dıyorsun sen reklamlardakı o yemyesıl ovalarda ucan ınekleremı ınanıyorsun orasıda mera gıt bakalım bır gor nasıl yetısıyor onlarda normal ınekler gıbı yetısıyor hemde doğal beslenmeyerek anlarsınızda ıs ısten gecer su koyuyorlar dıyorsunuz vala ben taze sut kullanıyorum su olduğunu hemen anlarım ama yok tas gıbıde yoğudu cıkıyor ama ınekten ınege veya kullandığı ottan fark eder

• tabııkı taze sut taze taze sutte ne ıctığını bılıyorsun yıllardır taze sut ıcılıyorduda bır sey olmuyordu pastorıze sutler cıktıdamı bozuldu ıs tıcarete dondu tabııkı taze sutlerı kotuleyecekler kotulemezlerse pastorıze sutu ıcen olmaz onca sermaye heba olur.pastorıze sutte vıtamın arama vıtamını ölüyor benım arkadaslar var yoğur farbısında sut farbıkasında calısyorlar gorsenız eve almazsınız dıyorlar.bunun yanında hazır tavuk.hazır dondurma(sut tozuylan yapılıyor)saf sut yok

0|0
    0|1
    • Dostum haklısın şimdiye kadar millet açık süt içiyordu bir şey olmuyordu. Sence neden? Çünkü Bu kadar üç kağıtçı yoktu. Millet bir birine güveniyordu. Üniversitelerin araştırma raporlarında açık sütlerde tifo, dizanteri ve brusella gibi bir çok bulaşıcı hastalıkların yanı sıra yüksek oranda su tespit edilmiş. Ekstradan sağlık bakanlığı da aynı şekilde açık sütün yeterince sağlıksız olduğunu defalarca söyledi. Paket sütte en azından muhattabın belli.

• ben o unıversıte raporlarını gormedım senın dedığın hastalıklar paket sutte yokmu pekııı gecenlerde bır tv'de programda paket sut,yoğurt satıcısı acıklama yaptı normal taze ınek sutlerınden alın yoğurdu kendınız evde yapın tamam cıvık olabılır tam tutmaya bılır ama evde yapın dendı yoğuda domuz yagına kadar konuluyor dendı gercı daha arastırılıyor muallakta kaldıda kabul etmedıler bırılerıde var dıyor kıme ınanacagımızı sasırdık yuzde yuz dana etı denıyor ıcınden tavuk etı cıkıyor hemde pınarın

• Aşağıdaki adresi incele o haberin raporuda vardı elimde fakat bulamadım. Bak paket süt satıcısı veya üreticisi değilim kim ne isterse onu içsin fakat pastörizasyon'dan geçmiş süt daha temizdir. Kendi çiftliğin vardır. Hayvanı adam gibi besleyip, sütü adam gibi alırsan o ayrı. Bu işi yapan köylüler kendinden bezmiş. Adam zaten 3 kuruşa süt satıyorum mantığı ile hareket ediyor.

link

• Artık sağlıklı bir şey de kalmadı, inek şutu yerine keçi şutu icin diyorlar. Yakında sofralarda görücezz onu da:)

0|0
    0|0
  • ahmet x xmane özenmiş yada malcom x e :) ne demek pastorilize olmuş süt iyi değil demek iyi mi bu adam. illa gündemde kalmak için bir şey diyecekler inanma pastorize süt en yararlı süttür.

0|0
    0|0
  • işlem görmüş bütün yiyecek ve içeceklerden uzak durmak en iyisi herhalde.

0|0
    0|0
  • Günlük şişe süt almakta fayda var bence. Ahmet Maranki hocamız da böyle söylüyorsa eğer doğrudur;) Sütaşın günlük şişe sütünü tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Ben katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • İşenmemeiş çiğ süt güzelde kim nasıl bulacak ? Doktor onuda bir açıklasa...

0|0
    0|0
  • dogru kacı cok ısıtılıyo mikroplar ölsün diye ama o zmanda vitanimler ölüyo

0|0
    0|0
  • onu diyene sorsana kendisi inek sağmayı biliyormuymuş

0|0
    0|0
  • El altından İnek çiftliği satın almıştır milleti yiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Valla adam doğruyu söylemiş dalga geçmenini lüzumu yok diyorum yararlı bi bilgi ona tavır gösterseniz de vitamin alamayacaksınız:) İlginç geliyor bazı yorumlar yaa günlük sütler var işlenmemiş onları alabilirsin

0|0
    0|0
  • sütte vitamin yok tatlım :) x=maranki mi? :))

evet bence de öyle. küçükken köy sütü içerdim boyum uzuyordu 4 yıldır uzamıyor :(

0|0
    0|0
    • Ne alakası var her köyde büyüyen 2metre olurdu o zaman boyla alakası olmaz sütün.

• hesapsız mısın nesin git öğrende gel bu işleri :)

Yükleniyor...