İslama göre tesettür nasıl olmalı?

İslama göre tesettür nasıl olmalı? İslami tesettürün çarşaf olduğu doğru mu?

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Tesettür farzdır ancak çarşaf giymek farz değildir. Vücut hatları belli olmamalı. Yüzü ve elleri dışında bütün vücutlarını örtmeliler. Örtü, dikkati çekecek renk ve şekillerden de, uzak olmalıdır. Bağlama şekli dikkat çekmemeli.

([Kadınlar, yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [saç, kulak, boyun, gerdan gibi ziynet takılan yerlerini] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [Nur 31].

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bayanın vücut hatları belli olmıcak,bileklere kadar kol ve bacaklar kapalı olucak, ve bu türban olayında deve höngücü gibi yapmıcaklarmış kafalarını. Aslında zor bişeyi yok , uzun bi etek ve bol bi uzun kollu blüz giyilip saçlar kapatıldığında gerçekleşen bi olay ancak insanların kimilerine batıyo işte. Orasını burasını açıp gezen çağdaş medeni , başını kapatan pardesü giyen geri kafalı yobaz. Eğer medenilik buysa ben medeni değilim arkadaş !

3|0
    0|0
    • Medeniyet dediğin açmaksa bedeni desene hayvanlar daha medeni. Necip Fazıl KISAKÜREK.

• Aynı sözü bende yazıcaktım millet özenti der diye yazmadım . Katılıyorm

• tesettür doğru ama ayn ızamanda bir ahdiste" kafaları deve hörgücü gibi oalcak onlar haddi aşanlardır" diye sözde var ...tesettür türban değildir bi kere öyle boynuna iğnelelrle sıkıca yapılmaz yaşlı teğzelerimizin yaptığı gibi kapatılır çarşaf diye bişeyde yoktur sadece denilen şudur diyelim ki bişey giydiniz onun üstüne hatlarınızı belli etmyecek birşey giyin denilir bu pardesüde olabilir çarşaf giyenlere saygım var ama saçma ve yanlış yapıyorlar dinde öyle bişey yok...

1|0
    0|0
  • Vücut hatları belli olmayacak şekilde bol, el, ayak ve yüz uzuvlarını kapatmayacak şekilde örtünmesi gerekmektedir. Zamanında tekstil sektörü bu kadar ileri boyutta olmadığından kara çarşaf ile yapılıyordu, günümüz çağında ise bu daha değişik yöntemler iler yapılabilmektedir.

1|0
    0|0
  • erkeğin kadından etkilenmeyeceği şekilde,fizik belli olmayacak

2|0
    0|0
  • kendisi kolay, cevabı zor bir soru. Şeriat ülkelerinde çarşaf, Adnan oktara göre makyajsız yer kalmamalı :D. Fikrimi sorarsan kimliği kapatmayacak ölçüde giyinmek yeterli

1|0
    0|0
  • kural ayet açık ve net ziynetlerini örtün bu kadar

1|0
    0|0
  • Dar giyinip kıçını başını gostermeyecek.tesetturunde bokunu cıkardılar be gizemli

1|0
    0|0
  • keyfinin kahyası değilim de ne amaçla sordun çok merak ediyorum

1|0
    1|0
    • Sitedekilerin fikirlerini öğrenmek amaçlı. Belki merak gidermek amaçlı. Sen neden böyle bir cevap verdin hangi amaçla?

• bende merakımı gidermek için sordum

• karaçarsaf olcak sadece gözler görüncek

0|0
    3|0
  • Çarşaflara bürünsünler şakirtleri tanıyalım.

0|0
    3|2
  • bilgilerim dahilinde ıslamı tesettur nahmahrem olan her yerın kapanmasıdır... kadınlarda yuzun eller ve ayaklar harıc her yer nahmahremdır...

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...