Cemal süreya'nın bu sözünde anlatılmak istenen nedir?

Ağlıyordum.O gidenler, 'Sen iyi bir insansın' diyordu.

Ve hiçbiri de aslında iyi insan sevmiyordu.

bu sözün anlatmak ıstedgı nedir ? ben anlayamadım fazla..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yani aslında bir vedadan bahsetmiş.Bana göre iyi adam değil sözü vardır.Aslında olay şu.Birisinden ayrılırken sen iyi bir insansın denir.Mademki o iyi bir insan neden terk edilir.Gerçekde şu bana göre iyi değilsindir.Ve sözün bir kısmı söylendiği için yalandır.Yani sen iyi bir insansın ama bana göre iyi değilsin demekdir.Aslında şuan Cemal Süreyya'nın bu kısa sözü için belki bir kitap dolu söz etmek gerekir.Ama bu söz kişiden kişiye göre kısıtlıda olsa değişir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Teselli edenlerin hiçbiri içten değiller...sus ağlama başım şişti diyemediklerinden ağlama artık kıyamam göz yaşlarına derler...

0|0
    0|0
  • söylemek istediği şu. eğer ben iyi insan isem neden benim gibi iyi birinden gidiyorsun dior... şuda varki iyi insan 4*4 lük insan değildir. iyi özellikleri çok olan insandir. Okulda 5 üzerinden 4 demektir. işte o kusurlarını sevmediği için insanlar ondan gitmişler. farkında bile değil:))

0|0
    0|0
  • İnsanların nankörlüğüne anlam verememiş halde ağlıyordum.

Hepsi, ''sen iyi bir insansın'' derken, deveye dikenin yarandığını açık açık teyit ediyordu

Ve hiç biri, aslında iyi insan sevmiyor, fakat kullanıyordu.

Çünkü, iyi insan sıkıcıydı, renksizdi.

Sırf iyi diye, insanlara gölge ediyor ve batıyordu.

Nankörlük, bu yüzden birinci sınıf bir histi.

0|0
    0|0
  • madem iyi bir insanım neden gidiyorlar,demek ki iyi insan sevmiyorlar mealine gelen bir düşünce.

1|0
    0|0
  • İyi bir insansın ancak çevrendeki insanlar iyi insanları sevmedikleri için terk ettiler diyor.

0|0
    0|0
  • sevselerdi gitmezlerdi..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İyisin doğrusun ama ben gidiyorum demişler ayrılmışlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...