Mavi, yeşil, ela göz renkleri hakkında seçim şansınız olsaydı...

Mavi, yeşil, ela, kehribar, gri gibi kahverengi dışındaki renkli göz olarak adlandırılan göz renkleri renk pigmenti eksikliğinden kaynaklanan bir genetik rahatsızlığıdır. Güneşe karşı çok daha hassastır, daha çabuk mikrop kaparlar...Şimdi ise çocuğunuz olacak ve seçim şansınız var.Bu genetik rahatsızlığı bilmenize rağmen çocuğunuzun göz renginin bu üçünden biri olmasını ve sırf siz bu renkleri seviyorsunuz diye çocuğunuzun hayatı boyunca ışığa aşırı duyarlı olmasını ister miydiniz?Psikopatça biliyorum ama cevap verin gene de :)

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Benim gözüm ela ama öyle duyarlı değil gözlerim.Ayrıca her renk olabilir, ben pek takmıyorum.Bakışları daha önemli bence.

• Takıntılara gerek yok :)

• Takıntılı değilsin güzel :) Ben zaten renkli göz beğenmiyorum, takıntım da yok. Olsaydım da kıyamazdım çocuğuma.

• Yani renkli olsun ya da olmasın fark yapmaz yaa :) Özel bağlamda budur :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 17

• güneşe duyarlılık önemli bir konu değil.güneş gözlükleri var.çocuğumun renkli gözlü olmasını isterim.dünyada yapılan anketlerde en çekici göz renklerinin yeşil ve mavi olduğu belirlenmiş.benim için fazla önemi de yok htt*://i1.allaboutvision.com/i/conditions/graph-poll-eye-color-pref-2012-02-267x165.gif

• Direk hasta yaptın sende.yeşil gözlüyüm ve güneşe duyarlılık dışında hiç bir sorun yaşamadım.ki zaten çok da rahatsız edici bir durum değil.genetik bir rahatsızlık olarak görmüyorum kesinlikkle.çocuğumun renkli gözlü olmasını isterim..az olan her zaman daha değerlidir

• Uyduran biri varsa o da sensin...
      Hoşçakal.

• tıp hiç bir zaman hastalık terimini kullanmaz,nerenden uyduruyorsun?her yerde genetik mutasyon olarak geçer.

• Bunu ben değil tıp söylüyor.

• Öncekileri Göster
  • siyah.zeytin gibi olacak

• :D:D

• + Sen de bendensin.

• gozluge ıhtıyac duymayan bır goz olsun da ne renk olursa olsun

• Onemli olan huzur

• Herzaman tercihim siyahtır, Cok açık renk göslerden nefret ediyorm.

• Benim gibi biri daha :)

• karım yeşil kızımn gözünü mavi isterdim bide çok hafif şarışın olsun kızım :)

• az şekeri bol olsun kızımın yanaklarını ısırcaaaamm :D

• Siparişi aldık. Hazır olunca bildireceğiz efenim. :)

• Bunu bilmiyordum ve gözüm mavi olsa kızlar peşimde koşar gibi bir düşüncem vardı,Amaann boş ver kızları en azından gözüm kahverengi, sağlıklıyım ve normal olan da bu. :)

• Aynen :D

• Yani boşver gitsin. :)

• Ela olsun laa:))

• ela gözlü iyidir.

• Mavi renkten birz çekinirm. Yeşil olsn dedm ..

• sarı veya kırmızı olsaydı düşünebilirdim

• kırmızı varsa olur :) hatta biri sarı biri kırmızı süper olur

• Kırmızı da varmış :) Ona göre cevapla sen de.

• mavi başka ama her tonu hoşuma gitmiyor lacivert gibi koyu olanı, o olmazsa ela göz takıntılıyımdır.

• şu ankinin biraz daha açık mavisi .. lacivert gibi bi şey akşamları gözbebeği de buyuduğu için rengi anlaşılmıyor .. sonra sabah "aaaa senin gozlerin mavi miydiiii" gibi gerizekalıca sorular ..

• ben vanda çocuk yapıcam bi gözü yeşil bi gözü mavi olsun.

• :))

• Kedidir kedi :)

• bu renklerde olmayan gözleri ışığa duyarlı tanıdığım bi arkadaşım vardı. :) Normalde olsa risk var. O yüzden yeşil göz isterdim.

• evet isterim mavi olsun :)

Kızlar Ne Diyor 9

• bal rengiyle kehribar aynı mı oluyor bir bulamadım göz rengimi bazıları kehribar bazıları bal rengi diyo :o ?

• mavi göz en güzel kusurdur diye bi söz var :) ben kahverengi dışındaki renklerin bi sağlık problemi sonunda olduğunu biliyordum :) ama olsun :) ben en çok yeşil gözü seviyorum.annemin gözleri yeşil ve çok güzeller.keşke onun gibi gözlerim olsaydı :) benimkiler de ela :) ben de problemli olanlardanım yani :) kardeşiminkiler kehribar rengi :) bizim ailede bu konuda tek sağlıklı insan babam :D

• ben ela gözlüyüm ama, çok aşırı derecede bir hassasiyet yok var ama aşırı değil.. evladımın gözleri anneannesine benzesin...öyle güzel göz görmedim ben :))

• Orası öyle tabii :)

• amin cümemizi :)
      göz rengi değil bence bakış önemli derinlik önemli..

• Kardeşinin gözleri de hoş çok... Değişikmiş hakikaten...
      Allah sahibine bağışlasın :) Ben kahve seviyorum büyük ve kahve :)

• Öncekileri Göster
  • Vallahi bunca yıllık renkli gözlüyüm henüz bir zararını görmedim çok şükür. Çocuğum da renkli gözlü olsun:)

• @operdakihayalet taktın gazetelere:)

• Ya çok fark etmez aslında. Babası renkli gözlü değilse ona da benzeyebilir :P

• o okuduğun gazeteler renk mi bırakır :)

• Öncekileri Göster
  • enee :D vella bravoo güzel soru :D düşündürübenim göz rengim baskın gelir büyük ihtimal ama ben hep göz rengim yeşil gri olsun istemişimdi ancak kendimde olmayanı çocuğumda olsun istemem biraz baskıcı bi tutum olabilir. ileride daha fazlasına müdahele edebilirim. :D hepsini geçtim mavi gözlülerde daha fazla hassasiyet olduğunu duymuştum. yeşil gözlü arkadaşım var bana mısın demiyor gözü belertip belertip bakıyor :D yeşil olsun

• Teşekkürler. :) Peki olsun bakalım.

• ela seviyorum.

• kızımın gözleri benimki gibi olmalı lan banane. bi lann ben çocuk istemiyorum

• Lann senin gözün ne renk.

• benim mavi ama genetik rahatsızlık olması ilginç... gerçi genetik ama rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum. neyse.kehribar rengi güzel seviyorum.

• benim yeşil mavi olmasını isterdim

Yükleniyor...