Hangi dövüş sporunu ögrenmeliyim?

Arkadaşlar savunma veya saldırı amaçlı en etkili dövüş sporu hangisi.. özellikle sokak icin ve bir kisiye birden fazla kisi tarafından saldırı oluyorsa..

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dövüş kuralının temelinde yatan tek vuruşta indirmektir. Gösterişli hareketler falan yok , olsa da sokakta yapılmaz zaten. Dövüştüğün alanın genişliği de kullanacağın teknikleri etkiler. Bu yüzden dar bir alanda tekme sallaman çok zor olacağından ve dar alanlarda dövüşmek zorunda kalacağından ötürü taekwondo tavsiye etmem. Tek vuruşta bir kişiyi indirmelisin ki diğerlerini de devreden çıkarabilesin. Dar alanlar için en ideali ya boks ya da tayland boksu olabilir. Sadece savunma yapacaksan , saldırıya gerek duymuyorsan judo öğrenebilirsin , çok kıvrak olursun ve rakibinin dengesine oynarsın oyununu. Yok ben rakibin kolunu bacağını kırayım ya da tam bana vuracakken kitleyim onu ya da kısa süreli felç edeyim diyorsan Jiujitsu öğrenebilirsin

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim kardeş... tek tek araştırcam..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Teakvando iyi olur

0|0
    0|0
  • muay thai miydi neydi öyle bişeydi onu öğren kol ve sırt ve göbek kasın fena çalısır gelişir. üstelik kabada olmazsın ince kalem gibi civan delikanlı adam çıkarsın çakı gibi komando :D

0|0
    0|0
    • Fitnessa basladım kanki.. dedigin sporu bir araştırayim..

• kick boks.

0|0
    0|0
Yükleniyor...