Sporcular bişey sormak istiyorum dambıllarla ilgiliiii?

bir kaç haftadır dambıl çalışıyorum omuz ve kol kası için.
Her iki kolumada 2.5 alıyorum ama hafif geliyor. Fakat kaslarımda öyle istediğim gibi bir gelişme yok. 4 kiloya cıkarmayı dusunuyorum her iki kolumada.
Omuz ve kol kaslarımı çok geliştirmek istiyorum. Spor salonuna gidemıyorum vakit yok.
Hergün de 3 tane belirlediğim hareketler var onları yapıyorum.
Ya ne önerirsiniz, omuzlarımın ve kollarımın kaslarının gelişmesini çok istiyorum eskisine göre baya gelişme var ama istediğimgibi değil. Şişsin istiyorum.

Bildiğiniz hareketler varsa bana bir yazabılırmısımız ya?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• mesela hummer curl yap 3 set 8 tekrarrdan daha sonra iki koluna birden izometrik kasılma uygula 5 sn 1 haftada farklılığı göreceksin birde biceps kasına her fleksiyon haraketinde mutlaka yarım tekrarlarda uygula dorien yets çalışma stili birazdaha bilen arkadaşlara

0|0
    0|0
    • Ama hüçbişey anlamadım valla

• ağır bir nesneyi kaldırmaya çalış 5 sn kadar bu yeterli olacaktır kasların için birde vücut ağırlığına orantılı protein almalısın gün ortasında da mutlaka yumurta gibi amino asit yönünden zengin bir besin ve her antremandan sonra lif yönünden zengin bir meyve yemelisin bunlar senin işine yarayacaktır

• Pekiii anladım cok tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 12

• Barfiks asıl , ya da şınav ceker isen vücudundaki bütün kasları çalıştırmış olursun.

0|0
    0|0
  • 2 hafta çok az bir zaman.

0|0
    0|0
  • bu konuları çok iyi araştırman lazım kaçar set kaç kilo ağırlık ayrıca sadece kasların işlevlerini iyi bilmen lazım hangisinin ne zaman çalıştığını falan

0|0
    0|0
    • Nasıl bilicem ki ya spor salonuna yazılmaya vaktim yok.

• 1 saat zamanın olur yoksa da spor salonunda bir hocaya git bunları söyle sana güzel bir program hazırlasın yardımcı olurlar kesin

• Ağırlığı arttırman gelişmeyi hızlandırmaz , önemli olan ağırlık değil hareketleri doğru şekilde yapman.

0|0
    0|0
  • Yazarak zor.. gorerek anlaman lazim yazsam bile hareketi dogru anlayamazsin.. etkili sonuc icin hareketleride kusursuz yapman gerek

0|0
    0|0
  • kız 2 tane dumbbell ile kol hareketı soruyor sınav cek dıyende var barfıks cekk dıyende ayrıca kız evde calısıorum 2 dumbbelım var demıs bench pres yap dıyen ble cıkmıs yuh ya hangı hareketlerı yapıyosun yazarsan ben sana yardımcı olayım

0|0
    0|0
    • Military press, upright now, dumbbel laterals bu üçünü arkadaş önerisiyle yapıyorum. Yap gelişir dedi ama istediğim gibi olmuyor. Yani yaparken bişey hissetmıyorum ne acı ne ağrı..
      Esnek vucudum var baya. Geliştiğini be çalıştıgını anlamak istiyorum:/

• Beslenme önemli evet. Cok fazla yemek te yemıyorum. Dikkate alıcam hepsini söylediklerinizin. Omuz ve kollarım için çalışıyorum zaten. O hareketlerin omuz için oldugunu biliyorum. Teşekkür ederim

• bench press yapmaya calis dambillarla sinav cek bol bol omuzun genislesin :) aceleye getirme yavas yavas olacak bisi 2 haftada olacak bisi degil sabır...

0|0
    0|0
  • İstediğin hareket olsun ama hiç güzel durmuo kadında kol ya da omuz kasi

0|0
    0|0
  • barfız cekmeye calış kanat ve omuz gelıştırır kollarınında gelıştıgını göreceksın.

0|0
    0|0
  • mekik çek ne bilim bir yerlere tutunarak asılmaya çalış dediğinle tek o iş olmaznetten bak

0|0
    0|0
    • Karın kaslarım var. Günde 2 set 100 mekik çekıyordum. Son 2 haftadır ugrasmıyorum onunla omuz ve kollarıma taktım.

• Evet evet kesınlıkle işte o dengeyide spor salonunda sağlayabilirim sanırım. Mesela karın kaslarım fazla gelişti ama omuz ve kollarım ince bacaklarım uzun ince:/ omuz ve kollarımı geliştirmem lazım kafaya koydum:/

• kendinde çözümü buldun ;)

• Tam kanat ve kol calismasi

0|0
    0|0
  • Bırak hareketi direk güreşe başla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sakatlama kendini bu ağırlıkla devam et bence ama sadece klasik dambıl hareketi yaparsan işe yaramaz kanın arkasına doğru dirsekten kırarak götürme gibi faydalı hareketler car resimsel bakman lazım

0|0
    0|0
  • hafif geliyosa ağırlığı arttırman lazım yoksa gelişmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...