Niçin hayattasınız, niçin yaşıyorsunuz?

Hepimiz bu dünyaya şans eseri geldik, o kadar sadeydi ki her şey hayata gözlerimizi açtığımızda: 'Sanki sadece yaşamak için gelmiş gibiydik'. Sonralarında her şeyi kurcalamaya, öğrenmeye başladık. Birilerinin peşine takıldık, birilerini peşimize taktık. Sonra da oradan oraya koşuştururken bulduk kendimizi. Birden hayat öyle bir anlamlandı ki, bir motor takılmış gibi beynimize; diğer insanların yaptıklarını yapmaya, duygularımızı yer yer göstermeye başladık. Henüz kimsenin tam anlamını veremediği, sözlüklerde türlü türlü tanımlarla geçen duygular edindik: aşk gibi.

Ve büyüyoruz, gençleşiyoruz, olgunlaşıyoruz, yaşlanıyoruz. Hayata belli başlı amaç ve anlamlar yüklüyoruz. Bazılarımız yükleyemeyip depresyona giriyor, kimileri hayatı gelişigüzel yaşıyor. Hayatını kendi istediği gibi şekillendiriyor kimisi, kimisinin hayatı başkalarının elinde, kayıp gidiyor, 'hayatını kaybediyor'.

Peki sizi hayata bağlayan ne?

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Allah'a kulluk etmek için yaşıyoruz. Bu dünya imtihan dünyası. Öldükten sonra ölümün olmadığı ebedi hayatın iki temel mekanı cennet ve cehennem var. Bizde Allah'ın rızasını kazanmak ve görevlerimizi yerine getirmek için calışıyoruz ki öbür tarafta rahata erelim.

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 10

• Bazıları bu dünyaya bir sınav için geldiğini düşünür, bazıları da şans eseri geldiğini ve neslini sürdürmek için geldiğini... Ben ikinci gruptanım. Niye yaşıyoruz bunun cevabı belli. Neslimizi sürdürmek için. Hayattaki temel amaç bu, diğer amaçlar bundan kök alıyor. Bunun için beslenmemiz ve bir eş bulmamız lazım. Bütün hayatımız okul, iş, evlilik, sonrasında da çocuk yetiştirip dünyayı terketme üzerine kurulu artık. Bayrak yarışı gibi, dünyada kalıcı değilsin. Buraya bir miras bırakıp gidiyorsun. Ama o kadar da basit değil, önüne bir yığın engel çıkarılıyor. Hepsi de insan yapımı engeller. Önyargıları, gelenek görenekleri adetleri yasaları kuralları binbir çeşit baskı. Bir gün ölüp gideceğini bilen insan, bu korku yetmezmiş gibi sürekli bunlarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Sonuçta bu karmaşada hayata bağlayan şey de çocuklarına ve eşine duyduğun sevgiden başka bir şey olmuyor. Bu yüzden itiraf.com'da "torunum olmasaydı intihar ederdim, bu hayat çekilmez" yazabilen ihtiyarlara rastlamak mümkün oluyor

0|0
    0|1
    • ne gerizekalı adamlar var, buna bile eksi veriyorlar. Siz okumadıysanız benim suçum ne? Sizin gibi kahvehane veledi değilim

• Hayata şans eseri falan gelmedik .Bunu diyen eğer bir Müslümansa adamı küfre götürür. Müslüman değilsen öyle inanabilirsin sorun yok.

Hayatta yaşama amacım ise Allah'ın rızasını kazanıp ebedi hayatta mutlu olmak inşallah.

1|1
    0|1
  • Benim tek amacım bildiklerimin üzerine bilgi katmak. Öğrenmeye açım. Ömrümün sonuna kadar da böyle olacağım muhtemel. Hiçlikten ot gibi geldim, hiçliğe ot gibi gitmeye niyetim yok.

Soruya benden 5 yıldız.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler, sen de benim gibi en büyük amacını kendini geliştirmek olarak belirlemişsin.

• bir gün aşkımı bulacağım ümüdiyle yaşıyom

0|0
    0|0
  • çok fazla para kazanma arzusu

0|0
    0|0
  • Spor olsun diye gibi geliyor bazen

0|0
    0|0
  • Ailem.

0|0
    0|0
  • Amaçlarım için

0|0
    0|0
  • tabiki evladım ve ona güzel bir gelecek sağlama isteği

0|0
    0|0
  • Ben öbür dünyadan yazıyorum.İnternette ondan zor çekiyor.

0|0
    0|1
Yükleniyor...