Annenizin hasretiyle yüreğinizin yanıp tutuştuğu oldu mu?

gidişin o kadar ani oldu ki annem hala bir hayal ile bir gerçekliğin polemiklerini zihnimde yaşıyorum sensizliğe alışamıyorum hala o ilk anın ızdırabını ruhumda yaşıyorum hani o gidişin varya hani o ilk haber hani ilk duyuşum hani yüreğime ilk vurgunun beni sensizliğe koyuşun beni yanlızlığa beni öksüzlüğün karanlıklarına terkedişlerin annem yokluğuna alışamıyorum ölümün soğuk yüzüyle yüzleşemiyorum hala gerçeklerle yüzleşmeden bir hayal aleminde yaşıyorum hayat o kadar anlamsız ve boş geliyor anlatamam ifade edemem artık ruhumun serzenişlerini bağrımda yaşıyorum yüreğimin iniltileri dinmek bilmiyor hatıralar annem hatıralar her yerde hatıralar o melek yüzün gözümün önünden gitmiyor o tatlı sözlerin kulaklarımda çınlıyor bu çılgın yürek senin nasihatlerine muhtaç bu buğulu yürek senin teselline muhtaç bu yara sıcak annem bu yara derin annem bu yara yüreğimi dağlıyor annem geceler annem geceler sensizliğin kuytusunda kaybolduğum hasretine tutsak bu yürek gökyüzünün karanlıklarında yıldızların arasında seni düşlerim annem bir yıldız olduğunu bilsem mesafeler tanırmıyım annem gökyüzünde bir yıldız olsan mesafeler tanırmıyım annem senden mahrum kalırmıyım annem bu diyarlar sensiz al götür benide götür annem gittiyin diyarlara benide götür beni senin yokluğuna mahkum eyleme annem alışamıyorum annem zaman çare etmiyor mekan çare etmiyor yara kabuk bağlamıyor annem arada yüreğime bir hasretlik düşüyor annem mezarına geliyorum çömeliyorum yanı başında mezarına bakıyorum hasretimin çıklıklarını mezarına haykırıyorum içsel konuşuyorum bütün derdimi feryadı figanımı seninle paylaşıyorum ve dualar annem toprak ve ölüm işte hayatın gerçekliği bir dem hatıralara bir dem toprağa gözlerim takılıyor bir dem sesin kulaklarımda çınlıyor bir an toprağı eşeleyip bedenine ulaşmak istiyorum bir kez sesini duymak elini öpmek istiyorum annem hasretinle yanıp tutuşan şu yürek mezarının başında teselli buluyor annem ruhumun ızdıraplarını ruhuna haykırıyor annem beni duyar gibisin beni dinler gibisin sanki yaşıyor gibisin bir hayal bir gerçeklik bir hasretlik bu yara kapanır mı annem bu özlem diner mi annem bu hasretlik biter mi annem hala gözlerimde elveda edişin gözlerime bakışın elini öpüşüm ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar şimdi annem şimdi kimler ağlar benim için kimler ağlar annem...

0|0
13|9

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım anneni yeni kaybetmişsin mekanı cennet olsun...bende çok erken kaybettm annemi ona en çok ihtiyacım olduğu dönemlerde birlikte beraber bir şeyler yapamadan,yarım kalıyo insanın bir tarafı yıllar geçsede dinmiyo kapanmıyo o yara ama alışıyo insan.boğazında bi düğümle yaşamaya alışıyo.herkes ailesinden bahsettiğinde susmaya,o nu kaybettiğini bilmyen insanlar aneni sorduğunda yada selam gönderdiğinde susmaya cevap verememeye benim annem öldü diyememeye alışıyo.çocuk olsan bile erkenden büyüyosun.özlüyo insan o çıkarsız sevgiyi ve biliyosun o sevginin yerini hiç bir şeyin tutmayacağını.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• bu yazdıklarını okuyunca bedirhan gökçenin azeri annem şiiri geldi aklıma yaşadıkların çok acı ama bu dünya geçici gçici diyoruzda ancak oraya gönderince sevdiğini o zaman anlıyoruz eğer acın hafifliyecekse kardeşçe söylüyorum anneme anne diyebilirsin :(

0|2
    0|0
  • Annemi çok sevsem de şu gerçek ki çok ayrı karakterlerimiz var.

Bu yüzden çok fazla aynı ortamda kalmak bize yaramaz... Uzak kalınca da aşırı özlüyorum.

Ne çok yakın ne uzak olmalıyım ona...

Canım benim o...

1|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • ben de hasrettim bir zamanlar,uzattığım eli tutmadığı için;şimdi geçti:)

0|2
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • uzak kaldığım olmadı hiç

0|0
    0|0
  • ben annemi 12 yawinda bu tarafa gormuyorum...en aci verenide biliyor musunuz ne? hayatdami degil mi ondan bile habersizim/////

0|0
    0|0
  • Özet geç.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar okudum ama bundan da aci olanlari var

0|0
    0|0
  • yok çok şükür yanımda canım anam

0|2
    0|0
  • Olmadı hiç.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• insanlar zaten birşeyin kıymetini kaybettiği zaman anlıyor. ana gibi yar olmaz. hayattayken annemizin babamızın ailemizin kıymetini bilelim onları üzmeyelim

0|2
    0|0
  • Allah gönlüne sabır ve huzur versin kardeşim.

Yalan dünya gelip geçici.

Bütün sevenler öte alemde kavuşacak

bu dünya hasret yeri

Vuslata iman ediyoruz.

0|1
    0|0
  • Yarısına kadar okuyabildim kardeşim.Ama uzunluğundan değil.Annemi kaybetmedim çok şükür daha.Ama düşündükçe yüreğimin bamtelinde biryerler sızladı.Bunun için yarısında bıraktım kardeşim.Tamamına zor dayanırım ağlamadan.Allah rahmet eylesin annene.Aslında güzel,saf ve temiz bir evlat yetiştirmiş.

0|0
    0|0
  • gidişin o kadar ani oldu ki annem hala bir hayal ile bir gerçekliğin

0|0
    0|0
  • Bu yazıyı oku sana Anne Hathaway verecek deseler yine de okumam

2|0
    0|0
  • Okulumdan ve kaldığım yurda kadar herşeyden memnunum bu yüzden özlem sorunum yok :P

0|1
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • H ayır

0|0
    0|0
  • 6 saat sonra görüşürüz.1 yıldızını verdim.cevabım ise, hayır olmadı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...