Hiç triger kayışının kopması yüzünden yolda kaldınız mı? :)

Efenim öncelikle triger kayışı: link

Takribi 20 liraya satılan, ama işçiliği en az 300 liradan başlayan bu kayışı, ara ara değiştirmediğiniz müddetçe, kopması yüzünden aracınız yolda kalabiliyor zaman zaman.

Kopan kayış yüzünden serbest kalan piston kafaları, subaplara çarparak eğiliyor ve araca komple motor yaptırtmak durumunda kalıyorsunuz..

Araba kullananlar, hiç başınıza geldi mi buj senaryo?

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• Benim arabanın debriyaj teli kopmuştu trafiğin yoğun olduğu bir yolda ve saatte kırmızı ışıkta kalmıştım :) neyse ki yakın bir yerde tamirci vardı çektik arabayı değiştirdi .

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• mübarek durur durur ışıklarda kopacağı tutar

giyinip süslenmişken çıkıp araba ittirir insana :@

üstüne bi de arabayı durduramayıp arkada asılı kalır,tüm trafiğe reklam olurum (polislerin mobeselere bakarak çekirdek çitlemediğini umut ediyorum)

ayrıca burdan bana çekicinin tepesinde gitme heyecanını yaşattığı,babamın cüzdanında 20 liralık kayışın 30 katı masraf çıkardığı için triger kayışına teşekkürü bir borç bilirim

1|0
    0|1
  • dayımın kopmuştu kalmıştı yolda

0|0
    0|1
  • trigera koyim, sana bişi olmasın disco.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• aynennnn

0|1
    0|0
  • araç arazılar içinde en çok korktuğum triger kayışının kopması motoru kucağına verdirir onun için km gelmeden çok önce değiştirtirim. 150-200 tl için 3-4 binlira ödeyemem çektin rezillikte cabası..

0|1
    0|1
  • arabamı alınca ilk işim triger kayışını değiştirmek oldu, bi arkadaşımada zorla değiştirtmiştim ben baktırdım kayış iyiymiş demesine rağmen ama sökülünce dediğimi anladı kopmak üzereymiş.

0|1
    0|1
  • Kalmadık ama kalacağız :)) Gidilen yollar hep yokuş ve motoru acayip zorlar oluyoruz. Hadi hayırlısı :))

0|1
    0|0
  • Alttan eksantrikli motor tipi sağolsun.

0|1
    0|0
  • kaçbindeydin ?

0|1
    0|0
  • Aga benim az önce koptu triger kayışı:)

Patroncuum zam yapmıcakmış bu sene...

0|1
    0|0
  • ford taanusu severim kopsada kayışı tak devam et kapak sökmeden vurmaz

0|1
    0|1
  • aylık bakım yaptırdığım için hiç olmadı ama lastik parçalanarak çok kalmışımdır :))

0|1
    0|1
  • İki gün önce yolda kaldım. :S Kayış koptuktan sonra marşa basmamdan dolayı subaplar eğildi, eksantirik mili kırıldı. Servis 4500'e kadar fiyat çıkardı. :S 60 liara da çekiciye para verip arabayı servisten sanayiye çektim. 1300 sanayiden usta istiyor. :S Siz siz olun triger kayışını zamanında değiştirin.

0|0
    0|0
  • kalmadım vaktide geldi aslında ama erindiğimden sanaiyede gidemedim. bir gidip değiştirsek fena olmaz...

0|0
    0|0
  • aynen 90 binde unutmadan değişmek lazım çok az kaldi ztn 1 ay sürmez dolmasi kopsa motora zarar verse yine suçlusu ben olurum babam saolsun suçlanacak biri var oda daima ben

0|0
    0|0
  • bu konuda çok titizimdir. hiç yolda kalmadım daha

0|0
    0|0
  • tiger kayışı kopmadı ama vites çıktığı oldu :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...