Sekerli meyvelerin zarari varmi?

Bwn rejimdeyim bir suredir 4 -5 kilo inmek istiyorum seker falan yemek pek tuketmiyorum ama sekerli meyvelerin zarari var mi? ananas gibi , mandalin gibi vb. ?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Meyve fruktoz içerir , asıl kilo yapan şeker grubu glikozdur (aburcubur). Meyveyi sınırsız tüketebilirsin sana garanti veriyorum , burada meyveyle kilo alırsın diyen kimseye aldırış etme. Glikoz tüketmiyorsan zaten sorun yok. Özellikle 18-24 yaş arasısın ve bu yaşlarda metabolizma maksimum hızda çalışır ve kilo problemi olmaz (sağlıklı insanlarda ve glikoz tüketmeyenlerde) kolay kilo alan bir yapım var , gün içinde akıl almayacak derecede meyve tüketirim ama maaşallah gram kilo almışlığım yok. Meyveyi hiç sakınmadan yiyebilirsin

0|0
    0|0
    • Yanlış bilgiler veriyorsun hocam fruktoz dediğin şey nerde depo ediliyor? Tabikide karaciğerde karaciğerin zaten glikoz seviyesi 100 gr civarı yani az fazla fruktoz tüketimi kan şekerini bir anda zıplatır ve bir anda düşürür buda acıkmaya neden olur ben fazlasını kesinlikle zararlı görüyorum

• Aha hoş geldin canan karatay , ya abicim güzel diyorsun da o dediğin 30 yaş üstü insanlar için , gençlerde sindirim ve yakma hızı depo etme hızından kat kat daha yüksek , eğer bu yaşlarda dediğin gibi olsaydı ben aşırı obez olurdum

Erkekler Ne Diyor 3

• Sanmıyorum C vitamini faydalıdır sadece günde ne kadar yediğine bağlı 1 meyveyle hiç bir şey olmaz :) sadece ne yiyeceğini seçmen önemli muz'un GI si 55 iken elmanın 38 dir mandalina da 40-45 arası sanırım ne kadar düşük olursa kan şekerini o kadar yavaş yükseltir :)

0|0
    0|0
  • Evet, var

0|0
    0|0
  • var tabi :D olmaz mı hele jelibon tarzı şeyler tavsiye etmem sağlıklı değil

0|0
    0|0
    • Meyveli seker demiyor sekerli meyve diyor l*n hajahahaah

• ne fark eder lan? :D aynı bokun laciverti

• sonuç olarak şekerli meyve ya da meyveli şeker her neyse :D şeker var mı yok mu?

Kızlar Ne Diyor 4

• Meyveler de fruktoz yani öeyve şekeri öevcuttur kimisinde az oluyor kimisin de çok ama kesinlikle bu bildiğin beyaz şeker kadar etkili değil elbette

0|0
    0|0
  • Diyetteyken sana önerdiğim üç meyve (tabii bir tanesini seçeceksin hemen hemen hepsi değil) ;

Greyfurt, portakal, muz.

Bu'nları günde yalnızca bir kere yiyebilirsin.

0|0
    0|0
    • Rejim demişsin, pardon.

Diyet yapmanı öneriyorum fakat rejimdeyken de aynı sonuca ulaşırsın.

Rejimdeyken de bu bahsettiğim meyvelerden yemen de herhangi bir sakınca yok.

• Tsk ederim. Cunku pek yemek yemiyorum simdi spordan 2 saat once karbonhydratli falan tuketiyorum , kepekli ekmwk gibi. Sonra gelirkenden boyle yiyorum ya da corba falan.

Muz da iyi ama kilo alacagimdan korkuyorum.

Greyfurt iyi ben bunada yemwyw baslamaliyim

• Rica ederim.

Hayır, muz yemek istiyorsan herhangi bir sakıncası yok, yiyebilirsin.

Tabii, sana kalmış istersen greyfurt istersen portakal istersen muz yiyebilirsin.

• Portakal, yiyebilirsin mesela..

0|0
    0|0
    • Tsk ederim . Onermislerdi asagida ama kilo vermek sabir ister oda yok bende

• Ay nen oylw yaa piskologim p*k gibi oldu

• Kıyamam sana ya :)

• şekersiz meyvede mi varmış

0|0
    0|0
    • Evet ! Varmis mesela bazilari hic bir tadi yok. Salatalik , hem meyve hemde sebze tatli degil o

Yükleniyor...