Biri ofsayt ne anlatsın. Bakalım anlatabilen olacak mı :) ?

Ofsayt'ı merak eden kızlar sizde buradan öğrenebilirsiniz

Güncellemeler:
Ben biliyorum ofasyatin ne oldugunu sadece anlatma seklinize bakiyorum

0|0
128

En İyi Kız Görüşü

• bir oyuncu karşı kaleye dogru atağa geçtiğinde oyuncunun ayagından top cıkarken karsı kalenin en yakınında rakip oyuncu değilde kendi takımından oyuncu varsa ofsayt oluyor. yani onunde en az bir rakp oyuncu olmaması durumu.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Orta saha çizgisini hayal edelim; ofsayta aday oyuncu karşı takımın sahasında karşı takımın savunması ile aynı çizgide değilse kaleye daha yakınsa ofsayta düşer ve ayağına gelen top kaleye ulaşsa bile gol sayılmaz. Eğer bu oyuncu karşı takım savunmasından kaleye daha uzak olsaydı veya kendi sahasında olsaydı ofsayt olmazdı.

0|0
    0|0
  • Yakında kızlar anlatacak erkeklere ofsaytı. Az kaldı :)

Atak sırasında top ayaktan çıktığı sırada takım arkadaşının kaleye en yakın olma durumu. Topa hareketlenmezse pasif ofsayt oyuna bir etkisi yok.

0|0
    0|0
  • kısacası ofsayt Burak Yılmaz'dır

3|2
    1|1
  • Şimdi şöyle
    K>> gs kalesi
    G>>gs
    F>>fb
    O>>top olarak düsünün

K f g g g g o

Sıralama Bu sekilde olduğunda yani futbolcu pas verirken pasın gideceği adam tüm gslilerden ilerdeyse ofsayt olur.

0|0
    0|0
    • Anlatis tarzin cok guzel ama bilmeyenler anlamamistir tam olarak biraz daha aciklayici olsa iyiydi. Sekilde de yanlislik var sanki. 4g nin ilerde olmasi gerekmiyor topunda o kadar ilerde olmasi biraz tuhaf. Ayaktan cikis ani

• Evet oyle amasekil cok anormal olmus

• Sen şu g lere takıldın dimi? Amaan bosver :)

• Karşı takımın sondan ikinci adamının önunde olduğunda sana atılan pası avantaja çevirme ( gol atma ) durumudur.
    Yani ben böyle biliyorum :)

0|0
    0|0
  • rakip kalenin sınırlarına girince rakip takımdan futbolcu olması gerekiyo sanırım bu kadarını anladm :D

0|0
    0|0
  • İki rakip oyuncunun arasında topla bir adım bile öne çıkarsan ofsayta düşersin ;)

0|0
    0|0
    • Yuuhh oyleyse kaleciyle karsi karsiya kalanlar gol atiyor neden ofsayt degil? Asagidaki yorumlari okumalisin :)

• Dunde sormustun bu soruyu sen :))

• Cevabını ver sen :)

• Şu ofsaytın tanımına hep baktım, babamdan falan dinledimde. bir kafam alamadı ya neden acaba :sss

0|0
    0|0
    • Pes oyna birkere ofsayta dus. Tekrar olarak gosteriyor. Sari kirmizi cigilerele gosteriyo o zaman anlarsin

• Ogrenmem yillarimi aldi , kusura bakma anlatamam sır :(

0|0
    0|0
  • Yani söyle diyim :/
    Karşı takımın kale çizgisini çok yakın olup gol atma gibimiydi :/
    :)

0|0
    0|0
  • biliyorum anlatamıyorum :)))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ofsaytı artık çoğu kişi kızlarda biliyo onu geçtim bir püf noktaya değinmek istedim her zaman rakipden önde olan atak oyuncu ofsayt olmaz toptan geride olduğu sürece rakipten ilerde olabilir yani Sabri topu sıfıra indirdiğinde Burak herkesten önde olabilir ama ofsayt değildir bu :)

0|0
    0|0
  • Karşı takım savunması çizgi halinde olduğunu düşünürsen sen atak yaptığında savunmalarının arkasında adamın varsa topu onların savunmasının arkasına attığın anda senin adamın hepsinden ilerideyse (kalecileri hariç) ofsayt olur.

0|0
    0|1
    • Kaleci hariç diye bir şey yok. Rakip takımdan 2 oyuncunun gerisinde olmak zorundasın.

• Abi ofsaytın tam tanımını bilmiyorsan git öğren. Kaleci dahil veya değil bir şey yok. Toplam 2 rakip oyuncu olması gerek. Genellikle kaleci en geride oldugu için bu kuralın tam tanımı bilinmez. Kaleci öne çıktığı zaman geride sadece 1 defans oyuncusu kalırsa ve pas atarsan ofsayt olur. 2 oyuncu olmak zorunda.

• Neyin kafasını yaşıyorsun git bir mac izle

• Rakip saha alanı içerisinde topun ilerisinde olan takım arkadaşına pas atacağın sırada o oyuncu rakip kaleye en yakın 2. oyuncudan daha geride değilse pozisyon ofsayttır. Yani rakip takımdan en az 2 oyuncunun gerisinde olmak zorundasın. Bunda anlamayacak ne var :v

0|0
    0|0
  • rakip kaleye giderken senin oyuncuna pas attığında senin oyuncu en gerideki rakip defans ile rakip kalece arasında kalırsa ofsayt olur

0|0
    0|0
  • resimle anlatacaktım ama biliyorsn ne gerk var :D

0|0
    0|0
  • Şimdi alışveriş yaparken kasa sırasındasınız , en öndeki kadına birisi bir ürün daha getirdi verdi İşte bu ofsayt..

0|0
    0|0
  • KııssLar Hemen açın qooqLe dayıyı :))))

0|0
    0|0
  • Karşı takımın oyuncusu kendi takımının kalecisine daha yakın davranıyorsa o oyuncu baştan ofsaytdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...