Insan ve hayvanların olmadığını varsayın dünya nasıl olurdu?

insan ve hayvanların olmadığını varsayalım. dünya hakkında ne söylenebilir. gerçi bu durumda var olduğumuzda gördüklerimiz devam eder denebilir. ya da aynı anda her şey olur ( insanların varken gözleyemedikleri de, olmayan şeyler de ) veya hiçbir şey olmaz.

ne diyorsunuz bu konuda. konudan sapabilir, kafanıza göre takılabilirsiniz.

Güncellemeler:
soruyu yanlış sordum sanırım. hiç gözlemcinin olmadığı bi evren düşünelim.
hazır olun. :D saçmalık geliyor. evren kendi kendini gözlüyor olabilir mi. yani, kendi bedenimize bakmamız gibi bir durum mu var.

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• dünyamız için düşünmeye gerek yok zaten zaten öyle evrenler var ve düşünüyoruz acaba oralarda durum nasıl diye ? muamma

1|0
    0|0
    • akıllı, algılayan bir varlık olmayacak hiçbir evrende, yerde.

• birinin çıkıp hiçbir şey yok demesini bekliyorum. ben öyle hissediyorum da.

• değişen bi şey olmazdı evren varlıgını sürdürmeye devam ederdi.

Erkekler Ne Diyor 13

• allah yarattigi canlilar icin bu dünyayi yaratmis insanlari yeryüzüne göndermeyecekse böyle bir dünya neden yaratsinki.. yasak elma yenmeseydi bu dünya belki hic olmayacakti :)

1|0
    0|0
  • kuantum belirsizlik ilkesi var bu duruma benzer.

sen durumunu tesbit etmek icin bakmazsan isik bir dalgadir, fakat gozlemlersen parcaciktir.

1|0
    0|0
  • vampirler insan yada hayvan bulamadığından otçul olurlardı

1|0
    0|0
  • ozaman hic dusunemezdik bu soriyu ;) anlasamadik kiz sennle

1|0
    0|0
  • hayat OT olurdu :) yani geriye zaten birtk bitki kaliyo

1|0
    0|0
  • soru sormak ıcn sordum de sen suna D:

1|0
    0|0
    • birinin çıkıp hiçbir şey yok demesini bekliyorum. ben öyle hissediyorum da.

ek olarak bu konularda bilgili biri varsa soruyu görüp ilginç bir şey der belki diye düşündüm.

• benim bir ay önce sorduğum bir soru daha var. buna benzer. bir şey olmuyor diye yazmışım.:D bende genelde olan bir düşünce ama pek üzerine düşmüyorum.

hayatımda bi sorun yok.

• fantastık fılım seneryosu hazırla belkı ıs yapar :DD

• Gözlemci yok. herkes başına buyruk. pek iyi olmaz galiba

1|0
    0|0
  • 2 gündür bunu mu düşündün? :)

1|0
    0|0
    • hayır önceden düşünmüştüm. şimdi söyleyeyim dedim.

ya ama bir şey deyin, buna benzer bir şeyler duydunuz mu hiç.

• ben duydum. :D ama ayrıntılarına giremedim düşüncenin. neyse biri de çıkıp bişiler dese ne iyi olurdu. ya da bi google hazretlerine sorayım.

• Hayal gücün çok demokratikmiş!

1|0
    0|0
  • Dünya olmazdı.

1|0
    0|0
  • Diğer gezegenler gibi free takılırdı.

1|0
    0|0
    • güncellemeye cevap? hiçbir gözlemci yok. nasıl olacak.

• ya saçma olacak ama benim hiçbir duyum olmasa her şey yok olurdu gibi geliyor bana. herkes benim gibi olsa. madde yokmuş gibi hissediyorum.

• Saçma değil mantıklı.gözlemci yoksa gözlenen bir şey de yoktur

• Hiç birşey söylenmez yani ne söylenebilir ki ? Boş bir dünya :D

1|0
    0|0
  • bence öyle bi dünya olmazdı.olamazdı.

1|0
    0|0
    • :D bi anlığına olsun. hayatın olmadığı bi gezegende örnek verilebilirdi. ya da şöyle diyeyim gözlenmeyen bi evren falan olsa.

• bence dünya da bir denge vardır.hayvan ve insanlardan gelen şeylerle bitkiler kendilerine yarar sağlar.bu olmazsa bitki de yok olur.o zaman da bazı bitkiler yok olur bazıları kalır.

Kızlar Ne Diyor 1

• buralar hep dutluk olurdu.

1|0
    0|0
Yükleniyor...