Bu zamana kadar inandığınız her şeyin aslında yanılsama olduğunu düşündünüz mü?

Tüm yaşamınız byunca inandığınız bazı gerçeklerin aslında yetişme tarzından ve topumsal koşullardan dolayı bilinç altınıza işleyen bazı veriler olduğunu bunların aslında çok da mantıklı saptamalar gerçekler olmadığını düşündünmü...?Bununla yüzleşebilir misin?

Güncellemeler:
olabilir ..aslında saçma olduğunu birilerinin toplumsal koşulların seni öyle düşünmeye sevkettiğini düşünebilirsin bu konuda ki ben bir erkek olarak kadınların bu konuda yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum..bazıları aşıyor bazıları aşamıyor..

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Hayatı çok sorgulayan biri olarak bunları çocukluğumdan beri düşünüyorum. Toplumun dayatmalarına ve beni yaşamaya zorladığı şeylere, mantıklı gelmiyorsa direnmeye çalışıyorum yıllardır. Bu yüzden iki dünyam var. Biri insanların beni tanıdıkları dış hayatım diğeri herkesten gizli olan iç dünyam. Eğer değiştiremiyorsam kabul de etmiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Benim de böyle bi dönemim olmuştu ve internette bir şeyler okurken ekşi sözlükte ego başlığı altında 59 numaralı entrye denk gelmiştim. Çok yardımcı oldu bana. Mutlaka sonuna kadar oku. 4. seviye olmadığım için link veremiyormuşum kusura bakma artık ;)

0|0
    0|0
  • Sandığım olmadı farkettiğim oldu.Dinler tamamen insanları zaptetmek için uydurulan masallardır bu bir.Bekarette çok saçma erkek kadın eşittir.Bence sırf dini inançlar yüzünden birçok insan ilerleyemiyor.İnsanlar bilmem kaç milyon yani her türlüsü var.Önemli olan kafa dengi bir insan bulup iyi bir yaşam sürmektir.

0|0
    0|0
  • mesela evlenmeden önce cinsellik yaşamak gibi bişeymi

0|0
    0|0
    • olabilir ..aslında saçma olduğunu birilerinin toplumsal koşulların seni öyle düşünmeye sevkettiğini düşünebilirsin bu konuda ki ben bir erkek olarak kadınların bu konuda yanlış yönlendirildiğini düşünüyorum..bazıları aşıyor bazıları aşamıyor

• düşündüm. aslında ne var ne yok hepsi garip ve gerçek değilmiş gibi geliyor. yani sadece inanç için değil, karşımda duran bir insan bile yokmuş gibi geliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yüzleştim din karmaşasına girmiştim kendimi buldm İslam'ı..

0|0
    0|0
    • Tersi olanları da .çok hatırlıyorum..Örneğin bir arkadaşım imam hatipten sonra deist oldu..Dilnerin hepsininin eleştirisini verdim gibi bir laf ettim dedi..

• Bnmde başta islam sona ateist sona haçlılara sardım sonada yine İslam yaklaşık bir sene bu şekilde bi karakter bulma çatışmsı yaşadm ama doğru yolu bulduğumu düşünüyorm artık kesinlikle dinden dönmiicek şeklde müslümanım her ne olursa olsun bi sene kaybım olduğuna üzülüyorm ama ne dielm artık böle olması gerekiomuş ..

• Alemlerin aslının hayal oldugu zaten bilimsel olarak kanıtlandı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...