Kadınların yönettiği bir dünya nasıl olurdu?

Hep kadınların hakim olduğu bi dünya düşlüyorum.

Daha çiçekli, yemyeşil doğa, savaşların olmadığı, gökyüzünün daha bi mavi olduğu, çocukların çok mutlu olduğu , ve hiç bir sevginin aldatılmadığı , silah sesleri yerine daha çok kuş sesi , çocuk gülüşlerinin hakim olduğu bi dünya olurdu bence ...

0|0
12|75

En İyi Erkek Görüşü

• savaş uçakları pempe renkli, çiçekli kalpli desenli olurdu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 74

• Yahu senin ağzından çıkanla kulağının deliğinden girenin tutmadığının bir olmadığını anlayacak mısın acaba?

Pek çok şey söylemişsin. Ama bunlar hep "pembe gözlüklerin" ardından söylenmiş sözler. Sizler pembe gözlük taktığınız için kötü olan gerçekleri bile görmeme yada iyi görme alışkanlığınız var. Dünyayı kadınlar yönetse savaş olmazmış, gökyüzü daha mavi olurmuş, sevgililer aldatmazmış, silah sesi yerine kuş sesi olurmuş, çocuk gülüşleri olurmuş...

Bir kere savaş konusunda kadınlar erkeklerden daha çok savaş tutkunudur ruhsal olarak. Bkz aranızdaki kıskançlıklar, entrikalar, hile hurda haş ile insanları parmakta oynatmalar... Savaşı bizler fiziksel yollarla daha iyi başaran bireylerdik sadece. Eskiden kılıç kalkan kullanıldığından. Ama günümüzde teknoloji ilerledi. Silahlar hafifledi ve güçlendi. Artık bir bayanın silahından çıkan kurşun da bir erkeğinki kadar teesirli...

Ayrıca bayanlarda acıma duygusu bizdeki kadar gelişmiş değildir. Erkekler bayanlardan daha çok "acır" ve "sorumluluk alır". İşin sonunun nerelere varacağını "daha çok" düşünür. Bayanlarda o sorumluluk duygusu pek yok günümüzde. Sorumluluğun tümünü başkasının (genelde erkeğin) üzerine atıp kaçmaya çalışıyorlar. Bir kriz olsa "ya ne uğraşacağım, salla 2 nükleer bomba bitsin" noktasına çok daha kolay gelirler bu yüzden.

Aldatılma konusunu zaten açmıyorum bile. Görüyoruz "aldatma eğilimi" olan kadınların neler neler yaptığını.

Gökyüzünün maviliğinden bahsetmişsin. Yani kadınlar doğayı umursuyor da erkekler umursamıyor mu acaba? Tüm kadınlar doğa aşığı, erkekler doğa düşmanı mı oldu şimdi? Parayı erkek niye kazanır? Bayanlara yaranmak için. Erkek öyle para harcamaz. Parayı harcayan bayandır. O yüzden 100 çift ayakkabı , 90 farklı çanta... Neymiş? Rahatlıyormuş alışveriş yaparken. O "gereksiz" ayakkabılar, çantalar yapılırken doğa nasıl zarar görüyor düşünen bayan var mı? Yok. Dünyayı bayanlar yönetse 100 değil 1000 çift ayakkabı anayasal hak olur heralde... Suçu da erkekler üzerine atarlar bu havayı niye kirletiyorsunuz diye...

Çocukların mutlu olması, çocuk gülüşlerinin olması vs... Bunlarda pembe hayaller işte. Düşünülmeden söylenmiş laflar...

Dünyayı güzelleştirmek istiyorsanız, gereksiz kaprislerinizden, harcamalarınızdan, düşmanlıklarınızdan vaz geçin... Bunlara eğilim göstermeyin... Gösteren erkeklere de prim vermeyin. O zaman dünya daha güzel olabilir...

2|2
    0|0
  • Erkeklerden kötü olacağına eminim. Erkekler iyi mi yönetiyor derseniz cevabım hayır tabii ki. Büyük şirketlerdeki kadınlar grubuna bakın yeter. Erkekler mantıkla hareket eder kadın duygularla. Kadınların daha aktif yöneticiği olduğunu düşünmek bile istemiyorum neler gelir başımıza neler. Erkeklerden çok birbirlerini yerler belki biz rahat edebiliriz o zaman, hoşuma gitmeye başladı :D

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • hyatımız dedikodu olurdu

0|1
    0|0
  • Savaşların olmadığı bir dünya mı? Sen hiç 3-4 kızın bir araya gelip de bir birlerine laf sokmadan durduklarını gördün mü? Ayrıca bir çok kadının erkeklerden daha gaddar olduğunu bilmiyor musun? ben kadınların hakim olduğu bir dünyayı düşünüyorum evet, ortalıkta fantezi yapanlar, bir birlerini kskandırmak için çatlayanlar, kaprislerden geçilmeyen sokaklar ve de müthiş işkenceciler! Ben öyle bir dünya da yaşamak istemezdim walla! :D :)))))

0|0
    0|0
  • heryer pembe. heryerde trafik kazaları olurdu :P

1|1
    0|0
  • Hiç de öyle olmazdı bence. :) birsürü mağaza, alışveriş merkezi. vs vs

1|0
    0|0
  • herşeyden önce içinde sebepsiz yere kötülük barındıran tür kadın türüdür. yani birine sebepsiz yere kötülük edebilecekleri gibi özellikle de kendi cinslerine son derece acımasız olabilirler. bu yüzden senin sandığın gibi günlük gülistanlık bir dünya olmazdı. en kötüsü de bu değil. Dünya her ay bir hafta boyunca risk aldında olurdu :))))))))))))))9

1|1
    0|0
  • Birinin önüne iki kadeh şarap koymuşlar.Bunları iç bakalım hangisi daha kötü söyle bize demişler.Adam birincisini içmiş ve direk cevabı vermiş.Bu daha kötü demiş.Nasıl olur daha diğerini içmedin demiş."Bundan daha kötüsü olamaz" diye yapıştırmış cevabı.Ben eminim ki dünya şu halinden daha kötü olamazdı.Kadınların kötülüğünün en azından bir sınırı vardır.Erkeklerin o da yok.Ha benim fikrim kadın ve erkek eşit oranlarda yada en azından birbirine yakın oranlarda yönetimlerde pay sahibi olsa ideal düzene yaklaşılacaktır.

0|0
    0|0
  • Bunu galiba tarih ve siyaset bilgisi olmadan yazıyorsun.Bush'un fikir anası kim biliyor musun?İslam'ı düşman ilan eden soğuk savaştan sonra.Margaret Thatcher.Onu da geç.Dünyada savaşların olması erkekleri,n yönetimde olmasından kaynaklanmıyor.Ülkelerin stratejik çıkarları yüzünden çıkıyor.Bende çiçekli böcekli bir dünyayı hayal ediyorum.Barışın hakim olduğu.Eğer böyle bir dünyanın geleceğine inanacak olsam kadınların yönetmesini istiyorum.Ancak şunu da biliyorum.Kadınlar duygularına yenik düşerler.Gerçeği göreseler bile duygusallıkları onların gerçekçi davranmalarına engel olur.Gerçekçi davranma durumu olmadığında da ne olur?20 sene barış içinde yaşarsın 120 sene esaret altında.

0|0
    0|0
  • erkekleri güç sahibi olmaya yönelten şey (asıl ulaşılmak istenen şey) kadınlardır... o yüzden çıkmıştır bütün savaşlar... ama kadının ulaşmak istediği şey sadece güçtür... ve bu yüzden kadınların yönettiği bir dünya daha korkutucu olabilir bence... hemen üzerine alınma, ben de kadınlara ulaşmak için güç sahibi olma peşinde olan bir erkek değilim mesela ;)

0|0
    0|0
  • dünyayı kadınlar veya erkekler yonetmez .. para yonetir .. getir komunizmi bak ortalık nasıl şenleniyor ..

0|0
    0|1
  • Hiçbirşey değişmez.

0|0
    0|0
  • o dünyanın dışında oolmak isterdim :)

0|2
    0|0
  • dünya alt üst olurdu. Allah kadınların yönetiminden herkesi korusun.

0|2
    0|0
  • tam aksi dünya yıkılana kadar savaş hiç bitmezdi.

0|2
    0|0
  • olmazdı..

kadınlar duygusal davranır, adil olamaz, yönetici olamaz.

yöneticilik adalet ister. duygulara yer vermez. o kadar kişinin sorumluluğunu hiçe sayamaz.

0|0
    0|0
  • ütopyan çok güzel ama pek gerçekçi değil :) kadınlarda yönetseydi şimdiki dünya düzeninden çok fakrlı olmazdı savaş ve para yine baskın karakteri oynardı ama erkekler kesinlikle kısıtlanırdı bundan eminim

0|0
    0|0
  • dağdaki teröristleirn hepsi erkek mi diyosun anlamıyorum ki... 7 ay önce filan bitlis tatvanda askeri hastaneye gitmiştim.. gittiğin gün çatışma çıkmıştı öldürülen terösitlerin hepsi bayandı..buna ne demeli?

0|0
    0|0
  • Bence çok kötü olurdu bir süre sonra dünya yöneticisiz kalır ve erkeler yönetimi el alırdı.Zaten kadınların yönetici olmaya başlaması kıyamet alametidir.

0|0
    0|0
  • Madem böyle heveslerin var bi ucundan tut yönetmeye başla seni engelleyen nedir? Tayyip'ten "gel gizli kullanıcı bacım sen temiz bi hanım kızımıza benziyosun, pembe filan, otur şuraya başla yönetmeye" diye bi teklif mi bekliyosun? çalışmakla düşünmekle inanmakla oluyo bu işler

0|0
    0|0
  • x devlet başkanı kadının çantasının her daim muhteşem güzellikte olması bir süre sonra sudan sebeplerle y devleti kadın başkanının kararıyla o ülkeyle savaşa girilmesine sebep olabilirdi.

0|0
    0|0
  • boktan

0|2
    0|0
  • ulusa sesleniş konuşmalarında terliklerini giy, montunu giy, sütünü ,iç diyen anneler olurdu kesin.

0|0
    0|0
  • yaniliyorsun :) dünyayi zaten osmanlidan beri kadinlar yönetiyor :D

0|0
    0|0
  • her yer fırıldak kadınlarla dolu olurdu

0|1
    0|0
  • kaos-kargasa-karmaşa-endişe

Ben

Ve

Ben

Deki

Sen

Bir

Kaos

Tayız :)

0|0
    0|0
  • Tanıdığım bütün kadın yöneticiler Tek kelime ile SADİST ti... öyle yeşillik vs beklemeyin.. Egoismin ve bencilliğin pik te olduğu bir dünya hayal edin..

0|1
    0|0
  • ne olacakki erkekler evde oturur ev işlerini yapardı zaten kadınlar artık bir çok önemli yerde görev yapıyor kalmadı erkek kadın diye bi olay

0|0
    0|0
  • zaten kadınlar yüzünden böyle oluyo :) bayanların kendi aralarında ki hegomanyaya bakarak tahmin edebiliyorum nasıl daha da berbat olabileceğini :) hepiniz yol da sokakta birbirlerininiz kıyafetlerine bakıp hasetleniyosunuz ! daha ne olsun :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    44

Kızlar Ne Diyor 12

• daha cicekli yemyesil doga dostu olan kadin ile bana neden cicek almiyorsun diye trip yapan kadin, ayni kadin degilmi?

aaa bak görüyomusun sunun kizini saat kac olmus yeni ee geliyor, dul kadin barindirmayalim kocalarimizi elimizden alir diyen kadin da ayni kadin degil mi?

bi bok degismezdi.

1|8
    0|2
  • tamam.

0|0
    0|0
  • Şu anlattıkların = Sürekli tatlı-çikolata yiyince bayması gibi.

Odanın duvarlarının ve içerideki her şeyin pembe ve hello kity'li olması gibi.

Öf.. Nefesim kesildi.

0|0
    0|0
  • Rekabet ve entrika daha fazla olurdu dunyayı yine biz yönetiyoruz on tarafa erkekleri atıyoruz o kadar.

0|0
    0|1
    • o siz iyiymiş, aslında kim şeytansa o yönetiyor pampa.

• dünya "yönetildiği" sürece hiç bir farkı olmazdı.

0|2
    0|1
  • kadınların malesef hakimiyet kurma gibi bir becerileri yok. yani şu andaki kadınlara bakıyorum da sonuç bu. o yüzden pek düşünemiyorum herhalde erkekler isyan çıkarır yine ele geçirirlerdi pek bir değişim olmazdı.

0|0
    0|1
  • Daha temiz ve düzenli olabilirdi ama daha kıskanç bir dünya olacağı kesin.

0|0
    0|2
  • Emin ol kadınlar daha hırslı olurdu :)

0|0
    0|0
  • daha fazla pembe ve daha fazla parfüm kokulu :)

0|0
    0|0
  • erkeksi olurdu.

zira" siz adam öldürmeyi iyi bilrsiniz."

0|0
    0|1
  • bu berbat halden iyi olurdu herhalde

0|0
    0|4
  • dünyayı bi hayat kadını yönetseydi?

0|0
    0|0