Vücut gelişim evrelerim nasıl, başarı sağlayabilmiş miyim?

Boyum 188 cm. Resimlerde kilomu belirteceğim.

http://i.hizliresim.com/jv2r8r.jpg Burada 70 kiloyum. Vücut yağ oranı düşük olmakla birlikte kas kütlesi de zayıf. İnce ve çelimsiz kollar.

http://i.hizliresim.com/995Wd5.jpg(6 AY SONRA) Burada 76 kiloyum. Vücut yağ oranı düşük ama kas kütlesi biraz daha fazla. Hatlar daha belirgin.

http://i.hizliresim.com/6lkpXv.jpg
http://i.hizliresim.com/pmoMWa.jpg

(12 AY SONRA)
Buda son halim. 79 kiloyum ve kas kütlesi biraz daha fazla. Yağ oranı düşük. Fakat bu son noktam. Daha ilerlemeyi düşünmüyorum çünkü fazlası itici oluyor. Sizin tavsiyeleriniz var mı?

Güncellemeler:
6 ay sonra ki halim hata verdi. Buradan bakabilirsiniz http://imgur.com/sUMzajU

1|1
112|112

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 111

• hacim yok vucudunda yag oranin dusuk ama tisort giysen celimsiz duracaksin her yerde de ciplak dolasamayacagina gore hacim şart

0|4
    0|1
    • anlayan bir kişi var ne güzel :)

• O da kiloyla alakalı ama halledilmeyecek iş değil. Çokta ince yapım yok eskiden S bol olurdu şimdi M vücuduma yapışıyor.

• Ilk hali en iyisi

1|1
    2|2
    • İlk halimde de yağsızdım sonuçta ideal vücut öyle olmalı ama zayıftım giysiler emanetten duruyordu üzerimde. Bu yüzden biraz hacim kazanmak istedim. Bunu sadece kendim ve kendi sağlığım için yaptım.

• İyi güzel kas yapmissin ama pozlardanmi nedendir anlamadim ama bir eksi tarafı var çözemedim.. ama azimini tebrik ediyorum; )

0|1
    0|0
  • Azmin gücü diye başlık atsan daha makbule geçerdi :D Ama Omuz ve kollra biraz çalış derim, haklısın fazla ilerleyince çekici olmaktan çok itici oluyor. Bacak kaslarını es geçme ;) Hep baklavalara, adonise çalışmakla olmaz :):)

0|2
    0|0
  • Omuz calis ve siyah beyaz olan foto iyi, abartmisin yani cok goze vatmasada kemiklerin gozukuyo hos degil bende fitness e basladim uc ay oldu insalah guzel ilerlerim, agirlik calisiyorum kas yapmak vucudu sekle sokmak icin, boyum kilom yerinde sadce haraketsizlikten coktu gibilerdi bacaklarim karnim felan yagli ve baldir okadar cirkinki eritmem lazim x bacak gibi duruyo insallah hedefime ulasirim

0|0
    0|0
  • oldukça azimli gördüm seni, maşallah

0|2
    3|4
  • Mutasyon mu bu evrim mi sen 360 derece dönmüşsün resmen ilk fotograftakiyle alakan yok büyük başarı tebrikler ve böyle kal iyi olmuş

2|2
    1|9
  • Evrim olumlu olmuş :D

0|1
    1|1
  • acil kilo al bence çok zayıf görünüyosun

0|0
    0|2
  • Bende karın kası istiyorum da baklava boyutunda değil şekilli bir karın diyelim düzenli olarak mekik çeksem olur mu ki :D

0|0
    1|8
  • omuz ve triceps çalışmanı öneririm. çok iyi çalışmışsın karın kası yapmışsın adonisler iyi şekillenmiş. iyi ki de çalıştın ilk halin berbatmış :d

0|1
    0|0
  • Znsiajaj tatlim kesinlikle bu kadar yeterli kimi kadinlar öküz gibi kolkari olan erkeklerden hozlanir kimi daha az denicek turden hoslanir ama sen bu iyidir diyorsan bu iyidir. Sahsi kanaatim yeterince iyi durumdasin dur diyebilirsin :)

0|1
    0|6
  • Bu noktada dur fazla ilerleme bencede itici olur son resimde zayıf duruyosun 2. resimde daha iyi gibime geliyor

0|0
    0|0
  • Baya gelistirmissin fakat duruş yok dik dursan iyi

0|1
    0|0
  • nedense ben göbekli erkekleri çok daha tatlı buluyorum

0|3
    0|0
  • Çok çalışmışsın

0|0
    0|1
  • Suratinida gosterseydin keske fazladan puan kazanabilirdin benden ya da senden nefret ederdim.

1|2
    0|4
    • Ahahahahah 😂😂😂😂😂😂

• Güncellemede ki resimde kapatmayı unuttum zaten suratımı. Ama suratım vücudumdan daha iyi bunu söyleyebilirim.

• Yüzmeye git omuzların genişlesin biraz daha

0|1
    0|0
  • Çok itici bence şimdi biraz daha şişman olupta armut gobek li olsan çok çekici durur 😉😉😉

0|2
    1|0
  • Sakin daha fazla kas yapma sisince itici oluyo. Ama erimemesi icin sporu da tam anlamiyla birakma

0|0
    0|0
  • O adonis 6 ay gibi kisa surede cikmaz svgili ks uyesi

0|3
    1|1
  • Birazcik daha omuza calis. Birde dik dur bea. Ama helal olsun valla. Azmine hayran kaldim 😍

0|0
    0|0
  • Olmuş👍 ama formu korumakta sıkıntı degıl mı bırakırsan yavas yavas erimeye baslayacak kaslar sarkıcak bu sefer

0|0
    1|1
    • Bırakmayacağım ama hacim de kazanmayacağım. Yani şişmem.

• Masallah

0|0
    0|2
  • Bence baya başarmışsın :D:D Daha fazla ilerleme ama kötü olur.

0|1
    1|1
  • Bence iyi olmussun. daha fazla kas yapma

0|0
    0|0
  • 85e kadar kilonu arttirabilirsin boyun uzun kaldirir ve kol omuz calis biraz daha güzel durur

0|1
    0|2
  • Cok sasiriyorum kizlara burada guzel vucut gorup tahrik olanlar yazin plajda havuzda ne yapar dusunmek istemiyorum. Azmis bunlar. Sana gelince cok iyi calismissin helal olsun dogrusu

0|1
    0|2
  • Gayet iyi bir calisma olmus :) tebrikler. Bol kasli gunler :p

0|0
    0|2
  • Helal olsun bende düşünüyorum yapicam bende kas :) gerçi bende yag orani yuksek fazla hareketsizlikten onlarda gider inşallah

0|0
    0|4
  • Kızlar Devam
    81

Erkekler Ne Diyor 112

• Ressam ile ciragi varmis cirak uzun yillar ressamin yaninda calistiktan sonra ustasina artik artik kendi resmini yapip insanlara sunmak istedigini iletmis ustasi hazir oldugunu ancak bir konuda son bir ders almasi gerektigini iletmis.. bir resim ciz ve sehrin en islek caddesinde sergile yaninada bir yazi yaz insanlarin resimde begenmedigi bir yer olursa orayi isaretlesinler demis cirak ustanin dedigi gibi yapmis ve gun sonunda bir husranla karsilasmis neredeyse resmin heryeri isaretlerle doluymus ustasina gidip uzuntusunu iletmis ve galiba hazir degilim demis.. ustasi ayni resmi yeniden cizmesini ve bu defa resmin yanina bir palet boya birakmasini yazi olarakta begenmediginiz yerleri lutfen degistiriniz resime istedginiz eklemeleri yapip istedgnz degisikligi yapaablirsnz diye yazmasini istemis.. cirak aynen uygulamis ve gun sonunda resimde hic bir degisiklik olmadigini gormus.. bu hikayeden cikarilacak sonucta bu arkadasiniz icin gecerli.. arkadasim hic bir kotu elestiriye kulak asma..! Ulan millet olarak ne cekemez ne kiskanc insanlariz ya adam calismis yapmis helal olsun on numarada olmus resmine baksan bir pipime benzemeyen yag dolu adamlar biraz daha calis yok zayifsin yok abazasin gibi sacma sapan yorumlar yapms gulunc olmayin tebrik etmesini bilin bir kez de be..

1|2
    0|0
    • Bizde takdir edelim tabiki çalışmış, çook büyük bir iş başarmış bu arkadaşımız... Yanlız burada yarı çıplak resimlerini koyup bilhassa karşı cinsten duyduğu güzel yorumlarla ego tatmini yapan bu arkadaşımıza gıcık olanlarda tamamen haksız sayılmazlar sencede öyle değilmi?

• Güzel düşünüyorsun kardeş, eğer bu kardeşimiz insanlara faydalı olacak bir işle uğraşmış olsaydı ya da takdir edilecek yapıcı bir fikir paylaşmış olsaydı, ya da madem sporla uğraşıyor burada "ben nasılım?"diye soracağına diğer insanları spora teşvik babında bir paylaşımda bulunsaydı o zaman yerden göğe kadar haklısın derdim. İnsanların böyle şeylere gıcık olması gayet doğal. İnsanlar aptal değil kardeşim... Bu arkadaşımızın arkadaş çevresi illa ki vardır. ya da spor yaptığı yerde bu işlerden anlayan antrönörler, tecrübeli sporcular... Onlara sorabilir onların görüşünü alabilir pekala değilmi? Burası bunun yeri değil bence. Yinede güzel görüşünden dolayı seni tebrik eder bu insanlara karşı bu olumlu tutumunu devam ettirmeni dilerim...

• Eyv abi ben bir sakinca gormuyorum yinede sonucta bunu gostermek icin yapiyor kimsenin şevkini kirmada bir luzum gormuyorum gorusune saygi duyuyorum :) @MisterNo

• Bu çok gelişmiş bir vucut değil öncelikle Endomorf sahip bir vucudun var. Yani öncelikle onu belirtmek lazım Nedir efendim bu vucudunda yağ oranın çok az. Bu sayede iyi çalışıldığında parçalaması mümkün bir vucut ama ebad ve ölçülerde çok geride kalacağın aşikar...

http://i.hizliresim.com/g4Wjj3.jpg
    En sağdaki gruba dahilsin..

http://i.hizliresim.com/mrkq8R.jpg
    Anlaşılsın diye söylüyorm..

Yapılan her sporun bir emek olduğunu düşünüp ona göre yorumlamak gerekirse normal bir çalışma prensibi ile zaten bahsettiğin sürede yapılabilecek bir düzey hatta geride kalmışsın bile denebilir.. Biceps triceps ve gögüslerin karnın kadar net değil demekki daha yol alman gerekiyor.. abdominal kasların senin başarın gibi görünsede değil. çünkü sende doğuştan olan bir özellik..

burada yaptığın işi küçük gördüğüm felan yok yanlış anlaşılmasın. Sadece olayın bir abdominal kas olduğunu bilmemen açısından söylüyorum. Yoksa tam bir plaj vucudu fit bir görüntü olmuş.. Helal olsun..

0|1
    1|0
    • before after koydugun vucut endomorf tekil ektomorftur zyzz artı o şahıs steroid kullanmiştir bunlari da belirtmek ve yanlis bilgilendirmemek gerekir en sağdaki gruptaki kisi frank zane oda ektomorf vucuda sahip :)) arkadaşa endomorf demişşn yanliş bilgi..
      @Asbest07

• senin gibileri bana para ile mi veriyorlar anlamıyorumki. ödeyeyim tamamından kurtulayım.. Endomorf yanlış yazmış olabilirim.. Bunu ağzının çıktığı kadar bağırmana da gerek yok.. ectomorhph orjinaliydi türkçesi var mı diye baktım bunu gördüm yazdım.. Ne var bunda şimdi.. sen yazılanları bir okusaydın zaten ne demek istediğimi pekala anlayabilirdin.. @elasoruyor

• surat nıye yok bırader hıc

1|6
    0|2
  • Gelişimin iyi olmuş

0|0
    0|0
  • Eski halin daha iyimiş bence. Spor yapmak iyi güzel birşey ona sözüm yok ama bir erkeğe kas yakışır yakışmaz 'da demiyorum ama ben böyle kaslı vücudu biraz itici buluyorum ne bileyim tuhaf geliyor bir de bak ben buyum diyercesine takılanlar var kızlar da hoşuna gider oldu bunu biliyorum etkileyici bir yanı olduğunu düşünmüyorum nasıl zevktir anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • stereoid filan yok bu adamda bilende konuşuyor bilmeyende. oturduğu yerden bir öğrenmişler hap ilaç steroid onu söylüyorlar. amino ve proteinide ilaç sanıyor bu kafadakiler. bence gayet iyisin. sporu ve beslenmeyi aksatma. kendini aynada nasıl görmek istiyorsan oraya ulaşana kadar çalış ondan sonra rutine sar. boyun kaslarını da çalıştır derim. göğüs kısmındanda üst göğüse biraz daha ağırlık ver alt göğüs gayet ideal. birde tricepslerde eksiklikler sezdim. kolu göstermek istiyorsan eğer tricepse çalışmanı öneririm. bicepslerin gayet iyi yolda ilerliyor. karın kaslarında güzel ilerliyor. başarılar dilerim.

1|0
    0|1
  • 76>79 olmuş , ama iyi olmuş ;)
    #V

0|0
    0|0
  • Gayet güzel ilerleme kaydetmişsin tebrikler.

0|0
    0|0
  • Doğal yolla kas geliştirirsen ileride sorun yaşamazsın, sporu bıraksan dahi sarkma erime olmaz. 6 ayda o resimdeki vücudu doğal yolla yapamazdın zaten. (doping, steroid kullanma artık çok acısını çekersin murat boz da kullandı 6 ayda yaptı sahte vücut)

1|0
    0|0
  • Güzel gelişme :D bende 6 ay sonraki halindeyim şu an . karın kasların daha belirgin sadece. ilerisi için 22 yaşımı bekliyorum.
    Ayrıca spora başlamamış veya senin gibi hedefleri olan insanlara güzel bir örnek olmuşsun. tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Vücut dendimi kızlar dolmuş ya :D
    6 ay olan hatalı :)
    http://i.hizliresim.com/995Wd5.jpg
    12 ay sonran mükemmel bir evrim olmuş bremin helal sana
    Daha ilerletme

0|0
    0|0
  • Keşkem senin kadar azimli olupta bende kilo verebilseydim :/

0|0
    1|0
    • İnşallah kısa sürede başlarsın. Başladıktan sonra olumlu sonuçlar elde etmeye başlayınca insan gaza geliyor ve sürekli yapmak istiyor. Bir başlasan tamamdır.

• 1 seneden beri spor yapıyorum :D senede 4 kilo vermişim diyetisyen bile güldü halime düşün :D

• bu da benim before & after fotografım 3 sene öncesi sonrası
    http://hizliresim.com/bgroOG

1|2
    2|0
  • Fantastic bir duruş lazım sana ve büyük kas bu işlerden anlamam ama kaslarını şişir ve saçını uzun yapıp kaldır tabi keko gibi olmasın bakılsın yeter sinirli bak veya gül veya düzgün yüzün olsun poza gelirsek maskeli bir arkadaşın olsun duvara sıkıştırıp suratına tam gelişine vuruyomuş gibi yap o anda kasların açık olsun ve resmi çek

0|1
    0|0
  • 188 boy için zayıfsın bence, 82 falan ol, çünkü kas gelişimi mükemmel olmasına rağmen kalıpsız bir görüntü var, bide daha yuvarlak ve hatlı omuzlar için çalışabilirsin gibi geldi.

0|0
    0|0
  • briader bu kilo alabilirsin diyen kizlari dinleme, bunlar bilmiyo kilo alican, ayni anda yag yakican, yagi toplamican, nasil bir ugras oldugunu bilmiyolarya, kilo al, ama kasli ol, ama tas gibi ol :D
    ah ah :D iyisin dostum bence böyle kal, bunu koru ;)

0|0
    0|0
  • gayet iyi dostum. bende spor yapan biriyim.. ama 6 aydan fazla oldu bıraktım. bilirsin bırakınca vücut ta heme n kendin i bırakıyor... benimd e öyle oldu.. sanki hiç spor yapmamış gibiyim..
    senin fizik iyi. ama az daha kilo almalısın... omuzlar daha da geniş ve dolgun gözükür böylece...
    zaten üst göğüs tamamen gelişirse vücut otomatikman güzel duruyor..

0|0
    0|0
  • Baya değişmişsin tebrikler

0|0
    0|0
  • değişim iyi

0|1
    0|1
  • Azîmin güzel, kol ve göğüse biraz daha hacim sağlarsan tamamdır.

0|2
    0|0
  • güzel cıkartmıssın vucudu helal olsun kollara biraz daha hacim kazandırırsan dahada iyi olur

0|3
    0|2
    • :DD abi bu ne be 1 senede böyle olurmu harbi.

• @Herkestenfarklı6 vucuttan vucuda değişir ama genel itibari ile 3 aşağı 5 yukarı benzer bir vucudun olur ama bu senin ne kadar ciddiye aldığına ve yediğine içtiğine bakar

• Valla kardeş, iyi olmuş, ne diyelim :D.

0|0
    0|0
  • Bende biraz hacim kazanmalısın çok az ortalama 90 kiloya gelmelisin. Çok az bir hacim eklersen hem kas oranını rahat korursun hemde daha şık bir vücut yapısına sahip olursun. Daha fazlasını itici buluyorum deme bence 90 kilo olana kadar devam et sonra düzenli idmanla kas oranını korursun zaten.

0|0
    0|0
  • cok fazla bir degisim yok yag oranin az oldugu icin kaslar gozukuyo bana gore devam et o gogusler baya az omuzda oyle bacaklari sirti goremiyorum ama dedigim gibi dusuk yag orani seni yaniltmasin kasli degilsin

0|0
    0|0
  • Biraz daha hacim alabilirsin bu kadar zamana kadar çok daha iyi olabilirdin. İyi antrenman yapıyon muhtemelen ama beslenmene çok dikkat edemiyon heralde. Antrenmandan daha önemli olan beslenmedir. Karbonhidratı bas gitsin bol bol makarna. Hadi kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • Tavsiye için teşekkürler. Metabolizmamda hızlıdır kolayca kilo alamıyorum.

• Bende aynı şekilde deli gibi yerim yedigimi yakarım. Eğer tek başına makarna tavuk yumurta et süt yetmiyorsa bunların yanına proteinde içiyorsan olmuyorsa. O zaman üstüne ekstra karbonhidrat al

• 1 senede doğal çalışmayla bu hale geldiysen helal olsun diyorum. Ama ilaç desteği aldıysan mevcut kasları korumanı öneririm. Güzel değişim. Tebrikler.

0|0
    0|0
  • Değişmeyen tek şey değişimdir. :D hala çalış kilo al diyen var :D insanlar konuşmak ne kadar basit

0|0
    0|0
  • aferin dostum asla bırakma bu kızların canına oku çünkü bunlar tipçi :)

0|0
    0|0
  • Aynı boydayız senin 87 kg halin benim kardeşim bak bakalım itici mi önyargılı olma estetik vücut prensibiyle çalış ;)

0|0
    0|0
  • ben de 1 senedir spor yapıyorum da seninki kadar olmadı be , steroid kullandığını da söyle yani 2-3 sene çalışıp yapan adamla aynı kefeye koyamayız seni

0|0
    0|0
    • kasların bu kadar belli olmayabilir ama kas kütlen bundan fazladır olmalı.

• Erkekler Devam
    82
Yükleniyor...