Inancınızın nedenlerinin nedenlerinin.... nedeni ne?

allaha olan inancınızın kökenini merak ediyorum. şimdi neden inanıyorsunuz desem ve siz cevap verseniz ve cevabınızla ilgili de neden böyle düşündün diye sorsam. her cevabınızla ilgili neden sorusunu sorduğumu düşünseniz ve cevap verseniz nereye kadar gider ve nerede tıkanılır?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sebeplerin sebebi Aşktır.

Aşkı yaşamadan da inanırsın

dindar biri olursun elbette

ama başlangıcı anlayamazsın.

bu cevabım da yeterli olmazsa

bir gün seninle yüz yüze görüşüp

Fikirlerimle öyle bir ikna ederim ki

( ciddiyim )

bir daha Felsefenin fesi sana yalan gelir.

1|0
    0|0
    • bu aşkı biraz anlatsana.

• sonradan gördüm.

• güzel bir başlangıç noktası. :) biraz geç geldi en iyi cevap ama.

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben aklın sınırlarını zorladığıma inanıyorum.Sonun bir başka sona giderken bir başlangıç noktası olduğuda bir gerçek.Ama mutlak bilgiye insanın ulaşması malesef imkansız.Çünkü insan bu sınırsızlık içindeki en sınırlı varlıkdır.Ben bütün evrenin ve boyutların ve bildiğimizi zannettiğimiz ve daha henüz bilmediğimiz birçok şeyin tek bir güç tarafından oluşturulduğuna inanıyorum.Bugünün bilmi belki gelecekde hiçe sayılıp başka kuramların gölgesinde bile kalabilir.Her yeni öğrendiğimiz eskinin üstünde geçip eskiyi alaşağı eder.Örnek newton u einstein nasıl alaşığı ettiyse.Elbet birgün onunda kuramı başkaları tarafından çürütülecekdir.Bu herzaman böyle.Çünkü evren en gizemli yerdir.Hiç mantık bulmadığımız nesnelerde dahil mantığın olabileceği düşünlüyor.Sürekli durmaksızısın bizim hayat zincirimizin devamını sağlayan atomların varlığıda bu kapsama giriyor.Yani biz bir adım attığımızı zannediyoruz.Oysa henüz emekliyoruz.

1|0
    0|0
  • bu bize öğretildi...anne babaya biri doğurup büyüttükleri için nasıl saygı sevgi duyuyorsak...bizi yaratanada aynı şekilde saygı sevgi duyuyoruz...ayrıca ölünce cennete gitmek istediğimiz için ve ayrıca yaşarken güzel yaşamak için nimetlerini bize sunması için vs...

1|0
    0|0
  • Allah'ın olduğunu kanıtla, onu bana göster deyinceye kadar tıkanmaz. Hoş gerçi inanan için bütün evren Allah'ın varlığını gösteriyor ancak inanmayan biri bunlara da inanmadığı için orada tıkanır ve sepetimi takarım koluma sonra bakarım yoluma. Hop, uydur Mürsel @_@

3|3
    0|0
    • ama insanlar çok da farklı değil. aynı şeyleri görüyoruz. böylesi bir konuda evrenin farklı bir sonuca ulaştırması garip gelmiyor mu.

• Bu dediğin aksiyom falan anlamam ben onlardan. Bütün ilim Allah'ın iradesiyle olur. Onlar kafir bilim adamlarının bile kur'anı incelerken hiçbir şekilde bir insanın uydurmasyonu sonucu oluşmayacağını açıklayan daha sonra Müslüman olan insanlar biliyorum. Dini böyle matematiğe benzetip denklem gibi çözemezsin.

• @Soran şu videoları izle link

Çok vaktini almaz.

Her şey Allahı anlatıyor.

• İnaniyormuyum evet neden inanıyorum çünkü bedensel acizlikleriniz ve hükmümüzün geçmeyeceği olayların olması daha büyük bir gücün varlığı konusunda beni ikna ediyor.peki bu gücün Allah olduğunu nerden çıkardım. Bu da tamamen iman ile alakalı ben öyle olduguna kanaat getirmiş durumdayım .iste bunun bı nedeni yok .bu sadece ben öyle inandığım icin öyle .

1|0
    0|0
  • Ben şu felsefeyle inanırım namaz kılıyor oruc tutuyorum fakırlere yardım ediyorum gıybet etmıyorum dedikodu yok içki sıfır kız olayı var bunları yaparsak kurtulurum sanırım farzet ki cennet yok? ben bunları boşuna yapmış ve boşuna içki içmeyerek sağlığımı korumuş ve zekat vererek insanları mutlu etmiş olurum ama ya varsa? yapmayanların elıne yine koca bir eksi bir geçer en azından ben sıfır olurum ?

1|0
    0|0
    • bu dediğini şuna benzetiyorum. benim bir çocuğum var ve o çocuk yanımda olsa bile gözlerime hiç bakmayıp sadece ona verdiklerime bakıyor. çıkarı için yanımda duruyor. hatta benden beklentisi gerçekleşiyor olsun ama o çıkarlarını gözettiği için yanında olmasam bile bunu farketmez.

sen böyle bir çocuğun olsun istermiydin.

• Bana çıkarı için yaşamayan tek canlı söyle bırak insanı?

• İnanmanın en güzel tarafı

kendi özgür iraden ile olmasıdır.

Bana özgür irade veren Rabbime hamd olsun.

1|0
    0|0
    • başka biri de inanmamanın en güzel yanı diye gösterebilir dediğini.

• Sana bin tane güzel sebep sayabilirim ama

sen inanmadıktan sonra hepsi boş gelir :)

mutlu olmanı dilerim

iyi bayramlar.

• offf, şu soruları sorandan bağımsız düşünüp cevap verin. ben cevap almak için soruyorum. sen ver cevabını. boş gelirse gelir, bir şey demem.

sebeplerin de sebebini merak ettiğimi unutma. başlangıç noktanızı merak ediyorum.

• Nedeni kimseyi ilgilendirmeyeceği için müslümanım diyorum sadece :)

1|0
    0|0
    • seni ilgilendirmez dersen ilgilendirmez. zaten insanların boğazına yapışmıyorum anlat diye.

• Seni dememişim ama bak kimseyi demişim :) Sen değil kilimcinin köroğlu da sorsa o a da aynı cevabı yazardım :) Kişisel alınganlık yapma bence

Kızlar Ne Diyor 1

• koca evrenin ve ayrıntılarının bir yaratanı olmalı mutlaka, kendi kendine oluşmuş olamaz. ayrıca ilahi adalet diye bir olay var .

2|0
    0|0
Yükleniyor...