Evrenin yaradılışının sırrı nedir?

Koskoca bir evren, sınırlarını bilmediğimiz sonsuz bir boşluk sadece bu boşlukta, denizdeki kum tanesi kadar olan dünyadaki insanları imtihan için mi yaratılmış?

Yoksa bizden başka da imtihana tutulan dünyalar, hayatlar var mıdır?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• İmtahanda mıyız değil miyiz bilemiyorum ama bizden başka binlerce belki milyonlarca uygarlık olduğunu düşünüyorum. Şöyle düşünelim Samanyolu Galaksi' si Evren' de varolan milyarlarca galaksiden biridir. Sadece bizim galaksimizi ele alalım diğer galaksilerden bahsetmeyeceğim bile. Yapılan araştırmalara göre galaksimiz aşağı yukarı 100,000 ışık yılı genişliğinde. Kilometrelerin kifayetsiz kaldığı ancak ışık yılları ile ifade edilebilecek bir mesafe. Işık saniyede 300,000 km yani bir saniyede dünyayı neredeyse 8 defa dolaşabiliyor. Şimdi bu hız ile doğumumuzdan ölümümüze kadar ışık hızıyla mesafe alsak 100 yıl yaşasak bile 100 ışık yılı yok katetmiş oluruz. Samanyolunun tepesinden ne kadar mesafe ilerlediğimize bakmış olsak sonuç dehşet verici; Neredeyse hiç yol katetmediğimizi görürüz. Çünkü Samanyolu 100,000 ışık yılı genişliğinde ve yaklaşık 200,000,000,000 yıldıza ev sahipliği yapıyor. Sadece bizim galaksimizde bile onlarca belki yüzlerce zeki uygarlık mevcut olma ihtimali çok yüksek. Geriye 100,000,000,000 galaksiyi hesaba katmadım bile.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnşallah varıdır ve inanıyorum olduğuna.Yakin zamanda böyle bir hayat formu varsa gelsinler ziyaretimize ve beni bu evrenden alıp götürsünler.İnanıyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın bir COGUNDAN ÜSTÜN KILDIK. Surede böyle diyor.. Kum tanesi kadar olmamiz koskoca evrenin bizim hizmetimizde olmasi bize bahsedilen güzelliklerdir.. Meleklerden cinlerden bile üstün tutuluyoruz es degerde canli olmasada ruhani anlamda elbette vardir can tasiyan manasinda..

0|0
    0|0
  • war bence hatta bence biz bile bizden daha büyük bir bir canlının içinde yaşayan

bir organizma gibi birşey olabiliriz...

0|0
    0|0
    • çok ilginç daha önce hiç bu açıdan düşünmemiştim çok teşekkürler

• Doğrudur. Böyle bir şeyin mümkün olması pek muhtemel değil. Bir varlığın canlı olabilmesi için vücut sıcaklığının sıfırın üstünde olması gerekir. Mesela insanı ele alalım vücudumuz 38 derece 34 derecenin altı ölüm tehlikesi. Uzay ise -272 derece soğuktur. Böyle bir soğukluğun ne kadar küçük olsada canlı bir vücutta barınması mümkün değil. Sanırım bu cevapla bu tez çürümüş oldu. İki dakikada çörütülen bir tezi mantıklı bulmamam gayet doğal değil mi ?

• bak işte kendi söylediğinde boğuldun...

bizim bildiğimiz bilgilerin çoğu belkide hepsi yanlış eksik..

bu yüzden başka bir canlı hadi canlı demiyelim başka bir warlık

için bu ortam belkide çok elverşlidir..

ona bakarsan ben de gitmediğim görmediğim hiçbiryerin varlığına inanmamalıyım..

• Alemlerin rabbi Allah diye geçtiğine göre demek ki bizden farklı şeylerde varmış

0|0
    0|0
  • Hep merak ettim bunları,ama en küçük ayrıntısına kadar düşünürseniz kafayı yersiniz :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...